Huawei P9'a kafayı taktım

Bu konuyu okuyanlar

M

Murat Burç

SDN Okuru
P9'un arayüzünün şiştiği kanısına nereden vardın ki? Hayır, ben görmedim de 7.5 aydır. Nasıl şişiyormuş bu?
Şişiyor demedim.
Huaweiye kastım yok yukarı çık adam samsung almayacağım dedi mate 9 al dedim XZ nasıl dedi Mate 9 varken almazdım dedim.
Adam kalkmış sony arayüzü şişer diyor kamera yazılımını eski sonydeki gibi sanıyor

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Sony arayüzü siserse huawei arayüzü hayli hayli şişer
Bunu sen yazmadıysan, kim yazdı ki acaba? Neden sony şişiyor diye, huawei arayüzü de şişsin ki? Sony arayüzü belki daha sorunlu? Neye dayanarak Huawei arayüzünü kötü gösterdin mesela?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bunu sen yazmadıysan, kim yazdı ki acaba? Neden sony şişiyor diye, huawei arayüzü de şişsin ki? Sony arayüzü belki daha sorunlu? Neye dayanarak Huawei arayüzünü kötü gösterdin mesela?
Huawei arayüzü şişiyor demedim.
Huawei amiral gemi olarak daha kaç senedir piyasadada nasıl arayüzünün şi,şip şişmeyeceğine karar veriyorsun dedim.
ve Sony arayüzünün bu kadar stabil örneklere karşın nasıl kasacağına karar veriyorsun dedim.
Adam gelmiş yok sony şöyle yok sony böyle
Tekrar söylüyorum bak ben ne yazmışım
Sony arayüzüne şişecek deyip huawei arayüzü arayüzü daha iyi gidecek demek de biraz kendini bilmezlik bence huaweinin kaç senedir telefonları piyasada bunu diyebiliyor.
Neye dayanarak bunu diyebiliyor ?
Huaweinin amiralleri kaç senedir piyasada
Adam gelmiş bana stabilliği ile ünlü Sony arayüzü şişer diyor huawei şişmez diyor.Z3 zamanından kalmış kamera yazılımı kötü diyor kusursuz mu ? kusursuz değil iyi mi ? Evet iyi ?
Benim huawei kasacak dediğim bir yeri bulamazsın.
Benim dediğim amirelleri benim bildiğim amiral olarak çıkarttığı bir P9 var. Daha kaç sene geçmiş arayüzden bu kadar emin(hoş şuan tüm androidlerin 3-4 sene ömrü var orası ayrı bir mesele ama) konuşabiliyor.
Huawei arayüzünü kötü gösterdiğim yok. Daha ne olduğu belli değil amiral gemisi klasmanında kendini yeni yeni gösteriyor. 8 ay felan oldu p9 çıkalı evet iyi gidecektir güveniyorum ama öyle sonye laf söyleyip huawei yüceltmesi olmuyor
Sony arayüzüne kasacak edecek stabil değil derse dursun bir orda neye göre söylüyorsun diye sorarlar adama.

Xperia güzel telefon elbette ama bir yerden sonra android'i şişiyor kamerada sorunlar çıkabiliyor ve cidden kamera yazılımı kötü yani pişmanlık yaşayabilirsiniz. Tavsiyem Huawei P9'dan yanadır
Bak adam ne yazmış

Firat95

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Huawei P9 android değil mi ?
Sony arayüzü siserse huawei arayüzü hayli hayli şişer
Sonynin kamera yazılımının kaliteli çekmek anlamında kötü olduğu günler bir nevi mazide kaldı z3 zamanlarından yorum yapmayın
SONY XPERİA XZ'de Snapdragon 820 gibi korkunç bir islemci varken Huawei P9da kirin 955 gibi gayet silik bir islemci var bu işlemcinin grafik birimi Samsung galaxy note 4 ile note 5 arasında bir güce sahip burdan durumun ne kadar vahim olduğu anlaşılabilir.
Huawei p9 kamerası ile övünen bir model ama 4k video çekimi yok sonudur 12-13 dk ya kadar izin veriyor yinede
Huawei p9 parasını hak eden bir model değil
Video çekemiyor yeterince güçlü değil hızlı evet hızlı ama güçlü değil
Huawei p9 2400 tl Bugün 2500-2600e Samsung galaxy S7 bulunabiliyor. S7nin ekranı daha iyi bataryası p9 kadar iyi (Android. 7.0 ile önüne geçecek)
İşlemcisi çok daha güçlü
Piyasanın en iyi video çeken telefonu vb vb
Sony mesleğine dönersek
P9 iyi telefon
Ama XZ olamaz XZ DEKİ. Snapdragon 820nin tırnağı olamaz kirin955
Androidi şişiyor diye birşey yok sony arayuzu gayet iyi bir arayüz ayrica Snapdragon 820 var ortada tabiri caizse silik ezik kirin 955 değil
Birşeyler duymuşsunuz saygı duyarım ama yanlış bilgi vererek insanları yanlış yola sokmayın
Bu yazımdan sonra bana Sony taraftarı diyebilirsiniz emin olun Sony taraftarı değilim
Öncelikle şunu belirteyim bende bi Huawei taraftarı değilim, ki ayrıca sönük işlemci diyorsunuz ama şuan google play storedeki hiç bir uygulamada kasma yaşatmayacaktır. Sony hakkında dedikleriminde arkasındayım, 4k video çekimi yok ama sen tüm videolarını 4k ile çekiyorsan bilemem. 4k videoda bi kaç dakika sonra elinizde bir slah namlusu kıvamını alıyor. Şunu herkes bilir 4k video ile Full Hd video arasında gözle görülür fark yoktur sadece pc'de bi yakınlaştırma yapıldığı zaman fark edilebiliyor onuda belirteyim. Lafımın arkasındayım Huawei Fanboyu değilim ayrıca sadece gördüğüm için yorum yaptım, burda yanlış bilgi vermek değil fikir sunan kişileriz onun altını çizeyim. Hiç bir şey dememe gerek yok merak eden internette videoları izleye bilir, Sony samsung zamanla şişen androidlerdir. Android'in kralları HTC, LG, HUAWEİ dir bunu herkes bilir çünkü bir nevi kullandıkları arayüz telefona özgündür. Buda benim fikrim Aksini düşünenede saygı duyarım sizede duyduğum gibi :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Öncelikle şunu belirteyim bende bi Huawei taraftarı değilim, ki ayrıca sönük işlemci diyorsunuz ama şuan google play storedeki hiç bir uygulamada kasma yaşatmayacaktır. Sony hakkında dedikleriminde arkasındayım, 4k video çekimi yok ama sen tüm videolarını 4k ile çekiyorsan bilemem. 4k videoda bi kaç dakika sonra elinizde bir slah namlusu kıvamını alıyor. Şunu herkes bilir 4k video ile Full Hd video arasında gözle görülür fark yoktur sadece pc'de bi yakınlaştırma yapıldığı zaman fark edilebiliyor onuda belirteyim. Lafımın arkasındayım Huawei Fanboyu değilim ayrıca sadece gördüğüm için yorum yaptım, burda yanlış bilgi vermek değil fikir sunan kişileriz onun altını çizeyim. Hiç bir şey dememe gerek yok merak eden internette videoları izleye bilir, Sony samsung zamanla şişen androidlerdir. Android'in kralları HTC, LG, HUAWEİ dir bunu herkes bilir çünkü bir nevi kullandıkları arayüz telefona özgündür. Buda benim fikrim Aksini düşünenede saygı duyarım sizede duyduğum gibi :)
LG?
G3 faciasından bahsetmek istemiyorum.
HTCyi felan bilmem ama Huawei samsungun tırnağı olamaz arayüz olarak değil telefonun her yönüyle
Kirin 955 silik bir işlemcidir. Note 5in Exyons 7420sinin grafik birimi olarak gerisinde kalan bir işlemciyi ben napayım ? 2400 tlyi hak etmiyor. 2400 Tl bandında Snapdragon 820 ve Exynos 8890lı cihazlar varken neden kirin 955li bir cihaza 2400 tl vereyim

Firat95

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Şişiyor demedim.
Huaweiye kastım yok yukarı çık adam samsung almayacağım dedi mate 9 al dedim XZ nasıl dedi Mate 9 varken almazdım dedim.
Adam kalkmış sony arayüzü şişer diyor kamera yazılımını eski sonydeki gibi sanıyor
Kardeşim Sony'den para felanmı alıyorsun? Şahsına hakaret etsem bu kadar canın yanmazdı, Lütfen az yaşına göre takın Benim şahsi görüşlerim bunlar ve Sen tavsiye verdim ben sadece sony hakkında gördüklerimi ve düşüncelerimi dile getirdim, ne olduda bu kadar çemkirdin?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Şimdi konuşacağım, Huawei kullanıyorum diye fanboy diyecekler.. Neyse herkes kendi fanboyluğuna baksın..
Bilgisi olmayanların sesi daha çok çıkıyor..

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kardeşim Sony'den para felanmı alıyorsun? Şahsına hakaret etsem bu kadar canın yanmazdı, Lütfen az yaşına göre takın Benim şahsi görüşlerim bunlar ve Sen tavsiye verdim ben sadece sony hakkında gördüklerimi ve düşüncelerimi dile getirdim, ne olduda bu kadar çemkirdin?
Sony fanboyu felan değilim.

Firat95

Asistan
Reaksiyon puanı
36
LG?
G3 faciasından bahsetmek istemiyorum.
HTCyi felan bilmem ama Huawei samsungun tırnağı olamaz arayüz olarak değil telefonun her yönüyle
Kirin 955 silik bir işlemcidir. Note 5in Exyons 7420sinin grafik birimi olarak gerisinde kalan bir işlemciyi ben napayım ? 2400 tlyi hak etmiyor. 2400 Tl bandında Snapdragon 820 ve Exynos 8890lı cihazlar varken neden kirin 955li bir cihaza 2400 tl vereyim
Hocam, bakın hocam diyorum. Neden bu kadar çıkışıyorsunuz bunlar benim kendi fikirlerim :) g3 bilmiyorum sadece G4 den sonra çıkardıklarına sözüm var Huaweinin özellikleri kamera çekimleri hoşuma gitti bende onun için bu konuyu açtım zaten
--- Gönderi Güncellendi ---
Şimdi konuşacağım, Huawei kullanıyorum diye fanboy diyecekler.. Neyse herkes kendi fanboyluğuna baksın..
Bilgisi olmayanların sesi daha çok çıkıyor..
Boşver Hocam, arkadaş Sony kullanıyor belliki

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Hocam, bakın hocam diyorum. Neden bu kadar çıkışıyorsunuz bunlar benim kendi fikirlerim :) g3 bilmiyorum sadece G4 den sonra çıkardıklarına sözüm var Huaweinin özellikleri kamera çekimleri hoşuma gitti bende onun için bu konuyu açtım zaten

Huawei P9 da, Mate 9 da seni hiçbir konuda üzmez. İstediğini yapabilirsin. En ağır şartlarda kullanabilirsin. Asla pişman olmazsın, kırmadıkça da 3 yıl başka telefon aramazsın..

M

Murat Burç

SDN Okuru
Huaweiyi beğenbilirsiniz kullanabilirsiniz. Ben size hayırlı olsun der geçerim. Huaweiyi sevmem (ben samsung taraftarıyım) hatta belki apple kadar sevmem ama alınmayı hak eden telefonunu gerektiği yerde öneririm. Mate 9 örnektir önerdiğim yerler var.
Siz kalkmış Sony'ye şişecek derseniz orda ben dur derim
Siz kirin 955 2400 tlyi hak ediyor derseniz ben dur derım o fiyatta snapdragon 820li cihazlar var Snapdragon 820 şuan hali hazırda 955i değil Mate9daki kirin 960ı ezebilecek güçte
Huawei P9 kötü bir telefon mu ? Hayır 2400 tlyi hak ediyor mu ? Hayır hak etmiyor. Zte Axon 7 2000Tlye snapdragon 820 veriyorsa orda bir anormallik vardır.
O yüzden benimle laf dalaşına gireceğinze biraz mantıklı düşünün.
Sony arayüzü şişecekse en son şişenlerden birisi olur. İyi bir arayüzü var. Tekrar söylüyorum Sony arayüzü iyi bir arayüz. Üstüne basa basa söylüyorum kirin 955 gibi silik bir işlemci yok XZde Snapdragon 820 var.
Kirin 955in çalıştırmadığı uygulama yoksa bile bu bir kaç sene sonra ne olup ne biteceğini bilemeyiz.
Sony taraftarlığı yaptığım yok bu forumda XZ çıkasıya kadar z5 zamanında sonynin kamera arayüzüne en çok giydirenlerdenimdir.

S7 kullanıyorum. Sonye ilgi alakam yok üst segmente benim için varsa yoksa samsungdur başka marka tanımam.
Samsungdan başka marka taraftarlığı yapmam.
Huaweiiyi hiç sevmedğim halde yukarda dediğim gibi Mate 9 varken XZ tercih etmezdim zaten arkadaşa mate 9 önerdim

Son düzenleyen moderatör:

Firat95

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Huaweiyi beğenbilirsiniz kullanabilirsiniz. Ben size hayırlı olsun der geçerim. Huaweiyi sevmem (ben samsung taraftarıyım) hatta belki apple kadar sevmem ama alınmayı hak eden telefonunu gerektiği yerde öneririm. Mate 9 örnektir önerdiğim yerler var.
Siz kalkmış Sony'ye şişecek derseniz orda ben dur derim
Siz kirin 955 2400 tlyi hak ediyor derseniz ben dur derım o fiyatta snapdragon 820li cihazlar var Snapdragon 820 şuan hali hazırda 955i değil Mate9daki kirin 960ı ezebilecek güçte
Huawei P9 kötü bir telefon mu ? Hayır 2400 tlyi hak ediyor mu ? Hayır hak etmiyor. Zte Axon 7 2000Tlye snapdragon 820 veriyorsa orda bir anormallik vardır.
O yüzden benimle laf dalaşına gireceğinze biraz mantıklı düşünün.
Sony arayüzü şişecekse en son şişenlerden birisi olur. İyi bir arayüzü var. Tekrar söylüyorum Sony arayüzü iyi bir arayüz. Üstüne basa basa söylüyorum kirin 955 gibi silik bir işlemci yok XZde Snapdragon 820 var.
Kirin 955in çalıştırmadığı uygulama yoksa bile bu bir kaç sene sonra ne olup ne biteceğini bilemeyiz.
Sony taraftarlığı yaptığım yok bu forumda XZ çıkasıya kadar z5 zamanında sonynin kamera arayüzüne en çok giydirenlerdenimdir.

S7 kullanıyorum. Sonye ilgi alakam yok üst segmente benim için varsa yoksa samsungdur başka marka tanımam.
Samsungdan başka marka taraftarlığı yapmam.
Huaweiiyi hiç sevmedğim halde yukarda dediğim gibi Mate 9 varken XZ tercih etmezdim zaten arkadaşa mate 9 önerdim
Biz seninle laf dalaşına girmiyoruz sen kendinle giriyorsun Hocam Tamam fikirlerin gerçek anlamda doğruda olabilir ama burda şahsi fikirler öne sürülüyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Biz seninle laf dalaşına girmiyoruz sen kendinle giriyorsun Hocam Tamam fikirlerin gerçek anlamda doğruda olabilir ama burda şahsi fikirler öne sürülüyor.
Ya hocam şahsi fikrini belirtebilirsin.
Sen diyorsun ki Sony arayüzü şişer neye göre diyorsun ?
Ben bunu düzeltmeye çalışıyorum Sony arayüzünün şiştiği felan yok insanları yanlış bilgilendirmeyin
Kamera arayüzünüde çoğu konuda düzeltti

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
Arayüzü şişen tek telefon Samsungdur . S7 bile kaydırırken kasma lag ya da fps düşüşü olabiliyor menüde.

Firat95

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Ya hocam şahsi fikrini belirtebilirsin.
Sen diyorsun ki Sony arayüzü şişer neye göre diyorsun ?
Ben bunu düzeltmeye çalışıyorum Sony arayüzünün şiştiği felan yok insanları yanlış bilgilendirmeyin
Çünkü Arkadaşım z5 aldı ve şuan çok pişman, neler sayıyor ve cidden telefonu elime aldım adam akıllı uygulama yok ve bi amiral gemisi olmasına rağmen kasma yaşıyordu ve bana asla ve asla sony tavsiye etmiyordu bunun gibi bi kaç örneğim daha var hocam, şuan düzelttimi bilmiyorum. Hatta ozaman açıp kamerasına baktığımda odaklama yapamıyordu ben bu yüzden sonyden çekindim ve bi kaç tanıdığın şikayetlerinden dolayı sony'i istemedim. Yoksa yiğidi öldür hakkını yeme aslında tüm telefonların kamerasını üsreten bi firmadır, dikkatini çektiysede sony telefonları Z1'den beride 20.1 mp altına düşmedi diyebiliriz ama sürümsel eksiklikleri var, Terzi kendi söküğünü dikemez misali :) Size yanlış bi mesaj verdiysem kusuruma bakmayın. Yoksa bende ne Sony'i gömmeye çalışandanım nede Huawei taraftarıyım. Şuanki telefonum bile ıstırılmış elma :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Çünkü Arkadaşım z5 aldı ve şuan çok pişman, neler sayıyor ve cidden telefonu elime aldım adam akıllı uygulama yok ve bi amiral gemisi olmasına rağmen kasma yaşıyordu ve bana asla ve asla sony tavsiye etmiyordu bunun gibi bi kaç örneğim daha var hocam, şuan düzelttimi bilmiyorum. Hatta ozaman açıp kamerasına baktığımda odaklama yapamıyordu ben bu yüzden sonyden çekindim ve bi kaç tanıdığın şikayetlerinden dolayı sony'i istemedim. Yoksa yiğidi öldür hakkını yeme aslında tüm telefonların kamerasını üsreten bi firmadır, dikkatini çektiysede sony telefonları Z1'den beride 20.1 mp altına düşmedi diyebiliriz ama sürümsel eksiklikleri var, Terzi kendi söküğünü dikemez misali :) Size yanlış bi mesaj verdiysem kusuruma bakmayın. Yoksa bende ne Sony'i gömmeye çalışandanım nede Huawei taraftarıyım. Şuanki telefonum bile ıstırılmış elma :)
z5 sonynin kusuru değil.
2015de Snapdragon 810un gazabına uğradı z5 m9 ve diğerleri

--ProofStriker

Profesör
Reaksiyon puanı
762
Merhaba arkadaşlar, elimde bi iphone6 var Ve inanın sürümlerden dolayı şarş dayanmaz oldu ve 16gb hafıza yetersiz kalıyor. Artık serbest bi telefon kullanmak istiyorum yani Android. Markaymış şuymuş Yok Istırılmış elma, yok kızılay dağıtmış gibi bi samsung logosuna gerek yok :) İhtiyaçlarımı karşılasa yeterli Ama almışken kamerası iyi olsun istiyorum işletim sistemi şişmeyecek bi amiral gemisi, Huawei p9 çok hoşuma gitti gerek Dizayn gerek kamera olarak Sizce almalımıyım? Pişman olurmuyum? Kullanıcılarda yardımcı olursa sevinirim. Teşekkür ederim :)
Sen xiaomi nin telefonlarına bak. Mi 5 bugün bana tavsiye edildi baktım fiyatı 1100₺ özellikleri arayüzü çok iyi. Kamerası da bir S7 olmasa da başarılı. Zaten Sony dem geçeceğin her farklı telefon kamera konusunda seni uçuracaktır.

Firat95

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Sen xiaomi nin telefonlarına bak. Mi 5 bugün bana tavsiye edildi baktım fiyatı 1100₺ özellikleri arayüzü çok iyi. Kamerası da bir S7 olmasa da başarılı. Zaten Sony dem geçeceğin her farklı telefon kamera konusunda seni uçuracaktır.
Hocam bişey soracam hiç bakmadım ama Xiaomi türkiyede satışı varmı yoksa ithalatçı garantili olarakmı satılıyor?
Aslında hiç daha önce Xiaomi telefonlara bakmadım desem yalan söylemiş olmam ama bi bakarım hocam Teşekkür ederim :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hocam bişey soracam hiç bakmadım ama Xiaomi türkiyede satışı varmı yoksa ithalatçı garantili olarakmı satılıyor?
Aslında hiç daha önce Xiaomi telefonlara bakmadım desem yalan söylemiş olmam ama bi bakarım hocam Teşekkür ederim :)
Xioami Türkiyede satış yapmıyor tüm cihazlar ithalatçı garantili
Xioami cihazlar iyidir fiyat performans oranı olarak üstüne telefon yok alabilirsin

--ProofStriker

Profesör
Reaksiyon puanı
762
Hepsiburada n11 satıyor. Sadece İthalatçı garantili. Mi 5 İşini görür bence

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738

Sony:) Aman Allahın. Kabus

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
Hani bi aralar en sağlam kamera özellikleri sonydedydi.Şinfi noldu bu sonye

Ne bilim işte:) Sony' e sormak lazım. Sony savunurdum hep sene 2007 de :) K750i vardı.

Kırmızıyı mor çekiyor.
Z1-Z2-Z3 -Z5 alayı öyle. Gece çekimine hiç yanaşma.

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Ne bilim işte:) Sony' e sormak lazım. Sony savunurdum hep sene 2007 de :) K750i vardı.

Kırmızıyı mor çekiyor.
Z1-Z2-Z3 -Z5 alayı öyle. Gece çekimine hiç yanaşma.
Şuan çok şaşırdım 2 yıl önce g3 almaya gittiğimizde adam ısrarla kamerasından dolayı sony önermişti

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
Şuan çok şaşırdım 2 yıl önce g3 almaya gittiğimizde adam ısrarla kamerasından dolayı sony önermişti

Dostum 5s ile Z2 aşağı yukarı aynı dönem sayılır. Hatta Z2 daha yeni.

Loş ışıkta kamerayı bir karşılaştır. Gülmekten ölürsün:)