Huawei P9'a kafayı taktım

Firat95

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Merhaba arkadaşlar, elimde bi iphone6 var Ve inanın sürümlerden dolayı şarş dayanmaz oldu ve 16gb hafıza yetersiz kalıyor. Artık serbest bi telefon kullanmak istiyorum yani Android. Markaymış şuymuş Yok Istırılmış elma, yok kızılay dağıtmış gibi bi samsung logosuna gerek yok :) İhtiyaçlarımı karşılasa yeterli Ama almışken kamerası iyi olsun istiyorum işletim sistemi şişmeyecek bi amiral gemisi, Huawei p9 çok hoşuma gitti gerek Dizayn gerek kamera olarak Sizce almalımıyım? Pişman olurmuyum? Kullanıcılarda yardımcı olursa sevinirim. Teşekkür ederim :)

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Benim arkadaşım aldı kullandı ve gayette memnun,mesela kamera mercegi ve çekim kalitesi olsun ses vs gerçekten hakkını veriyor ama bu 1.parti 2.parti olayına dikkat et.;)

Firat95

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Benim arkadaşım aldı kullandı ve gayette memnun,mesela kamera mercegi ve çekim kalitesi olsun ses vs gerçekten hakkını veriyor ama bu 1.parti 2.parti olayına dikkat et.;)
Hocam bu parti olayı nedir :)

Firat95

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Ozaman 2. Veya 3. Partiden alırız hocam:) peki nasıl anlayabilirim Bu parti şeysini :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Al.
Videoda elin titreyen bir insansan video tarafında sıkıntı yaşarsın. OİS yok

bboyerman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar, elimde bi iphone6 var Ve inanın sürümlerden dolayı şarş dayanmaz oldu ve 16gb hafıza yetersiz kalıyor. Artık serbest bi telefon kullanmak istiyorum yani Android. Markaymış şuymuş Yok Istırılmış elma, yok kızılay dağıtmış gibi bi samsung logosuna gerek yok :) İhtiyaçlarımı karşılasa yeterli Ama almışken kamerası iyi olsun istiyorum işletim sistemi şişmeyecek bi amiral gemisi, Huawei p9 çok hoşuma gitti gerek Dizayn gerek kamera olarak Sizce almalımıyım? Pişman olurmuyum? Kullanıcılarda yardımcı olursa sevinirim. Teşekkür ederim :)
Dostum P9 ve P9 Lite SAR değeri yüksek diyorlar. Bi araştır istersen
Huawei P9 - Huawei P9 Plus Karşılaştırması - Epey

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
Hocam bu parti olayı nedir :)

Üretim zamanı.

İlk üretim, 2. üretim gibi.

ilk üretimde yapılan hatalar genelde tekrarlanmaz. Büyün markalar için geçerli ama samsung hariç

Onun üretimi hata:) Lanet olsun fanboyluğum tuttu yine

Firat95

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Üretim zamanı.

İlk üretim, 2. üretim gibi.

ilk üretimde yapılan hatalar genelde tekrarlanmaz. Büyün markalar için geçerli ama samsung hariç

Onun üretimi hata:) Lanet olsun fanboyluğum tuttu yine
Ahnı fikirdeyim desem Fanboyluğum yok ama benim :)
--- Gönderi Güncellendi ---
Dostum P9 ve P9 Lite SAR değeri yüksek diyorlar. Bi araştır istersen
Huawei P9 - Huawei P9 Plus Karşılaştırması - Epey
Sar değerleri Normal diye düşündüm hocam, sadece şebekenin çekmediği alanda 3 anten çalışıyor ve asıl ozaman Sar değeri o değerlere ulaşıyor diye biliyorum

rabia1212

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
arastırdıgımda bu telefona gore fıyat yuksek dıyolar acaba önerebilcenız telefon var mı

rabia1212

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
2000-25000 arasi olabilir bazilari sony xz yeni cikani oneriyo bazilari huawei p9 ama fiyati fazla diyolar bu hafta telefon almam lazim yardimci olursiniz mutlu olurum

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
2000-25000 arasi olabilir bazilari sony xz yeni cikani oneriyo bazilari huawei p9 ama fiyati fazla diyolar bu hafta telefon almam lazim yardimci olursiniz mutlu olurum
Lg serisine bir göz at olmadı Samsung Edge serisine.:)

rabia1212

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Samsung almak istemiyorum açıkçası huawei kullaniyosaniz sizce nasil bir telefon

M

Murat Burç

SDN Okuru
S7
Htc 10
Ama ben öncelikli olarak s7 öneriyorum
Samsung almak istemiyorum açıkçası huawei kullaniyosaniz sizce nasil bir telefon
Huawei p9 iyidir ama parasını hak etmiyor
Ama şu var 200-300 daha katip vatandan mate 9 alabilirsiniz. Ama alırken sorun TR garantili mi diye çünkü herhangi bir yerinde TR garantili yazmıyor sitede

rabia1212

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
S7
Htc 10
Ama ben öncelikli olarak s7 öneriyorum

Huawei p9 iyidir ama parasını hak etmiyor
Ama şu var 200-300 daha katip vatandan mate 9 alabilirsiniz. Ama alırken sorun TR garantili mi diye çünkü herhangi bir yerinde TR garantili yazmıyor sitede

Bu marka pek tanilmadigi icin telefonda sıkıntı felan olursu ne olacak veya 2.700 bu ozellikler icin sizce idalmi mate 9 yaini

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu marka pek tanilmadigi icin telefonda sıkıntı felan olursu ne olacak veya 2.700 bu ozellikler icin sizce idalmi mate 9 yaini
İdeal
Vatan garanti sağlar bakın kesin huawei TR garantisi yok demiyorum.
Normalde altta meslek s7 de Samsung TR lg g5 SE de lg tr garantili yazıyor ama mate 9 da huawei tr garantili yazmıyor ordan şüphelendim ben

rabia1212

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ilgilendiniz icin tesekkur ederim :D son bir soru soracam peki sony xz hakkjnda ne dusunuyosunuz sonucta pahali bi telefon alacam ve bundan pisman olmak isyemiyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ilgilendiniz icin tesekkur ederim :D son bir soru soracam peki sony xz hakkjnda ne dusunuyosunuz sonucta pahali bi telefon alacam ve bundan pisman olmak isyemiyorum
4kda video çekiminde ısındım kapat diyebiliyor.
Erkeksi bir tasarımı var size gider mi bilemem
Bataryası iyi
2500 tl olmasına rağmen android olmasına rağmen 3GB ram var bu büyük bir handikap bu fiyat bandında
Ekran iyi
Ses hoparlör tarafında iyi kulaklık da iyi
Kamerada OİS yok 4K çekimlerde yazılımsal sabitleme çalışmıyor full hd 60fpsde ise kısıtlı çalışıyor.
On kamerası iyi
Mate 9 varken XZ tercih etmezdim sanırım.

Firat95

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Bence Huawei p9 alın bende almayı düşünüyorum, çoğu yazar önermiyor çünkü markası bilinmiyor diye. Halbuki markası bilinmemesine rağmen fotoğraf konusunda çok ustaca işler yapabiliyor, Ciddi anlamda gözümlede kullanan gördüm, Sorduğum hiç bir soruda eksi yönde bi cevap almadım ne batarya konusunda nede Hız konusunda bide kamerayı sorduğumda sadece çıkartıp bi resim çekti ve sonuç; Muazzam. Bence zaten yüksek fiyattan bi Amiral gemisi alacaksınız P9 alın. Xperia güzel telefon elbette ama bir yerden sonra android'i şişiyor kamerada sorunlar çıkabiliyor ve cidden kamera yazılımı kötü yani pişmanlık yaşayabilirsiniz. Tavsiyem Huawei P9'dan yanadır :)
IMG_4940.PNG

IMG_4938.PNG Buda türkiyede çekildi Gözümle şahit oldum diyebilirim :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bence Huawei p9 alın bende almayı düşünüyorum, çoğu yazar önermiyor çünkü markası bilinmiyor diye. Halbuki markası bilinmemesine rağmen fotoğraf konusunda çok ustaca işler yapabiliyor, Ciddi anlamda gözümlede kullanan gördüm, Sorduğum hiç bir soruda eksi yönde bi cevap almadım ne batarya konusunda nede Hız konusunda bide kamerayı sorduğumda sadece çıkartıp bi resim çekti ve sonuç; Muazzam. Bence zaten yüksek fiyattan bi Amiral gemisi alacaksınız P9 alın. Xperia güzel telefon elbette ama bir yerden sonra android'i şişiyor kamerada sorunlar çıkabiliyor ve cidden kamera yazılımı kötü yani pişmanlık yaşayabilirsiniz. Tavsiyem Huawei P9'dan yanadır :)
Ekli dosyayı görüntüle 15320
Huawei P9 android değil mi ?
Sony arayüzü siserse huawei arayüzü hayli hayli şişer
Sonynin kamera yazılımının kaliteli çekmek anlamında kötü olduğu günler bir nevi mazide kaldı z3 zamanlarından yorum yapmayın
SONY XPERİA XZ'de Snapdragon 820 gibi korkunç bir islemci varken Huawei P9da kirin 955 gibi gayet silik bir islemci var bu işlemcinin grafik birimi Samsung galaxy note 4 ile note 5 arasında bir güce sahip burdan durumun ne kadar vahim olduğu anlaşılabilir.
Huawei p9 kamerası ile övünen bir model ama 4k video çekimi yok sonudur 12-13 dk ya kadar izin veriyor yinede
Huawei p9 parasını hak eden bir model değil
Video çekemiyor yeterince güçlü değil hızlı evet hızlı ama güçlü değil
Huawei p9 2400 tl Bugün 2500-2600e Samsung galaxy S7 bulunabiliyor. S7nin ekranı daha iyi bataryası p9 kadar iyi (Android. 7.0 ile önüne geçecek)
İşlemcisi çok daha güçlü
Piyasanın en iyi video çeken telefonu vb vb
Sony mesleğine dönersek
P9 iyi telefon
Ama XZ olamaz XZ DEKİ. Snapdragon 820nin tırnağı olamaz kirin955
Androidi şişiyor diye birşey yok sony arayuzu gayet iyi bir arayüz ayrica Snapdragon 820 var ortada tabiri caizse silik ezik kirin 955 değil
Birşeyler duymuşsunuz saygı duyarım ama yanlış bilgi vererek insanları yanlış yola sokmayın
Bu yazımdan sonra bana Sony taraftarı diyebilirsiniz emin olun Sony taraftarı değilim

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Pişman olmazsın. Parti olayına bakmana da gerek yok. Ben ilk parti kullanıyorum, sorunu yoktur.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Kamera isterseniz en iyisi sayılır.Üstte arkadaşların dediği kadar kötü değil neredeyse Google Play'de açamayacağı oyun,uygulama yok.Şu anda 2000 tl civarına bulunuyor,hepsiburada'ya bakarsanız.
Evet,cihaz performans konusunda daha geri planda kalıyor olabilir ama her gün saatlerce oyun oynayan birisi değilseniz fark bile etmezsiniz.

teamscriptim

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Huawei P9 android değil mi ?
Sony arayüzü siserse huawei arayüzü hayli hayli şişer
Sonynin kamera yazılımının kaliteli çekmek anlamında kötü olduğu günler bir nevi mazide kaldı z3 zamanlarından yorum yapmayın
SONY XPERİA XZ'de Snapdragon 820 gibi korkunç bir islemci varken Huawei P9da kirin 955 gibi gayet silik bir islemci var bu işlemcinin grafik birimi Samsung galaxy note 4 ile note 5 arasında bir güce sahip burdan durumun ne kadar vahim olduğu anlaşılabilir.
Huawei p9 kamerası ile övünen bir model ama 4k video çekimi yok sonudur 12-13 dk ya kadar izin veriyor yinede
Huawei p9 parasını hak eden bir model değil
Video çekemiyor yeterince güçlü değil hızlı evet hızlı ama güçlü değil
Huawei p9 2400 tl Bugün 2500-2600e Samsung galaxy S7 bulunabiliyor. S7nin ekranı daha iyi bataryası p9 kadar iyi (Android. 7.0 ile önüne geçecek)
İşlemcisi çok daha güçlü
Piyasanın en iyi video çeken telefonu vb vb
Sony mesleğine dönersek
P9 iyi telefon
Ama XZ olamaz XZ DEKİ. Snapdragon 820nin tırnağı olamaz kirin955
Androidi şişiyor diye birşey yok sony arayuzu gayet iyi bir arayüz ayrica Snapdragon 820 var ortada tabiri caizse silik ezik kirin 955 değil
Birşeyler duymuşsunuz saygı duyarım ama yanlış bilgi vererek insanları yanlış yola sokmayın
Bu yazımdan sonra bana Sony taraftarı diyebilirsiniz emin olun Sony taraftarı değilim
Arayüz konusu bence göreceli bir konu.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Arayüz konusu bence göreceli bir konu.
Sony arayüzüne şişecek deyip huawei arayüzü arayüzü daha iyi gidecek demek de biraz kendini bilmezlik bence huaweinin kaç senedir telefonları piyasada bunu diyebiliyor.
Sony telefonlasrı uzun süre gidebiliyor örneklri var

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Sony arayüzüne şişecek deyip huawei arayüzü arayüzü daha iyi gidecek demek de biraz kendini bilmezlik bence huaweinin kaç senedir telefonları piyasada bunu diyebiliyor.
Sony telefonlasrı uzun süre gidebiliyor örneklri var
P9'un arayüzünün şiştiği kanısına nereden vardın ki? Hayır, ben görmedim de 7.5 aydır. Nasıl şişiyormuş bu?