Htc 10 vs Note 7

Bu konuyu okuyanlar

alperozmen4545

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Stabillik, ön kameradan dolayı htc daha alınabilir bi cihaz gibi geliyo.3-4 senelik bi kullanımda note 7 ye oranla stabilliğini daha iyi koruyacağını düşünüyorum.Sonuçta bi hakkım var ve bu telefon beni 4 sene idare etmesi gerekiyo.

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Stabillik, ön kameradan dolayı htc daha alınabilir bi cihaz gibi geliyo.3-4 senelik bi kullanımda note 7 ye oranla stabilliğini daha iyi koruyacağını düşünüyorum.Sonuçta bi hakkım var ve bu telefon beni 4 sene idare etmesi gerekiyo.
Bence HTC 10 al ANDROİD sevmem ama HTC çok başka.:)

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Fiyat aralığın var mı ona göre konıuşalım mesela htc 10 alırsan ne kadara alıcaksın 3000 tl üstü htc 10 a verilmez açıkcası.Htc 10 android in iphone udur sana o kadar diyim.Sense arayüzü en hafif arayüz bildiğim kadarıyla.Yani nexus gibi stabil çalışır.Uzun ömürlü olduğunu düşünüyorum bende htc 10 öneririm fakat dediğim gibi fiyatına bakar.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Note 7 toucwiz android 7.0 a göre yazıldı.
Şuan androidin en iyi cihazı hatta şuan piyasadaki en iyi cihaz kamerasından bataryaya ekranından söz etmiyorum tartışmasız en iyisi dahili depolama 64 gb daha ne olsun 4 sene stabilliğini korur yeni toucwizle

M

Murat Burç

SDN Okuru
Exynos lu s7 Edgenin yaptıkları
Exynos lu note 7 yi yeni hafif yazılımla geliyor gerisini sen düşün

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
Exynos lu s7 Edgenin yaptıkları
Exynos lu note 7 yi yeni hafif yazılımla geliyor gerisini sen düşün

bu tarz videolar istenildiği şekilde yönlendirilebilir açıkcası hani android kurcalanırsa istediğiniz cihaz galip çıkabilir.

onun haricinde ben öncelikle büyük ekran kalem diyorsanız note7 derim incelemem sonucunda alınırsa kesinlikle pişman etmeyecek ve en az 3 yıl kullanım ömrü sunacaktır klasik kullanıcı profilinde artadabilir

htc10 ise kısmen daha sade arayüze sahip metal tasarım kaliteli ses isterseniz güzel seçim olacaktır ayrıca sd işlemciden dolayı rom çeşitliliği daha çok olacaktır.

yani kararı sizin vermeniz daha mantıklı ben ilk dönem oem rom kullanıyordum exynos kaynak kodları geç veya kısıtlı yayınlandığı için rom sıkıntı olabiliyordu ama kullanmadığım için pek eksiklik hissetmedim ama bazen daha uzun yıl kullanmak için rom şart oluyor bu sebeple genelde sd işlemcileri tercih etmeye başladım

kullanım açısından custom rom çeşitliliği sd işlemcide daha fazla ama n7 de stok romla 3 yıl rahat kullandırır

Türe

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Bana kalırsa Note 7 daha önplanda barındırdığı özelliklerle.

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Note 7 güzel bir cihaz aslında kullanıcılar tarafında eleştiriliyor s7 serisiyle aynı kamera ve işlemciyle geldiği için fakat iphone da aynı bu mantıkla geliyor iphone 6s deki işlemci 6s plus da mevcut note7 ile s7 serisinde olduğu gibi ufak tefek yok batarya farkı yok plus olduğu için ipad de olan uygulama kullanım farkı gibi küçük değişiklikler var zaten note 7 yi üst işlemciyle çıkarsa s7 serisini öldürürdü samsung note 7 kullanıcılara tercih oldu birde böyle bir cihaz alabilirsiniz diye.

Şimdi bunu yazmamın sebebi s7 ailesinin eskimiş olduğu kanaati veyada note7 nin ekstra güçlü olduğu kanaati bulunması kullanıcılar da fakat durum üstte belirttiğim gibi temel özellikde donanımda aynı cihazlar. Bugün s7 edge ne kadar dayanıcaksa note 7 de o kadar dayanıcak çünkü ikiside iki büyül güncelleme alıcak android 8'i başka almıycak. İşte burada da @Uber arkadaşımızın dediğine çıkıyoruz uzun süreç kullanımda rom çeşitliliği ve uyumu.

Htc10 güzel bir cihaz çok sağlam bir kasaya sahip ayrıcı ses performansı en iyi seviyede ön kameradaki ois yide unutmamız lazım. Birde rom olayının haricinde sd820 işlemcisi uygulamalarla çok uyumlu bir işlemci uygulama hataları exynos işlemcide alınan hatalara göre daha az buda tabiki size uzun kullanımınız da katkı sağlayacaktır.

Uzun vadeli kullanım için htc10-note 7 arasında htc10 tercihiniz olsun.

Fakat note7 çok güzel ve şık aynı zaman da spen ve ip68 sertifikasına sahip olduğu için insanı çok çezbediyor açıkçası ki ben bir cihaz alırlen verdiğim paranın karşılığı bu ek özelliklerin sağladığını düşünen kesimdeyim çünkü her ne kadar işlemci farkı olsada uygulamada ve rom konusunda sonuçta ikiside güçlü işlemci o yüzden para veriyorken aldığım cihaz bana daha fazla özellik sunsun isterim.

alperozmen4545

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şıklık konusunda zaten samsung kesinlikle çok daha iyi.Ayrıca kalem ve ip68 var.Ama bi süre sonra batarya konusunda arka planda çalışan uygulamalar yüzünden sorun yapmaya başlamaz mı ?
Mesela note 5 de falan arkada çalışan uygulamalar yüzünden bekleme modunda bile çok şarj yiyodu.
Htc 10 da bu tarz sıkıntılar yok diye biliyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Şıklık konusunda zaten samsung kesinlikle çok daha iyi.Ayrıca kalem ve ip68 var.Ama bi süre sonra batarya konusunda arka planda çalışan uygulamalar yüzünden sorun yapmaya başlamaz mı ?
Mesela note 5 de falan arkada çalışan uygulamalar yüzünden bekleme modunda bile çok şarj yiyodu.
Htc 10 da bu tarz sıkıntılar yok diye biliyorum.
S7 var benim bekleme modunda herhangi bir şarj yemiyor arkadaşın telefonda belki deep slep sorunu vardır note 7 de bu sorunlar yok benim bildiğim hatta yeğenimde note 5 var o dediğiniz sorun ondada yok

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Uzun Kullanım için HTC 10 öneririm.Note 7 güzel ve spen sayesinde oldukça işlevsel bir cihaz.Snapdragon 820 exynos 8890'dan gpu konusunda daha iyi.Htc 10'da kullanılan hoparlör ve kulaklığı çok başarılı.600 tl fark vermek sıkıntı olmayacaksa note 7 alabilirsin.Ama note 7 pahalıysa HTC 10'da çok güçlü bir Seçenek.Ve iki cihazda seni memnun eder.

Son mesajlar