Honor 10 un Otomatik Sahne Algılaması

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


yildirim_yildiz_murat

Üyecik
Yasaklı
Katılım
13 Nis 2018
Mesajlar
12
Puanları
3
Konum
istanbul
Yapay zekalı bir kameranın fotoğrafa nasıl bir avantajı olduğunu çok merak edip kısa bi araştırmak istedim. Yabancı forumlarda, çin web sitelerinde iki tane fotoğraf buldum.

Şimdi özetle aşağıdaki resmin yapay zeka tarafından işlenmiş ve işlenmemiş hali karşılaştırılıyor. Üstteki işlenmemiş hali, alttaki de yapay zeka tarafından işlenmiş hali. Hakkaten şöyle biraz dikkatli baktığında alttaki resmin daha canlı, daha keskin ve net olduğu bes belli oluyor. İşte burda yapay zekanın sahne ve nesne tanımlamadaki yeteneği ortaya çıkıyor diyebilirim. Araştırdigima gore Honor 10’un yapay zeka destekli kamerası, resimdeki ağaçları, çiçekleri, atı ve diğer detayları ayrı ayrı tanımlayıp ona göre çeşitli ayarlamalar yapıyor. Ne yalan söliyim benim gibi ince ayar yapmayı sevmeyen kişiler için mükemmel bir şey.

1.jpg


2.jpg
 
Son düzenleme:

tong jin

Üyecik
Yasaklı
Katılım
1 Mar 2018
Mesajlar
59
Puanları
8
Konum
Marmara Üniversitesi
HuaWei Honor10 telefonu bugün İngiltere-Londra'da lansman yapmıştır.Honor10' un yakın zamanda Türkiye'ye geleceğini umuyoruz.Telefonun Türkiye'deki satış fiyatını doğru tahmin eden takipçilerimiz Hua Wei şirketi tarafından hediyelendirilecektir.
 
Üst
stat counter