Hdd ne durumda bi bakarmısınız

Bu konuyu okuyanlar

Pirlidet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba kasaya 1 ay geçmedi format attırdım virus programı ile tarattım virus durumu mevcut değil benim hdd ve ssd sabit diskim var 500 gb hdd oyuna girdiğimde bi süre sonra oyun çalışmayı durduruyor ve bilgisayarımda 500 gb olan hddye kurulu herşey kapanıyor sonra bilgisayarıma girince hdd yok oluyor kasaya reset atınca geri geliyor 15 20 dakka bir oyun oynadıktan sonra gene yapıyor kasa 24 saatter fazla açık durdu herhangi kapanma yok d klasöründe steam yüklü steam açıkken kapanmıyor sadece oyunlardan oluyor acaba ısınmadanmı anlamadım hddtune programı hata bulmadı herhangi bir sorunu yok güç seçenekleri ayarları hiç bir zaman şeklinde neden böyle yapıyor bilginiz varsa sevinirim.
pc özelliklerim
intel core i5 6600 işlemci
8 gb ram
500gb hdd
360 gb ssd
gtx570 ekran kartı
anakart asusunun modelini tam bilmiyorum
700 w cpu

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
Arkadaşlar merhaba kasaya 1 ay geçmedi format attırdım virus programı ile tarattım virus durumu mevcut değil benim hdd ve ssd sabit diskim var 500 gb hdd oyuna girdiğimde bi süre sonra oyun çalışmayı durduruyor ve bilgisayarımda 500 gb olan hddye kurulu herşey kapanıyor sonra bilgisayarıma girince hdd yok oluyor kasaya reset atınca geri geliyor 15 20 dakka bir oyun oynadıktan sonra gene yapıyor kasa 24 saatter fazla açık durdu herhangi kapanma yok d klasöründe steam yüklü steam açıkken kapanmıyor sadece oyunlardan oluyor acaba ısınmadanmı anlamadım hddtune programı hata bulmadı herhangi bir sorunu yok güç seçenekleri ayarları hiç bir zaman şeklinde neden böyle yapıyor bilginiz varsa sevinirim.
pc özelliklerim
intel core i5 6600 işlemci
8 gb ram
500gb hdd
360 gb ssd
gtx570 ekran kartı
anakart asusunun modelini tam bilmiyorum
700 w cpu
UEFI biçimde SSD'ye Windows 10 kurun. HDD'ye kurmak saçmalık.

Pirlidet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windowsum zaten ssde kurulu sadece yer tasarrufu amaçlı oyunlarım hdd kurulu oyunlar 300 gb buluyor ssd tamamen alamıyor oyunlarımı maaleef o yüzden bu hdd problemini çözmem lazım evet daha demin daha 10 dakika durdu durmadı işlem yaparken gene hdd yok oldu çok saçma bi hata ilk defa karşılaşıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

biosu defaulta alıp tekrar başlattım bakalım bi sorun olucakmı

evet default olayıda bi işe yaramadı neden böyle bi sorun var anlamadım harddisk oyun oynarken yok olurmu durduk yere ısınmadan dicem sabit 45 derece kablolarda bir problem olabilirmi ? uplarsak sevinirim biraz acil

Son düzenleme:

Pirlidet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dostum hdde bi arıza olsa hiç çalıştırmaz diye düşünüyorum birdenbire neden böyle olsun

4 tane sata giriş kablom var şimdi o sata kablolardan birini değiştirdim bakalım bi düzelme olma olucakmı

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
16,118
Pcb de isinma vardir isi belli degerde off oluyordur ariza hic calismamasi olcak demek degil zor arizalar boyle olur.

Pirlidet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar sorunu çözdüm sonunda şuan aktif olarak 2 saatten fazla süredir oyundayım birşey olmadı sorun kablolardan kaynaklıymış diğer portlardan birindeki sata kablosunu taktığımda bir sorun kalmadı demekki tamamen kabloyla alakalı bir problemmiş çok teşekkür ederim yardımlarınız için