Harici Harddisk Yavaşlık..

Bu konuyu okuyanlar

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
WD My Passport Ultra 2 tb kullanıyorum. Cihazı hiç düşürmedim sürekli kılıfında saklarım. HD Tune Pro prgoramıyla test ettim minimum hız 46 mb maximum 113 mb olarak gözüküyor ve sağlık durumunda da bir sorun gözükmüyor..

Fakat bilgisayardan bir dosya kopyalayıp (örn: 15 GB bir film) harddiske atmak isteyince 100-105 mb hızla başlayan disk bir anda 10-20 mb arası hızlara düşüyor ve neredeyse oralarda sabit kalıyor. Harici harddiskten bilgisayara film atarken pek sorun yaşamadım. Ancak bilgisayardan harici diske atarken %90 oranında bir yavaşlık söz konusu.

Sizce neden kaynaklanıyor?

Edit: Şu an denedim harici harddiskten bilgisayara atarken de hız düşebiliyor.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Dosya boyutu büyüdükçe diskin okuma ve yazma hızları düşer, test ise 1GB dosya üzerinden hızınızı test ediyor.

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
Dosya boyutu büyüdükçe diskin okuma ve yazma hızları düşer, test ise 1GB dosya üzerinden hızınızı test ediyor.

1 gblik dosyayı da aktarıyorum 35-45 arası kalıyor. Büyük boyutlu dosyada 100 mb ile 10 saniye boyunca yazıp sonra birden düşmesi mantıklı gelmiyor.

Snickers

Profesör
Reaksiyon puanı
272
İçerisinde ki disk yazmasında sorun vardır.Yoksa bu kadar yavaşlaması gerek bir de bilgisayara taktıgın yer düşük hızda olabilir mi acaba.

Son mesajlar