harddisk

Bu konuyu okuyanlar

selmanyakup

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar laptop kulanıyorum ve silindir şeklinde şekil yanmıyor arastırdım ve hardisk anlamına geliyormus ve o ışık yanmıyot hardisk çalışmıyor bazenleri yanıyo o oışık
hardisk çalışmadıgı zaman acamıyorum ne yapacam?

Son düzenleyen moderatör:

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,188
Öncelikle sakin olacaksın. Arıza yapan Harddiski çöpe atıp yenisini alacaksın :)

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Donanımsal bir soruna benziyor. Büyük ihtimalle onarmak mümkün olmayacaktır. Kesin işe yarayacağını söyleyemem ama cihazınızın garantisi bitmişse aşağıdakileri deneyebilirsiniz.
  • Hard disk ucunu(sarı olan yeri) silgiyle silmek
  • Hard diski çıkarıp takmak(hard diskin yerinden çıkmış olma ihtimalini düşünerek dedim)

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,188
Donanımsal bir soruna benziyor. Büyük ihtimalle onarmak mümkün olmayacaktır. Kesin işe yarayacağını söyleyemem ama cihazınızın garantisi bitmişse aşağıdakileri deneyebilirsiniz.
  • Hard disk ucunu(sarı olan yeri) silgiyle silmek
  • Hard diski çıkarıp takmak(hard diskin yerinden çıkmış olma ihtimalini düşünerek dedim)
Sata girişi değilde devre kartını çıkartıp bağlantı noktalarını silgi ile silmek işe yarar. Onu da bu arkadaş yapamaz yeterli teknik bilgisi yok anladığım kadarı ile.
Sen o bilgisayarı teknik servisine ver onlar yapsın elleme bence.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Sata girişi değilde devre kartını çıkartıp bağlantı noktalarını silgi ile silmek işe yarar.
Evet. O daha işe yarar bir çözüm. Bende de bozuk bir HDD var. Devre kartını çıkarabilmem için hard diskin vidasını sökebilecek tornavida yok. :) Yoksa söküp silmiştim şimdiye kadar.

Son mesajlar