Samsung Galaxy A5 (2016) mı Htc One A9 mu Tercih Etmeliyim ?

Bu konuyu okuyanlar

cengiz.mfc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ürün Karşılaştırma
iki telefon arasındayım bataryanın bir önemi yok oyun oynamayacağım sadece kasmasın donmasın ve 2 3 yıllık süreçte. normal şartlarda kullanacağım oyun falan oynamayacağım teşekkürler

DarkCat

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Özellikleri neredeyse aynı,ama bu senin marka tercihine kalmış,ama ben olsam a5 2016 alırdım.

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Htc nin ölüsü yeter andiroid in iphonenu o yüzden htc alırdım

Tarayıcı666

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Kasma istemessen tabii ki HTC ve bir Nexus cihaz al.Butcen yetiyorsa iPhone-a da bak derim.

alihanabi

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Sadece kasmasın donmasın dediğinden ötürü sanırım önem verdiğin şey bu o yüzden htc a9 derim

clonpear

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Bana kalırsa a5 2016 tercih edebilirsin ama arada donmalar yaşarsın bunu belirteyim. Kamerası, ekranı vb. güzel. Eğer ben donma hiç istemiyorum yağ gibi aksın hiçbir zorluk çıkartmasın diyorsan htc yi tercih et.

Yağ gibi performans: HTC A9

Kamera-Ekran-Pil: A5 2016

emirsacu

Asistan
Reaksiyon puanı
16
HTC derim bende.
ama bütçeyi az daha yükseltip iPhone SE al derim.
yıllaaaaarca kullanırsınız.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Ürün Karşılaştırma
iki telefon arasındayım bataryanın bir önemi yok oyun oynamayacağım sadece kasmasın donmasın ve 2 3 yıllık süreçte. normal şartlarda kullanacağım oyun falan oynamayacağım teşekkürler

Merhaba,

Iki urunde donanim olarak benzer cihazlar. Birbirinden ayrildiklari noktalar,

* Samsung a5'in kamera performansi daha iyi.
* Samsung a5 in pil performansi daha iyi.
* Htc a9 daha stabil ve uzun vadede kasma donma yapmiyor.
* Htc a9'un parmak izi sensoru biraz daha iyi calisiyor.
* Htc a9 daha hizli guncelleme alacaktir.

Bu iki urunden kasma/donma yapmasin kriterinize htc one a9 daha uygun gozukuyor.

Ayrica samsung a5/a7 modellerinde ekran, kamera, kasa malzeme kalitesi,pil performansi cok basarili. Fakat uzun kullanim testini yapan Arden bey uzun kullanim suresinde kasma,donma, takilma gibi sorunlar yasamisti. Tipki eski samsung orta ve alt segment urunlerde oldugu gibi. O nedenle hala bu kadar paralar verilip boyle sorunlar yasaniyorsa bu modellere hic girmeyin.

Bir diger deginmek istedigim nokta bu tarz orta segment,kirpilmis urunler alacaginiza gecen senenin amiral modellerinden tercih edin. Emin olun daha memnun kalirsiniz. 1500 lira bandinda hepsiburada gibi uygun fiyatli yerlerden samsung note 4, lg g4 gibi modellere bakin. Ozelliklede note 4 her konuda bu dusundugunuz modellerden her konuda daha iyidir.

cengiz.mfc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba,

Iki urunde donanim olarak benzer cihazlar. Birbirinden ayrildiklari noktalar,

* Samsung a5'in kamera performansi daha iyi.
* Samsung a5 in pil performansi daha iyi.
* Htc a9 daha stabil ve uzun vadede kasma donma yapmiyor.
* Htc a9'un parmak izi sensoru biraz daha iyi calisiyor.
* Htc a9 daha hizli guncelleme alacaktir.

Bu iki urunden kasma/donma yapmasin kriterinize htc one a9 daha uygun gozukuyor.

Ayrica samsung a5/a7 modellerinde ekran, kamera, kasa malzeme kalitesi,pil performansi cok basarili. Fakat uzun kullanim testini yapan Arden bey uzun kullanim suresinde kasma,donma, takilma gibi sorunlar yasamisti. Tipki eski samsung orta ve alt segment urunlerde oldugu gibi. O nedenle hala bu kadar paralar verilip boyle sorunlar yasaniyorsa bu modellere hic girmeyin.

Bir diger deginmek istedigim nokta bu tarz orta segment,kirpilmis urunler alacaginiza gecen senenin amiral modellerinden tercih edin. Emin olun daha memnun kalirsiniz. 1500 lira bandinda hepsiburada gibi uygun fiyatli yerlerden samsung note 4, lg g4 gibi modellere bakin. Ozelliklede note 4 her konuda bu dusundugunuz modellerden her konuda daha iyidir.
anladım çok teşekkür ederim bilgilendirme için fakat en fazla 5-5.2 inch botuyunda bir telefon istiyordum. peki huawei p9 lite modelinin gelmesini ve incelenmesini beklemem mantıklı olur mu ?

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
anladım çok teşekkür ederim bilgilendirme için fakat en fazla 5-5.2 inch botuyunda bir telefon istiyordum. peki huawei p9 lite modelinin gelmesini ve incelenmesini beklemem mantıklı olur mu ?

P9 lite modeli salt islemci gucu olarak htc a9 ve samsung a5 2016 modellerinden daha guclu bir yapida. Ama cokta beklenecek kadar ozellik sunan bir urun degil. Genede siz bilirsiniz.

5, 5.2" ekranlk bir cihaz bakiyorsaniz esnafta 1700-1800 liraya sony xperia z5 var. Hemde distributor garantili. P9 lite'i beklemek yerine butceyi arttirip bir sony z5 almak daha guzel olur.

Andromedavor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,339
İkisi teknik olarak birbirine yakın aslında. Ama ikisinde de donma olur. Htc de daha az olur. Tercihim htc

emrepoyraz53

Asistan
Reaksiyon puanı
35
İki cihaz arasından kriterlerinize göre Htc One A9 bencede.

cengiz.mfc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
P9 lite modeli salt islemci gucu olarak htc a9 ve samsung a5 2016 modellerinden daha guclu bir yapida. Ama cokta beklenecek kadar ozellik sunan bir urun degil. Genede siz bilirsiniz.

5, 5.2" ekranlk bir cihaz bakiyorsaniz esnafta 1700-1800 liraya sony xperia z5 var. Hemde distributor garantili. P9 lite'i beklemek yerine butceyi arttirip bir sony z5 almak daha guzel olur.
yok bütçe artırmayı düşünmüyorum max 1500 seviyesinde almak istiyorum. bütün araştırmalarım sonucu istediğim şıklıkta bu telefonlar kalıyor, huawei denemeye değer bir marka ve p9 lite kağıt üzerinde üzmez özelliklerde ise bir müddet daha bekleyip htc ve huawei arasında seçim yapabilirim

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
yok bütçe artırmayı düşünmüyorum max 1500 seviyesinde almak istiyorum. bütün araştırmalarım sonucu istediğim şıklıkta bu telefonlar kalıyor, huawei denemeye değer bir marka ve p9 lite kağıt üzerinde üzmez özelliklerde ise bir müddet daha bekleyip htc ve huawei arasında seçim yapabilirim

Yani geldiginde kamera, ekran, pil performansina bakmak lazim. Eger htc a9'dan daha iyi sonuclar verir ise tabiki tercoh edilebilir. Htc a9 icinde yanlis hatirlamiyorsam sd617 vardi. Yani salt islemci gucu 999 tl'ye satilan gm5plus ile ayni. Yani bir kamera ve bir kasa malzeme kalitesi fiyati bu kadar arttirmamali sonucta en iyi kamera vr malzeme degil. Neticede htc a9 orta segment bir urun oldugu icin orta segmentteki rakipleri ile kiyaslanmasi daha dogru olur. Yani sonuc olarak orta segment bir urun icin 1500 tl fazla. Oncelikli tavsiyem 5.2" yerine ekran tercihini 5.5" yapin ve bir lg tr garantili lg g4 alin. Neticede bir para verilcek ve bu psraya en iyi ozellikleri hangi urun sunuyorsa onu almak en dogrusu. Huawei p9 lite da beklenebilir. En azindan islemcisi orta-ust segment arasinda.

cengiz.mfc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yani geldiginde kamera, ekran, pil performansina bakmak lazim. Eger htc a9'dan daha iyi sonuclar verir ise tabiki tercoh edilebilir. Htc a9 icinde yanlis hatirlamiyorsam sd617 vardi. Yani salt islemci gucu 999 tl'ye satilan gm5plus ile ayni. Yani bir kamera ve bir kasa malzeme kalitesi fiyati bu kadar arttirmamali sonucta en iyi kamera vr malzeme degil. Neticede htc a9 orta segment bir urun oldugu icin orta segmentteki rakipleri ile kiyaslanmasi daha dogru olur. Yani sonuc olarak orta segment bir urun icin 1500 tl fazla. Oncelikli tavsiyem 5.2" yerine ekran tercihini 5.5" yapin ve bir lg tr garantili lg g4 alin. Neticede bir para verilcek ve bu psraya en iyi ozellikleri hangi urun sunuyorsa onu almak en dogrusu. Huawei p9 lite da beklenebilir. En azindan islemcisi orta-ust segment arasinda.
anladım ilginiz için çok teşekkürler. ilk olarak p9 lite bekleyeyim tercihim metalik telefon ve evde 1 hafta önce alınmış lg g4 var, farklı bir telefon alıp sıkılırsak kardeşim ile değiştirme yoluna gitmeyi düşünmüştüm. huaweide yazılımsal sorunlar var mı güncelleme desteği falan sorunlu mu bilginiz var mı o konuda ? beklememe değmeyecekse 2. g4 ü alayım ben de son çare olarak

clonpear

Asistan
Reaksiyon puanı
26
anladım ilginiz için çok teşekkürler. ilk olarak p9 lite bekleyeyim tercihim metalik telefon ve evde 1 hafta önce alınmış lg g4 var, farklı bir telefon alıp sıkılırsak kardeşim ile değiştirme yoluna gitmeyi düşünmüştüm. huaweide yazılımsal sorunlar var mı güncelleme desteği falan sorunlu mu bilginiz var mı o konuda ? beklememe değmeyecekse 2. g4 ü alayım ben de son çare olarak
Bro bak senin kriterlerine uygun telefon a9 al a9 u kurtul yav.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779

O konu ile ilgili tam detayi bizzat kullanicilarindan alabilneniz mumkun.

Huawei platformunda dn son p9'u inceledim. İnceledigim gun icinde yazilimsal bir bug, sekteye ugrama gibi birsey ile karsilasmadim. Ama bunun en saglikli cevabini bizzat kullanicilarindan almaniz daha dogru olur. Uzun vadede neler cikabilicek hic belli olmaz.

Yani ikinci tercihinizin g4'den yana olmasinda fayda var. Bu arada kardesinizin g4'unun kutu uzerindeki seri numarasi 600k..., 601k... ve ustu.bir serilemi basliyor ?

cengiz.mfc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
O konu ile ilgili tam detayi bizzat kullanicilarindan alabilneniz mumkun.

Huawei platformunda dn son p9'u inceledim. İnceledigim gun icinde yazilimsal bir bug, sekteye ugrama gibi birsey ile karsilasmadim. Ama bunun en saglikli cevabini bizzat kullanicilarindan almaniz daha dogru olur. Uzun vadede neler cikabilicek hic belli olmaz.

Yani ikinci tercihinizin g4'den yana olmasinda fayda var. Bu arada kardesinizin g4'unun kutu uzerindeki seri numarasi 600k..., 601k... ve ustu.bir serilemi basliyor ?
S/N kısmı 606 ile başlıyor nedir durum :)

cengiz.mfc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bro bak senin kriterlerine uygun telefon a9 al a9 u kurtul yav.
araştırıyorum vaktim varken büyük bir sorun çıkarmasını istemiyorum aldığım cihazın ve malum günümüzde bir çok seçenek var en mantıklısını seçmeye çalışıyorum. teşekkürler yorumun için

cengiz.mfc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tamam sorun yok o zaman. 601k... ve ustu serilerde kronik sorunlar yok. Sende g4 alirsan buna dikkat ederek al.
tamam çok teşekkür ederim diğer telefonlarda da bu bilgiler için konu oluşturmuştum forumun faydaları çok teşekkür ederim. yalnız internetten aldım HB'den, bir sonrakinde istediğim seri numarasını nasıl belirtebilirim bilemiyorum bilinçsizce aldım ilk telefonu

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
tamam çok teşekkür ederim diğer telefonlarda da bu bilgiler için konu oluşturmuştum forumun faydaları çok teşekkür ederim. yalnız internetten aldım HB'den, bir sonrakinde istediğim seri numarasını nasıl belirtebilirim bilemiyorum bilinçsizce aldım ilk telefonu

ithalatçı garantili mi aldınız hb'dan? Lg g4 H815 modeli mi bide?

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
A9 ya da G4 alın.Güzel telefonlar ikiside ama performans açısından tabiki G4.A5 2016 alınmaz bence mantıklı bir cihaz değil.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
G4'ün kronik sorunları fazla. Bir araştırmanı tavsiye ederim.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
M4 aqua mı [emoji23] [emoji23] [emoji23]

Speedster

Profesör
Reaksiyon puanı
319
A5 2016 tasarım olarak daha hoş ayrıca a9 fiyatını pek haketmiyen bir cihaz.