Hangi telefonu almalıyım 700-800 tl bütcem var

Bu konuyu okuyanlar

jeacanest213

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
baslıktada yazdıgım gibi 700-800 tl bütcem var hangi telefonu almalıyım önerileriniz için şimdiden teşekkürler

:thumbup::thumbup::thumbup:

Causative

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Samsung Galaxy Win yada biraz daha para biktir Galaxy S3 al. Kullanıyorum gayet memnunum. Samsung'u kötüleyenlere bakma sen.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
S3 mü kaldı öldü artık alınmaz o telefon. Samsungu göklere çıkaranlara aldanma sen. GM Discovery ya da ikinci el Nexus 4 alınır. Discovery KitKatta alacak bu arada. O fiyatta alabileceğin en iyi telefonlar bunlardir.

Causative

Doçent
Reaksiyon puanı
0
GM Discovery mi? iyi telefon ama Galaxy S3 daha iyi. KitKat güncellemesi gelmiyecek diyorlar ama bence gelir. Gelmezse de Custom ROM'la hallederiz. Nexus 4 desen 2. el alıcaksın sonuçta. Öldü mü kaldı mı başından neler geçti bilemeyeceksin. Nexus 4'ün arayüzünü şahsen sevmiyorum. (Kişiye göre değişir) TouchWiz daha çok hoşuma gidiyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Asteriks

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Android alacak isen en iyi seçenek bence GM Discovery ya da biraz daha fazla para verip Nexus 4 alabilirsin.
WP alacak isen Lumia 625-720 ya da biraz daha fazla para verip Lumia 820-HTC 8X alabilirsin.

Causative

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar valla yapmayın. :D Zaten fiaylardan da belli oluyor. Bi S3'e bak 1000 - 1200 TL arasında bide Discovery'e bakın. Discovery'nin rakibi Galaxy Win olmalıdır ki siz S3'den daha iyi görüyorsunuz. :D :D

jeacanest213

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim bende discovery olarak dusunuyorum .

zaten ben telefonla fazla ugrasan birisi değilim bikaç tane oyun açsın whatsapp ve facebook a girebiliyim yeterli benim için general mobile 16gb mavi ye bakdım 730 Tl iyimi sizce fiyatı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar valla yapmayın. :D Zaten fiaylardan da belli oluyor. Bi S3'e bak 1000 - 1200 TL arasında bide Discovery'e bakın. Discovery'nin rakibi Galaxy Win olmalıdır ki siz S3'den daha iyi görüyorsunuz. :D :D

Galaxy Win kötü telefon değil. Alınabilir telefon. Öyle olmasa Samsung üretmez zaten. Ama aynı fiyata alınabilecek çok daha iyi cihazlar var.

Galaxy S3'ün, discovery'e çok aman aman bir fark attığı yok. S3'ün performansı çok az daha yüksek. O performans farkı da çok özel oyunlarda kendini gösterir. Bir başka farkı kamerası biraz daha iyi, bir de touchwiz daha gelişmiş bir arayüz.

Bütün bunları alt alta toplarsan S3'ün discovery'e göre 400TL daha pahallı olmasının bir anlamı yok. Üstelik bence discovery daha şık.

Aynı fiyat aralığında Motorola Moto G var. Ona da göz atılabilir. Eğer oyun odaklı bir şey aranıyorsa Xperia L de tercih edilebilir.

Rylad

Asistan
Reaksiyon puanı
12
1-2 ay bekle general mobile discovery 2 al

Causative

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Galaxy Win kötü telefon değil. Alınabilir telefon. Öyle olmasa Samsung üretmez zaten. Ama aynı fiyata alınabilecek çok daha iyi cihazlar var.

Galaxy S3'ün, discovery'e çok aman aman bir fark attığı yok. S3'ün performansı çok az daha yüksek. O performans farkı da çok özel oyunlarda kendini gösterir. Bir başka farkı kamerası biraz daha iyi, bir de touchwiz daha gelişmiş bir arayüz.

Bütün bunları alt alta toplarsan S3'ün discovery'e göre 400TL daha pahallı olmasının bir anlamı yok. Üstelik bence discovery daha şık.

Aynı fiyat aralığında Motorola Moto G var. Ona da göz atılabilir. Eğer oyun odaklı bir şey aranıyorsa Xperia L de tercih edilebilir.

Tamam haklısın. Bende herkeze söylüyorum o zaman. Bak bırak 5'i 5S'le karşılaştırıyorum. (Sadece farkları yazıyor.)

iPhone 5S = Parmak izi sensörü, 64 bit işlemci olması, kamerası.
Galaxy S3 = Akıllı bekleme, direkt arama, akıllı uyarı, pop up play, AllShare Cast, 4 çekirdekli işlemci olması.

Şimdi gidip 5S'e 2500 TL verene kadar. S3'e 1000 TL vermek daha mantıklı. Senin dediğin olay bunun gibi oluyor.

(Örnek olması için S3 ile karşılaştırdım.)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

kardeşim bende discovery olarak dusunuyorum .

zaten ben telefonla fazla ugrasan birisi değilim bikaç tane oyun açsın whatsapp ve facebook a girebiliyim yeterli benim için general mobile 16gb mavi ye bakdım 730 Tl iyimi sizce fiyatı

730 TL ortalama bir fiyat. İnternet üzerinden alacaksan buraya bakabilirsin 699 TL.

http://www.n11.com/general-mobile-discovery-cep-telefonu-16gb-P16349840/?cid=604001&gclid=CJ6q2Krd7rwCFQfItAodXA8A-g

(N11.com güvenilir. Kendim bizzat alış-veriş yapıyorum.)

S

SDN Okuru

SDN Okuru

Bir kere iphone 5S işlemicisi ile S3'ün işlemcisi arasında dağlar kadar fark var. Ama aynı durum Discovery ve S3 için geçerli değil! Discovery ile S3 arasındaki performans farkı çoook küçük. Şöyle örnek vereyim. Oyun performansı için kullanılan bir benchmark GFXBench skorları (onscreen):
Galaxy S3: 317 Frames
Discovery: 273 Frames
iphone 5S: 2100 Frames
LG G2: 1287 Frames
Xperia Z: 785 Frames
Xperia L: 701 Frames
Moto g: 611 Frames
Galaxy win: 259 Frames

3d mark skorlarını da paylaşacaktım ama resmi sitesinde şu an sıkıntı var. Farkın azlığı sadece performansında da değil. Samsung'un eğer beğendiğin bazı özellikleri varsa (mesela Akıllı bekleme) ek programlarla Discovery'e de katarsın. Aynı olayı iphone, Samsung karşılaştırmasında bahsedemezsin ama! Yani platformları da benzer. Sen gidiyorsun elma ile armut kıyaslıyorsun.

Konuya dönecek olursak [MENTION=62584]NikeSteeL[/MENTION] 'in de dediği gibi Moto G daha iyi bir tercih olabilir.

bmw m3

Asistan
Reaksiyon puanı
0
moto g alabilirsin yada discovery biride s3 le 5s karşılaştırmış ikisi birbirinin degi değil 5s te ios oldugu için donanımı düşük oldugu halde daha stabil 4çekirdek yazmışın ama 5s daha performanslı emin ol

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2

LG g2 ile note 3 ü karsilastiralim LG özellikleri note 3 den daha iyi fiyatı 1400 1500 e bulunabilir note 3 ise 2000 TL EE ne oldu simdi note 3 un rakibi kim olacak o fiyata cevaplarmisin lutfen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
discovery bi seçenek yinede ama arkadaşlar su yonden haklı lg sevmem hemde hç sevmem dandik bir telefonu var bende l5 lgnın bı tek nexus serisi iyidir bence biraz daha bekle 900 yada 950 ye sıfırını alırsın s3 alınmaz artık s3mü kalmış galaxy win da alınmaz onlar eskidi artık3 ay sonra pişman olursun şimdiki telefon teknolojisine bak herneyse nexus 4 al arkadaşım kullanıyor 4.4 kitkat sürümü var sürümüde google veriyor her yeni sürüm geldiginde günceleniyor googlelındır zaten android bilmeyen yoktur her halde google telefonlarını tabletlerini tavsiye ederim samsunguda samsungun s4 note 2 veya 3 harika telefonlardır

Escaper

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Discovery alabilirsin ya da Samsung'un o fiyat araliginda hangi modeli varsa artik s4 mini olabilir mesela.

jeacanest213

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler Discovery aldim her turlu oyun oynuyorum most wanted aspahlt 8 vs.. Kasma derdi falanda yok cok guzel herkese tavsiye ederim oneriler icinde teşekkürler :))

erso81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yakın zamanda bende moto g almayı planlıyorum :)

limitsizim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dostum tamam samsung malzeme jalitesi cok iyi degil hep bunu derim ama GMD ye kullanimda fark.atar emin ol ici iyidir samsung un kamerasi iyidir islemcisi ekrani hele bence bazilari fan mantigiyla yaziyor bence GMD yi bazi basliklarda tavsiye etmisligim var ama S3 ude gecmez bnce ikisinide yan yan denedim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende gmd almak istiyorum ama ona bakarsan s3 ü 900 tl yerine belki bi 50 tl daha ucuza bulup almak daha mantıklı gelmeye başladı amma bakalım. :biggrin::biggrin:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar Samsung dan kaçınn , 800 tl kapasitesinde en iyi Telefon CASPER VİA V5 , tercih ederim çelik kasaa çok şık :thumbup1::thumbup1:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyler sizce hangisi ?
LG G3 beat
Casper Via V8c
Sony Xperia m2 dual
HTC evo 3d

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Asus Zenfone 6 al arkadaşım telefon ekranı tam 6'inc güzel bir telefon 2 gb ramı var discoveriden iyi yani araştır hepsini yazarsam burası dolar :D

Reaksiyon puanı
2
Kesinlikle bu telefonların hiçbirini alma. Zenfone 6 veya 5 almanı öneririm. Ama bu telefonlardan alıcaksan g3 beat al.

Son mesajlar