Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


bilicimustafa12

Türkü'ler Sevdamız...
Moderatör
Katılım
24 May 2017
Mesajlar
7,197
Puanları
113
Konum
Elazığ
Halis+Yunus+Ers%C3%B6z+kimdir%E2%80%99+Gen%C3%A7lik+ve+Spor+Bakan+Yard%C4%B1mc%C4%B1s%C4%B1+oldu


“Halil Yunus Ersöz kimdir?” sorusu son dakika açıklamasının ardından araştırılıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete ile duyuruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığına Halis Yunus Ersöz getirildi. Vatandaşlar Ersöz’ün hayatını araştırmaya başladılar. Haberimiz içerisinden merak ettiğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.
Gençlik ve Spor Bakanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete ile duyuruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığına Halis Yunus Ersöz, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Emre Topoğlu, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne Recep Ali Er getirildi. Vatandaşlar, “Halil Yunus Ersöz kimdir?” sorusunu araştırmaya başladılar. Halis Yunus Ersöz, 25 Ocak 1968 tarihinde Karabük'te dünyaya gelmiştir. Detaylar haberimizde sizlerle.
GENÇLİK VE SPOR BAKAN YARDIMCISI OLDU
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığına Halis Yunus Ersöz, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Emre Topoğlu, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne Recep Ali Er atandı.
HALİL YUNUS ERSÖZ KİMDİR?
Halis Yunus Ersöz, 25 Ocak 1968 tarihinde Karabük'te dünyaya gelmiştir.
EĞİTİM DURUMU:
1995 – 2000 : Doktora (İstanbul Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı)
1992 – 1994 : Yüksek Lisans (İstanbul Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı)
1988 – 1992 : Lisans (İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü)
MESLEKİ KARİYER:
06.06.2005 – : Doçent (Sosyal Politika Alanı)
2002-2005 : Yardımcı Doçent (Sosyal Siyaset ve Sosyal Güvenlik Anabilim Dalı) (İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü)
2000 – 2002 : Dr. Araş. Gör. (Sosyal Siyaset ve Sosyal Güvenlik Anabilim Dalı) (İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü)
1993 – 2000 : Araş. Gör. (Sosyal Siyaset ve Sosyal Güvenlik Anabilim Dalı) (İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü)
YURTDIŞI DENEYİMİ:
1997 – 1998 : Misafir Araştırmacı (Visiting Fellow)
(Cornell University, School of Industrial and Labour Relations, Ithaca – New York, USA)
İDARİ GÖREV:
2006-: : İktisat Fakültesi, Fakülte Kurulu Üyeliği.
2005- : Sosyal Siyaset Konferansları Editörü (İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Çal. Eko. Ve End. Blm)
2004- : Teslim ve Kabul Komisyonu (İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi)
BİLİMSEL KURULUŞLARA ÜYELİK:
2004 : Üye ve Yedek Yönetim Kurulu Üyesi (Türk Endüstri İlişkileri Derneği – TEİD)
ÇALIŞMA ALANI:
Bulunduğu Anabilim Dalı: Sosyal Siyaset ve Sosyal Güvenlik Anabilim Dalı
Diğer İlgi Alanları: Sosyal Siyaset, Refah Devleti, Yerel Yönetimler, Özelleştirme, Yoksulluk, Sendikacılık ve Toplu Pazarlık, İnsan Kaynakları Yönetimi, Sosyal Güvenlik, Çalışma Ekonomisi, İş Piyasaları.

Kaynak: Akşam
 
Üst
stat counter