Günlük işler için uygun mudur?

Bu konuyu okuyanlar

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907

ilaydacan059

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
uygundur i7 bulabilirseniz ondan alın i7 oyuna değil işlere hitap ediyor
teşekkür ederim i7lerin fiyatı biraz uçuk ama bakarım ?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Film, dizi izlemek için bu ürünü önermem ben çünkü ekranı 720p çözünürlükte. Onun yerine bu ürünü önerebilirim.

MSI PL62 7RC-205XTR Intel Core i5 7300HQ 8GB 1TB MX150 Fiyatı
720p olması bana çok sıkıntı çıkarır mı?MSI çok iyi bir marka biliyorum fakat dürüst olmak gerekirse ben biraz da şık bir bilgisayar satın almayı tercih ederim.?

Film, dizi izlemek için bu ürünü önermem ben çünkü ekranı 720p çözünürlükte. Onun yerine bu ürünü önerebilirim.

MSI PL62 7RC-205XTR Intel Core i5 7300HQ 8GB 1TB MX150 Fiyatı
720p olması bana çok sıkıntı çıkarır mı?MSI çok iyi bir bilgisayar biliyorum fakat dürüst olmak gerekirse ben biraz da şık bir bilgisayar satın almayı tercih ederim.?

Son düzenleme:

justreo

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Dizi film diyorsunuz. 1920 x 1080 şart. Ekran kartı 2gb yeterli olacaktır. 4gb genellikle ağır programlar ve oyunlar için kullanılmakta.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Ben kesinlikle 720p ekran çözünürlüğüne sahip laptop önermem. Özellikle film, dizi izlerken farkını çok fazla hissettiriyor. Ürün böyle gözükebilir ama bir yakınım kullanıyordu malzeme kalitesi olsun kasası olsun ciddi anlamda çok şık duruyor.

ilaydacan059

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
bu
Dizi film diyorsunuz. 1920 x 1080 şart. Ekran kartı 2gb yeterli olacaktır. 4gb genellikle ağır programlar ve oyunlar için kullanılmakta.
bu dediklerinizi içeren uygun bir laptop bana önerebilir misiniz?

Ben kesinlikle 720p ekran çözünürlüğüne sahip laptop önermem. Özellikle film, dizi izlerken farkını çok fazla hissettiriyor. Ürün böyle gözükebilir ama bir yakınım kullanıyordu malzeme kalitesi olsun kasası olsun ciddi anlamda çok şık duruyor.
yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim ürürnü inceleyeceğim ?

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Bu ürünün normal fiyatı 3800 TL civarı şuan KDV indirimi olduğu için bu fiyatta bir daha bulamazsınız elinizi çabuk tutun mümkünse :)

ilaydacan059

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
KDV indirimi 2-3 gün sürüyor genellikle :(
Bu beni üzer...

Bilgisayarı inceledim ama bir şey kafamı karıştırdı.Hafızası kaç GB?

Son düzenleme:

justreo

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Satın almadan 2-3 gün önce hatırlatır mısınız?

Ayrıca HP kesinlikle almayın.

Son düzenleme:

justreo

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Laptoba kısa zamanda bakacağım. Üst sınırınız nedir bu arada?

evil_soul

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Yıllardır çözemediği ısınma sorunları,
Seni zerre önemsemeyen teknik servisi ve müşteri hizmetleri
Bazı bilgisayardaki kronik sıkıntıları
Fiyat politikası

8 sene hp kullandım. Ağır kullanım şartlarım ve ısınma problemine karşın hala sağlam. Ayrıca tekrardan memnun kaldığım için HP gaming laptop aldım. Isınma sorunu dediğiniz gibi hala var.

Teşekkürler bilgi için.

justreo

Asistan
Reaksiyon puanı
47
8 sene hp kullandım. Ağır kullanım şartlarım ve ısınma problemine karşın hala sağlam. Ayrıca tekrardan memnun kaldığım için HP gaming laptop aldım. Isınma sorunu dediğiniz gibi hala var.

Teşekkürler bilgi için.
Sağlamlığını bilemem tabiiki, abimde HP pavilion g6 yı 5.5 sene kullandı. Aşırı ısınmadan USB girişi bozuldu. Kışın petek niyetine kullanıyordu :)
Bu arada bende pavilion gaming 15 kullanmıştım, siz hangisinizi kullandınız?

Sınırım 4.000₺ :)
Hepsiburadadan bakıyorsunuz sanırım, o fiyata i7 işlemcili bilgisayar rahatlıkta bulunabilir. Ben biraz detaycıyımdır, bakacağım en kısa zamanda.

Teşekkürler bilgi için.
Mesajı düzenledim görmediniz sanırım. Eski modeliniz neydi ve bu modeliniz nedir?

Son düzenleme:

ilaydacan059

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Sağlamlığını bilemem tabiiki, abimde HP pavilion g6 yı 5.5 sene kullandı. Aşırı ısınmadan USB girişi bozuldu. Kışın petek niyetine kullanıyordu :)
Bu arada bende pavilion gaming 15 kullanmıştım, siz hangisinizi kullandınız?

Hepsiburadadan bakıyorsunuz sanırım, o fiyata i7 işlemcili bilgisayar rahatlıkta bulunabilir. Ben biraz detaycıyımdır, bakacağım en kısa zamanda.

Mesajı düzenledim görmediniz sanırım. Eski modeliniz neydi ve bu modeliniz nedir?
Evet hepsiburada dan satın alacağım.Ne zaman öneri yapabilirsiniz?Çünkü bugün satın alabilirim KDV indiriminden dolayı

justreo

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Evet hepsiburada dan satın alacağım.Ne zaman öneri yapabilirsiniz?Çünkü bugün satın alabilirim KDV indiriminden dolayı
Asus R510VX- DM264TC Intel Core i7 6700HQ 16GB 1TB GTX950M Fiyatı
Şöyle bir bilgisayar buldum,11-12 bilgisayar arasından eleyerek. Amd ekran kartının nasıl olduğunu bilemediğimden eledim direk onları. Bu bilgisayarda tek fan olduğu söyleniyor. Eğer öyleyse bu sıkıntı olabilir sizin için. Onun harici özelliklerini beğendiğimi söyleyebilirim. Lenovonun çok daha hafif olanları var ama CPU hızları düşük. İsterseniz bakmaya devam edebilirim, bugün alacaksanız.

ilaydacan059

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Asus R510VX- DM264TC Intel Core i7 6700HQ 16GB 1TB GTX950M Fiyatı
Şöyle bir bilgisayar buldum,11-12 bilgisayar arasından eleyerek. Amd ekran kartının nasıl olduğunu bilemediğimden eledim direk onları. Bu bilgisayarda tek fan olduğu söyleniyor. Eğer öyleyse bu sıkıntı olabilir sizin için. Onun harici özelliklerini beğendiğimi söyleyebilirim. Lenovonun çok daha hafif olanları var ama CPU hızları düşük. İsterseniz bakmaya devam edebilirim, bugün alacaksanız.
Söylediğiniz bilgisayarı inceleyeceğim teşekkür ederim.Tek fan olması ses ve ısınma konusunda sorun çıkarır mı?
Bu arada ben de böyle bir bilgisayar buldum; Lenovo V510 Intel Core i7 7500U 8GB 1TB + 128GB SSD Radeon Fiyatı bu nasıldır

justreo

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Söylediğiniz bilgisayarı inceleyeceğim teşekkür ederim.Tek fan olması ses ve ısınma konusunda sorun çıkarır mı?
Bu arada ben de böyle bir bilgisayar buldum; Lenovo V510 Intel Core i7 7500U 8GB 1TB + 128GB SSD Radeon Fiyatı bu nasıldır
Eğer tek fansa, fanlar bilgisayarın gücüne yetişip ısıyı azaltmak için daha çok çalışacaktır bu doğal olarak yüksek sesi beraberinde getirecektir. Ben oyun oynamayacağınız için tek fana rağmen çok fazla ısınacağını zannetmiyorum ama böyle sistemlerde çift fan gerekir.
Bunla beraber, attığınız bilgisayara bakmıştım. Ekran kartı hariç çok beğenmiştim. SSD farkını hissedersiniz. Win10 gibi stabil olmak isteyen fakat update v.s. sorunlardan olamayan sistemlerde SSD çok fazla iş görür stabillik(sabit verim) konusunda. Fakat dediğim gibi AMD ekran kartlı olanları bilgim olmadığından direk eledim. Ekran kartı hakkında olumlu geri dönüş alabilirseniz, bu bilgisayarda tercih edilebilir. Lenovo en az ısınan bilgisayarlardan normal şartlarda. Ama almadan önce kesinlikle çift fan olup olmadığını teyit ettirin.

ilaydacan059

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Eğer tek fansa, fanlar bilgisayarın gücüne yetişip ısıyı azaltmak için daha çok çalışacaktır bu doğal olarak yüksek sesi beraberinde getirecektir. Ben oyun oynamayacağınız için tek fana rağmen çok fazla ısınacağını zannetmiyorum ama böyle sistemlerde çift fan gerekir.
Bunla beraber, attığınız bilgisayara bakmıştım. Ekran kartı hariç çok beğenmiştim. SSD farkını hissedersiniz. Win10 gibi stabil olmak isteyen fakat update v.s. sorunlardan olamayan sistemlerde SSD çok fazla iş görür stabillik(sabit verim) konusunda. Fakat dediğim gibi AMD ekran kartlı olanları bilgim olmadığından direk eledim. Ekran kartı hakkında olumlu geri dönüş alabilirseniz, bu bilgisayarda tercih edilebilir. Lenovo en az ısınan bilgisayarlardan normal şartlarda. Ama almadan önce kesinlikle çift fan olup olmadığını teyit ettirin.
Çok teşekkür ederim gerçekten çok yardımcı oldunuz :)

justreo

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Çok teşekkür ederim gerçekten çok yardımcı oldunuz :)
Rica ederim. 2 bilgisayar iadesi yaşadım. Sıkıntılı süreçler anlarım biraz. Yardımcı olabileceğim bir konu olursa, ulaşabilirsiniz. Ben de çok bilgili değilimdir, elden ne geliyorsa o kadar diyelim.

ilaydacan059

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

justreo

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Tekrardan sağolun.Son olarak,şu bilgisayara da bakar mısınız? Lenovo Ideapad 520-15IKB Intel Core i7 8550U 12GB 1TB MX150 Fiyatı biliyorum çok sıkıyorum ama kaliteli bir şey almak istiyorum kusuruma bakmayın
Hiç sorun değil sorabilirsiniz. Ekran kartı ve rami sizin için yeterli olacaktır. Hatta şöyle diyeyim, arada oyun oynamak isteseniz onlarıda kaldırır.4gb ramli ekran kartı var. Ağırlığı da güzel ama ben CPU hızını beğenmedim. Çok düşük. Turbo Boost hız ile artacak olsada, temel CPU hızının iyi olmasının bilgisayarın ömründe iyi bir etkisi var. Demek istediğim, işlemcisi iyi ama hızını pek beğenmedim. Bir önceki bilgisayar daha iyi gibi. Bu arada, çok aceleye getirmeyiniz bilgisayarı almayı. En azından yarın araştırın/araştıralım

Son düzenleme: