Günlük işler için uygun mudur?

Bu konuyu okuyanlar

ilaydacan059

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hiç sorun değil sorabilirsiniz. Ekran kartı ve rami sizin için yeterli olacaktır. Hatta şöyle diyeyim, arada oyun oynamak isteseniz onlarıda kaldırır.4gb ramli ekran kartı var. Ağırlığı da güzel ama ben CPU hızını beğenmedim. Çok düşük. Turbo Boost hız ile artacak olsada, temel CPU hızının iyi olmasının bilgisayarın ömründe iyi bir etkisi var. Demek istediğim, işlemcisi iyi ama hızını pek beğenmedim. Bir önceki bilgisayar daha iyi gibi. Bu arada, çok aceleye getirmeyiniz bilgisayarı almayı. En azından yarın araştırın/araştıralım
olur tabii araştırırız.CPU tam olarak ne işe yarıyor ben pek bilgi sahibi değilim de :/

assasainturk

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Lenovo Ideapad 520-15IKB Intel Core i7 8550U 12GB 1TB MX150 Fiyatı

Bunu alın geçin. Cihazda parmak izi de var. Oyun oynama gibi bir amacınız olmadığı için bu alabileceğiniz en kaliteli cihazlardan. Metal kasa ve yorumlarda kaliteli bir kasa hissi olduğu söyleniyor.

Cihazda tek eksik ssd o da uygun fiyatlı olması için koyulmamış. Laptop elinize geldiğinde bakınız eğer ssd takmak için fazladan boş bir slot varsa takmanızı öneririm.

justreo

Asistan
Reaksiyon puanı
47

Bunu alın geçin. Cihazda parmak izi de var. Oyun oynama gibi bir amacınız olmadığı için bu alabileceğiniz en kaliteli cihazlardan. Metal kasa ve yorumlarda kaliteli bir kasa hissi olduğu söyleniyor.

Cihazda tek eksik ssd o da uygun fiyatlı olması için koyulmamış. Laptop elinize geldiğinde bakınız eğer ssd takmak için fazladan boş bir slot varsa takmanızı öneririm.
Nasıl bu kadar rahatlıkla alın diyebiliyorsunuz, ben demeden önce birsürü araştırma yapmama rağmen bir şey olur diye kendimi suçlu hissediyorum :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

olur tabii araştırırız.CPU tam olarak ne işe yarıyor ben pek bilgi sahibi değilim de :/
Ben buradaki arkadaşlar kadar iyi değilimdir ama şöyle aktarayım, işlemciniz ve hızı ne kadar yüksek olursa, bilgisayarda o kadar çok veya o kadar güçlü iş yapabilirsiniz. 1000tllik bilgisayarlarda, chromede 3-4 sekme açsanız donar fakat 5000tllik bilgisayarlardaki işlemciler genel olarak birsürü işlemi bi arada yapabilmenizi sağlar. Çünkü hem daha güçlü,hem daha hızlılardır. Kötü işlemci 60 yaşındaki bir atlet, iyi işlemci 20 yaşındaki bir atlet gibidir.

Son düzenleme:

evil_soul

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Sağlamlığını bilemem tabiiki, abimde HP pavilion g6 yı 5.5 sene kullandı. Aşırı ısınmadan USB girişi bozuldu. Kışın petek niyetine kullanıyordu :)
Bu arada bende pavilion gaming 15 kullanmıştım, siz hangisinizi kullandınız?

Hepsiburadadan bakıyorsunuz sanırım, o fiyata i7 işlemcili bilgisayar rahatlıkta bulunabilir. Ben biraz detaycıyımdır, bakacağım en kısa zamanda.

Mesajı düzenledim görmediniz sanırım. Eski modeliniz neydi ve bu modeliniz nedir?

Mesajınıza cevap yazma fırsatını ancak şimdi bulabildim.
Kullandığım eski model; HP DV3000,
Yeni mode; HP Pavilion Gaming 15-CB001NT Intel Core i7 7700HQ 16GB 1TB Fiyatı

evil_soul

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Ben onu almaya gitmiştim teknosaya, o bitince cb008nt almıştım. Ssdsiz olanı. O modelden memnun musunuz?
1-2 aylık bilgisayar ve arada açılırken fan problemi olduğunu yazıyor garantiye göndereceğim. 4 ay önce de cb008nt almıştım ve memnun kalınca ssdli olanını almaya karar verdim zaten cb008nt'de boş bir ssd slotu var istediğiniz zaman alıp taktırabiliyoruz. Şu anda cb008nt'yi kullanıyorum. Ssd'nin yarattığı hızlı açılma ve yüklenme faktörü dışında fark yok.

ilaydacan059

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Nasıl bu kadar rahatlıkla alın diyebiliyorsunuz, ben demeden önce birsürü araştırma yapmama rağmen bir şey olur diye kendimi suçlu hissediyorum :)

Ben buradaki arkadaşlar kadar iyi değilimdir ama şöyle aktarayım, işlemciniz ve hızı ne kadar yüksek olursa, bilgisayarda o kadar çok veya o kadar güçlü iş yapabilirsiniz. 1000tllik bilgisayarlarda, chromede 3-4 sekme açsanız donar fakat 5000tllik bilgisayarlardaki işlemciler genel olarak birsürü işlemi bi arada yapabilmenizi sağlar. Çünkü hem daha güçlü,hem daha hızlılardır. Kötü işlemci 60 yaşındaki bir atlet, iyi işlemci 20 yaşındaki bir atlet gibidir.
açıkladığınız için teşekkürler şimdi anladım

sağolun:)

Son düzenleme:

justreo

Asistan
Reaksiyon puanı
47
1-2 aylık bilgisayar ve arada açılırken fan problemi olduğunu yazıyor garantiye göndereceğim. 4 ay önce de cb008nt almıştım ve memnun kalınca ssdli olanını almaya karar verdim zaten cb008nt'de boş bir ssd slotu var istediğiniz zaman alıp taktırabiliyoruz. Şu anda cb008nt'yi kullanıyorum. Ssd'nin yarattığı hızlı açılma ve yüklenme faktörü dışında fark yok.
Sevindim adınıza. Benimki baya sorunluydu.

justreo

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Ne gibi sorunları vardı?
Mekanik sesleri dışarıya verme, dayanılmaz seviyede. Hem hoparlörde hem kulaklıkta.
Isınma. Pek umursamıyordum ama tarayıcıda takılırken bile sıcaktı. Tahminen 60-65. Kışın birde yani.

justreo

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Neye karar verdiniz Ilayda hanım? Bilgilendirirseniz sevinirim.

justreo

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Seçenekleri bu kadar indirdikten sonra iyi bir bilene sormanız iyi olacaktır. Bundan sonra hayırlısı olsun.