General Mobile Discovery 2 Pil ömrü

Bu konuyu okuyanlar

umutaktepe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yakın bi zamanda General Mobile Discovery 2 yi duyurdu. Teknik donanımı gercekten cok üstün bir telefon. Fiyatın 888 lira olmasida şaka gibi :) Benim merak ettigim şu, 5 inç Full HD ekran ve her biri 2 GhZ hızında çalışabilen 8 cekirdek. Bunlari karşılaması gereken 2500 mah batarya. Sizce 1 günü gecirtebilir mi bu cihaza?

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
adamlar o kadarını düşünmüş olmalı düşünmedilerse vay kullanıcıların haline :p

umutaktepe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
adamlar o kadarını düşünmüş olmalı düşünmedilerse vay kullanıcıların haline :p
Yani piyasada ortalama aynı güçte 3000 mah pil kullanan cihazlar var, kullanicilari 1 günü cok rahat gecirebildigini söylüyorlar. Bu mantiga gore 500 mah cok ciddi bi sorun çıkarmaz diye düşünüyorum. İnşallah öyledir çünkü almayi düşünüyorum

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Discovery 2'nin bataryası kullanıcılara birazcık sorun çıkartabilecek gibi duruyor. Ancak yapılan testler ve incelemelerden sonra daha net bir şey söylemek mümkün olabilir. Bunun için de biraz beklememiz lazım. Umarım batarya konusunda beni şaşırtır.

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
8 çekirdek 2ghz demişsiniz ama kullanmadığınız zaman hızını düşürür çekirdekler buda tasarruf sağlar yazılımada optimuslardaki eco mod gibi işlemci ghzını düşüren bir özellik konulur.Ayrıca discoverynin arayüzü cihazı fazla zorlamıyor 1 günü göreceğine inanıyorum :)

umutaktepe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
8 çekirdek 2ghz demişsiniz ama kullanmadığınız zaman hızını düşürür çekirdekler buda tasarruf sağlar yazılımada optimuslardaki eco mod gibi işlemci ghzını düşüren bir özellik konulur.Ayrıca discoverynin arayüzü cihazı fazla zorlamıyor 1 günü göreceğine inanıyorum :)

Haklısın kullanmadığında kapatıp frekans düşürüyor. Insallah 1 gün gecirir. Ben subat tatilinde telefon alicamda bana baska onerin olur mu telefon icin? En fazla 1100 lira verebilirim

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Discovery eliteden iyi bir batarya omrune sahip olacağını düşünüyorum ama islemcinin 8 cekirdek olmasi biraz dezavantaj telefonun pil ömrü için

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
Haklısın kullanmadığında kapatıp frekans düşürüyor. Insallah 1 gün gecirir. Ben subat tatilinde telefon alicamda bana baska onerin olur mu telefon icin? En fazla 1100 lira verebilirim

Şubata daha çok var o zamana kadar ne telefonlar çıkar bakarsanız yeni firmalar türkiyede satışa başlar yeni yılla ( xiaomi ,oppo vs.)

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
2000mah ile 2500mah arasındaki 500mahlık fark kullanım olarak 5te1 sen fazladır.

umutaktepe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şubata daha çok var o zamana kadar ne telefonlar çıkar bakarsanız yeni firmalar türkiyede satışa başlar yeni yılla ( xiaomi ,oppo vs.)

Bildiğim kadarıyla oppo Türkiye’ye gelmeyecek fakat Xioami Türkiye’de pazar açacak diye biliyorum. Eğer üstüne fazla vergi binmezse Xioami Mi4 64 GB lık versiyon 1200 lira gibi bir fiyatla satılır. Ama vergi binerse 1500ü gecebilir fiyatı. Bu durumda aralığa kadar hersey belli olur gibi. Hepinize teşekkür ederim cevaplarınız için.

aliş44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yaaa discovery 2 nin arka bataryası sabit mi tanıtım klasmanın da çıkarıyo adam videosu bile var bilgisi olan varmı video linkte 4.43 saniyeye dikkat!!!!!

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
yaaa discovery 2 nin arka bataryası sabit mi tanıtım klasmanın da çıkarıyo adam videosu bile var bilgisi olan varmı video linkte 4.43 saniyeye dikkat!!!!!

O video discovery 2 beta cihazının videosu. Daha sonra hem tasarımı hem donanımı değiştirdiler. Arka kapak o videodaki beta cihazda olduğu gibi açılmıyor.

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Yoğun kullanımda wifi açık, 3G açık, oyun (1 saat), konuşma (2 saat) 1 günü çıkartmaması gayet doğal.

Wifi + konuşma + oyun ile 1 günü kurtarır yüksek ihtimal.

pianoman

Asistan
Reaksiyon puanı
3
1 günü ucu ucuna çıkartır diye tahmin ediyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben telefonu iki gün kullandım ŞARJ olayı sorunlu hayretler içinde kaldım çabuk bitiyor bilgilerinize fotoğraf kalitesi olarakta 13.1 megapiksel lik bir kalite göremeedim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Pil sorunu var....

dün telefonu aldım gece full şarj da kaldı,
sabah saat 6.00 da şarjdan çıkardım. saat itibari ile [ 11.05 ] %75 telefonla hiç bişey yapmadım konuşmadım
günü çıkaramaz diye düşünüyorum.

alacak arkadaşların bilgisine...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bugün dördüncü gün. çok fazla kullanmamakla beraber 3 günü doldurdum. sorun gibi görünen şey akşama %40a iniyor, kenara bırakıyorum açık bir vaziyette sabah aldığımda %90 oluyor ama gün boyu yine kullanabiliyorum. bugün dördüncü güne başladım bakalım ne kadar gidecek

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaşlar.. Discovery 2 aldım geçenlerde, özellikler, hız ve kullanım yönünden cihazdan çok memnunum ancak şarj ederken 4-5 saat gibi bir sürede şarj oluyor.. bukadar uzun sürede şarj olan bir telefonla ilk kez karşılaşıyorum acaba bu telefona has birşey mi yoksa bir anormallik mi var yardımcı olabilir misiniz..?

Purki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar telefonu neredeyse 1 aydır kullanıyorum. Çok bekledim ve aldım. Akıllı telefonlar insanoğlunu internete çok bağımlı yapıyor valla şarjı 1 günü çıkartıyor. Telefonda oyun oynamam internet, viper, watsap ve net üzerinden kitap okurum buna ragmen iyi gidiyor şarjı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
şarj problemi var ne yapcam bilemyorum çok çabuk bityor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:cool:Bence şarz konusundada hiz konusundada gürünüm ve isinma konusundada en iyi lg g2

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sa fazla kullanmıyorum oyun hiç oynamıyorumm cok az wifi 3 ,,4 günü cıkarıyo sarjj ..fakat anlamadıgımm bişii var akşamm yüzde 40 bırakıyomm sabahh yüzde 80 ne cıkıyoo ne iş anlamadımm telofonun özzligimii yoksa bi sıkıntımı varr....

• :blink:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim de anlamadığım olay bu. bir bakıyorum yüzde 30, sonra bir anda yüzde 70 olmuş. ve en ilginci yüzde 20'ye gelince batarya zayıf şarja takın dedi, daha bir dakika olmadan pat pat düşüp bir anda tamamen bitti ve telefon kapandı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben discovery 2 y, aldım mükemmel LG de şebekesi çok zayıf

or147

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
merhaba ben discovery 2 kullanıyorum her 5 dakikada 1 tane sarj düşüyor ne yapabilirim daha dün aldım telefonu yoksa bataryasındda sorun olabilirmi lütfen yardım edin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Mehaba arkadaşlar ben de discovery 2 kullanıyorum yaklaşık 4,5 ay oldu çok çabuk şarj zı bitiyor anlamış değilim kende orjinal şarj aletiyle 6,7 saat buluyor şarj full olması için ancak samsung şarj aletiyle 3,4 saat buluyor bir ve orjinal teması çöktü tema çalışmıyor ve hiç ellemeden internette dolaşırken 5 dk olmadan %3 şarj gidiyor onların dışında çok başarılı bir telefon bu fiyata.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende 1 hafatdır general mobile discovery II kullanıyorum full canlı oyunları oynayınca 1 gün dayanıyo diğer durumlarda daha uzun gidiyo gayet mükemmel bi cihaz tavsiye ederim:clap:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende de discovery II var şarjdan çıkarıyorum hıc ellemıyorum ellemedıgım halde % 80 e felan dusuyor sarj neden acaba?

M

Mustafa. C

SDN Okuru
Arkadaşlar telefon bende var cpu-z kurdum ve 1000 mAh kapasite var diyor. Bence inandırıcı çünkü günü çıkartamıyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:flowers:bende almayı düşünüyorum şarj sıkıntısı çok mu ? alsam mı almasam mı kararsızım ama çok istiyorum kullananlar memnun mu yardımcı olur musunuz ?