Galaxy S6 ve S6 Edge Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Pazartesi aldım
Telefonda 1 Kere donma oldu
2 kere şarja ihtiyaç duydum
6-7 saat götürüyor (kısıkken)

Arayüz ve kamera akıcı ve net.
YARDIMCI OLDUYSAM SEVİNDİM

sahinsahiner

Asistan
Reaksiyon puanı
50
S6 edge almay düşünüyorum önerirmisiniz?? Kronik sorunları var mı kullanan arkadaşlar?

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
s6'yı satın aldım ve suya birazcık temas etti ama geçirmediğini tahmin ediyorum çünkü saat 2 civarındaydı (bu Konuda yardımcı olun sizce su geçirmiş midir ? ).S6 şimdide dondu. Ses kısma tuşuna ve kilit tuşuna basarak telefonu resetleyin kendine geliyor.Asphalt 8 Vegas Gangsteri gibi ağır oyunlar yüklenmiyor (Yazılımsal problem olarak düşünüyorum.)Antutu'dan 61 bin civarı puan aldı.Şu an aklıma takılan tek soru telefonu hemen silmeme ve kılıflı olmasına rağmen su geçirmiş midir? Şu ana kadar ekran görüntüsünde gitme olmadı.
Hocam internette bi video izlemiştim yaklaşık 20 dakika suyun içinde bekliyor bişey olmuyor 20 nci dakikadan sonra kapatıyor kendini ama belli olmaz bi sıkıntı olursa götürün servise
Ayrıca bende vegas gangsteri yüklü

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hocam internette bi video izlemiştim yaklaşık 20 dakika suyun içinde bekliyor bişey olmuyor 20 nci dakikadan sonra kapatıyor kendini ama belli olmaz bi sıkıntı olursa götürün servise
Ayrıca bende vegas gangsteri yüklü
Hocam şimdi de telefon kendi kendine kapanıp açılıyor bilemiyorum elime alırken korkuyorum kendi kendine donmalar yaşıyor ama ekran görüntüsü gitmiyor.Şimdi şarja taktım bekleyeceğiz bakalım sorun düzelmesse teknik servise götüreceğim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
2 haftadır kullanıyorum bir kere bile kendi kendine kapanıp açılmadı. Su içine işlemese bile hafif nemlenme yapmış olabilir.
İmkanınız varsa pirinç dolu bir kaba kapalı olarak yerleştirin ve bir kaç gün bekleyin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
samsung s6 edge de snapchat kullanan var mı ? s3 kullanıyorum snapchat kamerası çok önde .Note 3 ve 4 de öyle değil . s6 edge nasıl merak edyorum:(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s6 edge kullanan birisi telefonunu sallayıp kamera kısmından ses gelir gelmediğini yazabilir mi ? :) ben telefonu salladığımda tıkır tıkır ses geliyor sebebibi bilen varmı acaba ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s6 edge kullanan birisi telefonunu sallayıp kamera kısmından ses gelir gelmediğini yazabilir mi ? :) ben telefonu salladığımda tıkır tıkır ses geliyor sebebibi bilen varmı acaba ?

xxbuyamin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba.benim bi sorum olacakti insallah yardimci olursunuz belkide sadece benim basima gelen bi sorun :) onu bilmiyorum da sorum su olucakti...
telefonum s6 ve sarj sorunu yasiyorum telefonu sarja taktigimda hizli sarj ozelligi destelemiyor ve aradan bir 4dk gectikten sonra ekran simsiyah oluyor ana butona basiyorum tepki vermiyor...sonra gear vr uygulamasina yonlendiriyor...sorun ne olabilir sizce yazilimsal mi yoksa donanimsal mi ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba,
S6 alalı yaklaşık 2 hafta oldu.Deneyimlerimi paylaşmak istedim;
1-Kablo ile çok hızlı şarj oluyor ama kablosuz dock ile bir işkence...yaklaşık 2 katı hızla diyim siz anlayın.
2-Kulaklık ile mp3 keyfi yaşamak istiyorsanız üzgünüm gençler...Kullandığım kulaklığın maşallahı olmasına karşın beni hiç tatmin etmedi.Ses rengi ve yüksekliği.
Bence en iyi telefondan müzük keyfi halen; Samsung galaxy S. Rom yükleyerek Voodoo sound ile daha iyisini halen duymadım..5yıllık telefon 0 300tl civarı bilginize.
3-Ekran olarak güneş altında eski modellere göre çok daha iyi ama LG G4 kadar net gözükmüyor.
Normal ışıklı şartlar altında gayet başarılı parasının hakkını veriyor.
4-Pil tüketen canavar oyunlar ile kastırdım telefonu,
Ben sanırım şanslıyım çoğunluk kadar bir ısınma söz konusu değil.Lakin Telin üst tarafı biraz daha sıcak.Ama yumurta kır pişsin kıvamında değil.
5-Ram ile ilgili söylenenler doğrudur.Fazla işlem yapılmamasına karşın alet Ram tüketiyor.Güncelleme ile düzelir...umarım..umalım..
6-Foto şahane..gayet güzel ve doğal fotolar çekiyor.Flaş kullanmadan akşamlarıda gayet başarılı
7-İnternete çok hızlı giriyor diyebilirim.

Benim için sıkıntılar:Acil durumlar çıkabilir şarj da edemem diye Powerbank alacağım gibi ..
Mp3 keyfi bir işkence
Samsung işlemci modelini değiştirdiği için ROM yükleme olayı darboğazda.Sanırım Cyanogen_Mod destek vermeyecek.XDA daki romlar da pek ciddi gelmedi.Kullanan varsa aydınlatsın.

şimdilik bu kadar...

miracserdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba.benim bi sorum olacakti insallah yardimci olursunuz belkide sadece benim basima gelen bi sorun :) onu bilmiyorum da sorum su olucakti...
telefonum s6 ve sarj sorunu yasiyorum telefonu sarja taktigimda hizli sarj ozelligi destelemiyor ve aradan bir 4dk gectikten sonra ekran simsiyah oluyor ana butona basiyorum tepki vermiyor...sonra gear vr uygulamasina yonlendiriyor...sorun ne olabilir sizce yazilimsal mi yoksa donanimsal mi ?

Hiç böyle bi sorun yaşamadım yaşayanıda duymadım bence telefonda sıkıntı var aldığın yere götürüp söylersen çözülecektir.

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Ram yüzde 90ları gördükten sonra uygulamalar arası geçişlerde hafif ağırlaşmalar olmaya başladı insanın canını sıkıyor bi an önce güncellemenin gelmesi lazım

miracserdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ilk defa bugün yaşamaya başladım kamera oyun performansı her şey on numara ama 2500 lira verdiğin cihaz whatsappi açarken ağırlaşıyor

Bende hiç olmadı ama 2500 lira etmez bu telefon aynı performansı s4de alıyodum zaten ekstra bişey almicaksam niye 2500 verdim iphone 6da aklım hala

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Bende hiç olmadı ama 2500 lira etmez bu telefon aynı performansı s4de alıyodum zaten ekstra bişey almicaksam niye 2500 verdim iphone 6da aklım hala
Arkadaşımda iphone 6 var o da ekstra bişey sunmuyor kamera ve ekran kalitesinde S6 bin basıyor ama s6 daki donanımı iphone a koysak uzaya falan çıkar herhalde o kadar donanıma rağmen hala menü geçişlerinde ara ara hafif kasmalar oluyor

miracserdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşımda iphone 6 var o da ekstra bişey sunmuyor kamera ve ekran kalitesinde S6 bin basıyor ama s6 daki donanımı iphone a koysak uzaya falan çıkar herhalde o kadar donanıma rağmen hala menü geçişlerinde ara ara hafif kasmalar oluyor

Ya ondan bahsediyorum zaten iphone 6 bişey sunmuyor ama kasmıyorda yani 1 gb ram sanırsın 5 gb.Şuan s4 ile aynı performans s6 ciddi söylüyorum s5 belkide daha iyidir performans yönünden kamerası falan ayrı.

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Ya ondan bahsediyorum zaten iphone 6 bişey sunmuyor ama kasmıyorda yani 1 gb ram sanırsın 5 gb.Şuan s4 ile aynı performans s6 ciddi söylüyorum s5 belkide daha iyidir performans yönünden kamerası falan ayrı.
İnşallah güncelleme bi an önce gelir de düzeltirler şu ram sorununu

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
O kadar para verip üstüne böyle sorun çıkması çok sinir bozucudur. Inşallah düzeltirler.

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Kesinlikle, 5.1 ile düzelicek diyolar ama oda en az 20 gün sonra falan gelir.Eğer çok sıkıntı çekiyosan google+ ve google nowu kaldır rahatlarsın baya bi
Telefon deli gibi kasmıyor tabiki saniyelik bişey ama sonuçta ben 2500 lira verdim bu cihaza tak diye açılsın kardeşim ayrıca bende google now yok

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
Telefon deli gibi kasmıyor tabiki saniyelik bişey ama sonuçta ben 2500 lira verdim bu cihaza tak diye açılsın kardeşim ayrıca bende google now yok

Orası öyle. Takılmasa bile ram kullanımını doğru göstermeli. 2500₺ sonuçta.

miracserdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O kadar para verip üstüne böyle sorun çıkması çok sinir bozucudur. Inşallah düzeltirler.

İnşallah belki bana anormal geliyo gm discoveryden geçtim ondada ayın performansı alıyodum desem gülüceksin bana belki ama yaptığım şey sosyal medyada takılmak yani onuda adam gibi yap 2500 lira verdik.

Tabi öyle,yapcak bişey yok beklicez artık 5.1i android myi falan

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
İnşallah belki bana anormal geliyo gm discoveryden geçtim ondada ayın performansı alıyodum desem gülüceksin bana belki ama yaptığım şey sosyal medyada takılmak yani onuda adam gibi yap 2500 lira verdik.

Tabi öyle,yapcak bişey yok beklicez artık 5.1i android myi falan

Haklısın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
S6 Edge telefonumu 5 gün önce aldım ve 5 dakika önce 40 cm yükseklikten ivmeli düşürdüm. Olay telefon kucağımdayken uyuklamam ve kendime gelince telefonu unutup aniden kalkmam sonucu meydana geldi. Telefon hangi açıkla düştü bilmiyorum ve bunu hiçbir zaman öğrenemeyeceğim. Çünkü telefonumun hiçbir yanında çizik bile yok. :) Telefondan çok memnunum zaten S3 çıktığından beri S serisi kullanıyorum hiçbir telefonum yavaşlamadı. Bu sefer aksesuardan yana rahatsızım. 2 çeşit kılıfı var biri kapaklı diğeri kapaksız, fiyatları çok yüksek. Kılıfa verilen paraya değer belki ama ekran koruyucu jelatin için ne kadar para verirsem vereyim edge ekranıyla beraber ekranı tamamen kaplayabilen bir jelatin yok piyasada... Bu durum beni çok üzdü ekrana rahat dokunamıyorum çünkü kılım. Okuduğunuz için teşekkür ediyorum. S6 ve S6 Edge model telefonlarınız hayırlı olsun. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar S6 Edge çıktığı günden beri kullanıyorum. Başarılı bir ürün. Sağlam metal çerçeveli. Yazılımda çok eksik var. TouchWiz' e bağımlı kalmamak için çok özellikten fedakarlık etmişler. Ciddi düzenlemeler/güncellemeler yapılmalı.

blgkn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S6 Edge telefonumu 5 gün önce aldım ve 5 dakika önce 40 cm yükseklikten ivmeli düşürdüm. Olay telefon kucağımdayken uyuklamam ve kendime gelince telefonu unutup aniden kalkmam sonucu meydana geldi. Telefon hangi açıkla düştü bilmiyorum ve bunu hiçbir zaman öğrenemeyeceğim. Çünkü telefonumun hiçbir yanında çizik bile yok. :) Telefondan çok memnunum zaten S3 çıktığından beri S serisi kullanıyorum hiçbir telefonum yavaşlamadı. Bu sefer aksesuardan yana rahatsızım. 2 çeşit kılıfı var biri kapaklı diğeri kapaksız, fiyatları çok yüksek. Kılıfa verilen paraya değer belki ama ekran koruyucu jelatin için ne kadar para verirsem vereyim edge ekranıyla beraber ekranı tamamen kaplayabilen bir jelatin yok piyasada... Bu durum beni çok üzdü ekrana rahat dokunamıyorum çünkü kılım. Okuduğunuz için teşekkür ediyorum. S6 ve S6 Edge model telefonlarınız hayırlı olsun. :)

Merhabalar ben Adana'da yaşıyorum ve S6 Edge i çıktığı günden beri kullanıyorum ve telefonum için ekran koruyucu jelatin buldum piyasada var 50 lira para bayıldım ama en azından olmamasından iyidir iyice araştırın illaki siz de bulursunuz :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar Eskişehir neoplus avm den almış olduğum S6 32 gb siyah renk cihazım AŞIRI ISINMA nedeniyle Samsung yetkili servisine almış olduğum yetkili Samsung bayisi tarafından gönderilmiştir. Toplamda 3 kez servise giden cihazımı bugün bayiden büyük tartişma yaşayarak geri aldım.Cihazı almiş olduğum bayinin sahibi değişmiş yeni sahibi Ferhat Bey olmuştur Eskişehir neoplus avm samsung.Cihazım ıle şarj sırasında 4k kayıt yaparken 15 dakıka 3g ıle nette dolaştığımda ve 10 dakıka modern combat 5 10 dakika asphalt 8 oynadıktan sonra güç tuşunun olduğu kısım ve arkası aşırı derecede ısınmaktadır.Servise ilk 2 kez gidişinde cihazın arızası gorulmedı test ok yazılıp bana gonderılmıs bu sefer 3. Gelişinde yazılım guncellendı sorun gorulmedı demektedır.Ferhat bey Servis müdürü ile iletişime geçtiğini servis müdürünün android ekosistminde bulunan 1000 den fazla uygulamadan samsung un sorumlu olamayacagını bu uygulamara baglı cıhazın asırı ısındıgını tespıt ettıklerını ama cıhazın uygulamaalardan dolayı ısınmasının kendılerı ıcın sorun olamıyacagını belırtmıs ve sorun gorulmedı yazıp cıhazı 3. Kez gondermısler magazaya.Sahtekar ferhat bey bana 250 tl vermem karşılıgında sıfır note 4vermeyı teklıf etmıstır.başka yapabılecegımız bısey yoktur demektedir.Bu haysıyetsız onursuz ınsan bana yardımcı olcagını soyleyıp magazayı satın aldıgını ıfade etmıstır.Telefonda benımle mudur mudur dıye ıtıcı bır sekılde pazarlık yapmıs.Cıhazın ucret ıadesının mumkun olamıyacagını samsungun uygulamalara garantı vermedıgını cıhazı 2. El olarak degerlendırebılceklerı nı soylemıstır.Bu at hırsızı ınsana servıs mudurune Samsung Musterı hızmetlerıne temsılcısıne telefonun donanım ve yazılım ıle bırlıkte kullanıldıgını donanım olmadan yazılım olmayacagını yazılım olmadan donanımın ıse yaramyacagını söyledım.Cihazın androıd tabanlı oldugunu dolayısıyla google store dan ındırılen resmı uygulamar oldugunu sızın bu uygulamarda asırı ısınma tespıt ettıgınızı soyluyorsunuz uygulama yuzunden ısınıyor cıhazda sorun yok dıyemezsınız dedım.Ayrıca hızlı sarj ıle sarj olurken ve 4k cekım yaparken youtubedqn vıdeo ızlerken de asırı ısındıgını belırttım.Kendılerı yapabılcek bıseylerı olmadıgını tuketıcı hakem heyetıne gıtmemı soyledıler.Ordan cıkıp tuketıcı hakem heyetıne gıttım kendılerıne 3 tane servıs fısını gosterdım cıhazın faturasını verdım tam kayıt yapcagı sırada Eskişehır Tuketıcı Hakem heyeti Tepebaşı çalısanı 6 ay surcegını soyledı surecın ve cıhazın kendılerınde kalacagını soyledı.6 ay cıhazssız kalmak bırde sonucunda hata bulunamaması durumumdakı cıhazdakı deger kaybını düşünerk eve geldim.Şimdi sorarım size forumdaki değerli insanlar:
-Yıllarca Apple kullanmıs olan ben Samsung cıhaz alıyor Apple dan alıstıgımız satıs sonrası destek servıs garantı gıbı konuların hıcbırısının Samsung da olmadıggını goruyorum.Serefsız Müşteri hizmetleri Haysiyetsiz Servisi Kişiliksiz satıcıları malı sattıktan sonra babasını tanımıyan bu zıhnıyete ne yapmak gerekir?
-Cihazı satayım dedım telefoncular 1700 lira verıyor maxımum 40 gunluk cıhaz 40 gunde 800 lıra zarar mı dıyım?
-Bunları mahkemeye mı verıyım? Tüketici hakem heyetını 6 ay bekleyım mı? Başka basvurabılecegım sereflı ısını duzgun ve hızlı yapan bu ulkede bır kurum varmı?
-İphone 6 plus alıp aveadan tuketıcı hakem heyetıne vermek ıstıyorum ama2500 cope gıtmesın ıstıyorum
-Siz olsaydınız ne yapardınız aşırı ısınma varsa cıhazınızda ?
-Ayrıca servıste cıhazım ses tusunun oldugu yerı cızmısler cızık geldı bana cıhaz serefsıxler nasıl cızıp cıhazı gonderırler?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
S6 telefonumda kendi kendine donmalar ve kapatıp açılmalar mevcut. Telefonu fabrika ayarlarına çevirmeyi denediğim zaman telefon Donuyor ne yapmalıyım

miracserdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam çok takmışsıniz ya isinmaya.Her s6 cihazı ısınır söylediğiniz durumlarda ki bazen fazlada isinabilir bence biraz fazla avartmissiniz

Son mesajlar