Galaxy S3 hafıza kartına uygulama taşıma sorunu

Konusu 'Samsung' forumundadır ve jeliboncocuk tarafından 3 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. jeliboncocuk

jeliboncocuk Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16

- Galaxy S3 hafıza kartına uygulama taşıma sorunu

Bende 16gb lik galaxy s3 var fakat hafızayı yormamak için sd hafıza kartına yüklediğim uygulamaları taşımak istiyorum ama "uygulamalar yöneticisi" kısmında sd karta taşı seçeneği yok ayrıca App 2 SD(move app to SD) programıda işe yaramıyor bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?

2. Kadir Sekme

Kadir Sekme Profesör

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Telefona sd kart taktın mı ? :)

3. jeliboncocuk

jeliboncocuk Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    :) taktım 16 gb :)

4. Kadir Sekme

Kadir Sekme Profesör

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    önce bi laptopunda yeni aldığın sd kartı biçimlendir sonra dene. bendede s3 var ve sd karta taşıma opsiyonu var :)

5. jeliboncocuk

jeliboncocuk Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    2 tane telefon aldım ikisindede sonuç aynı, peki telefonunu root ladın mı ? bende root yokta ondan diyorum.

6. Kadir Sekme

Kadir Sekme Profesör

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bendede yok ama bende var anlamadım :(

7. jeliboncocuk

jeliboncocuk Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16

çok ilginç o zaman dediğin gibi kartı biçimlendirip deneyeyim sonucu yazarım :).

8. MesutCULCUL

MesutCULCUL Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hafıza kartını telefonun kendi dosya yöneticisi gibi bi programı ile telefon üzerinde formatlayın derim. telefonlarda her ne kadar aynı dosya sistemi ile pc de formatlasanız da kartı telefona taktığınızda sorun olabiliyor.N8 de başıma gelmişti.bi deneyin derim.

9. mr_rain

mr_rain Guru

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    83
    16 GB hafıza var. taşımaya ne gerek

10. jeliboncocuk

jeliboncocuk Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    16 değil hocam 11 :) ve yüksek boyutlu oyunlar var(1.7 gb gibi)2 tane yüklesem 4 gb gider onun dışında navigasyon programları da okadar yüksek boyutta:).

pc de formatladım sonuç aynı ama dediğin gibi telefonun kendi içinde formatlamam gereken herhangi bir program bulamadım biraz daha araştırmam gerekiyor... Belkide hafıza kartından kaynaklanan bir durumdur. Cevaplarınız için tşklr arkadaşlar yapmayı başarırsam sonucu yazarım.

11. Hwoarang

Hwoarang Doçent

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Rootsuzken her oyun programı taşıyamazsın.

12. habil333

habil333 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende aynı sorunla karşı karşıyayım galaxys s3 ü aldıgımdan bu yana sıkıntı üstüne sıkıntı hafıza kartına uygulamaları taşıyamıyorum çözüm bulduysanız yardımcı olursanız sevinirim.

Bende aynı sorunla karşı karşıyayım galaxys s3 ü aldıgımdan bu yana sıkıntı üstüne sıkıntı hafıza kartına uygulamaları taşıyamıyorum çözüm bulduysanız yardımcı olursanız sevinirim.

13. jeliboncocuk

jeliboncocuk Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    malesef habil333 arkadşım hala bir çözüm bulamadım ve telefonu da halen rootlamadım :). Bizim sorunu ancak root çözer.

14. isveçli

isveçli Profesör

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    tasima opsiyonu yok

15. habil333

habil333 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle yanıt ve ilgi alaka için Çok teşekkür ederim.Ancak boşuna rom veya root atmaya gerek olmadıgını hatırlatayım. Her türlû yöntemi denedim hafıza kartını 2 ye ayırdım, ext,ext2,ext3 vs.. formatlara çevireim en az ben diyeyim 20 siz deyin 25 kez Root ayrıca rom da attım saymadım ama Cihaz kafayı yiyecek duruma geldi çözüm olarak çalmadığım kapı kalmadı sd2flies sd2 vs... pro paketlerini de söylemeden geçmiyeyim bilginiz olsun. Bir kaç site de dikkatimi çekti yapan 1-2 kişi bende taşıma opsiyonu bulunuyor diye inanmak güç full hafızayı hemen doldursun 2-3 uygulama,oyun derken yani coğu kişi doldurmamıştır bile o yüzdenmi bu kadar göze gelmez orasıda meçhul... Benim ònerim Cynagene 9 (nasıl yazılıyorsa artık) karneller vb. Ôzel root ve rom ile halledebilecegimiz... Ama ben neden yapmadım çünkü telefonu alma sebebimden biriside çok kullanışlı ve farklı bir arayüze sahip olmasından dolayı 3.şahız özel aayüzler daha stabilize olsalar dahi zevkler tartışılmaz... Herşey için çok teşekkür ediyorum ve bir çözüm yolu bulabillir bilgilendirirsen çok Sevinirim. a.e.o.

16. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye SDN Okuru

Az önce cihaz yeni bir güncelleme aldı 74Mb ve sorun yine çözülmedi.

Samsung müşteri hizmetleri ilede görüşme yaptım Ivır zıvır sanki sıradan bir kşi gibi uygulamalarınızda sorun var vb. saçmalıklardan bahsetti yanlız okadar uygulamada sorun var 1 tanesi taşınmazmı diye sordum ayriyetten s2 de taşınabilen s3 te taşıma yapamadığımı dile getirdim boşuna tabbii ne yapsak nafile...
    Güncellemede işe yaramadı yani tek çare farklı arayüze sahip firmware yüklemek jelly bean ı beklemeyi düşünüyorum yapacak bişey yok veyatta bu kadar uygulama ile yetineceğiz... 32gb sdhc kartta elimizde kaldı...

17. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye SDN Okuru

arkadaslar s3 de oynuyabılecgım kaliteli bir futbol oyunu önerebilirmisiniz real footbal 2012 kullanıyordum guncelleme geldı guncelledıkten sonra acılmıyor

18. Racon

Racon Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    banada güncelleme gelmedi hala?

19. m.murat.95

m.murat.95 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki root yapinca istedigimiz tum uygulamalari ve oyunlarin datasini da hafiza kartina tasiyabilir miyiz

Peki root yapinca istedigimiz tum uygulamalari ve oyunlarin datasini da hafiza kartina tasiyabilir miyiz

20. neskalii

neskalii Profesör

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    38
    Android li telefonlar için öyle bi uygulama varmı bilmiyorum ama kesin vardır diye düşünüyorum belki yararı olabilir bizim sybianda bile 5800 ımda fexplorer programı yüklü istediğim klasör yada dosyayı istediğim yere taşıyıp oynama yapabiliyorum.. Android de de klasör dosya yöneticisi tarzı bi programla yapılması lazım... saygılar...

Sayfayı Paylaş