Forumda yapılan yenilikler

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Video ekleme konusunda, çok popüler olan video paylaşım sitelerinin linklerini koymanız yeterli olacak. Şu anda zaten birçoğu mevcut. Türk video siteleri için de özel kod yazmayı düşünüyoruz.

Bize özel video ekleme konusunda da bazı planlar var değerli arkadaşlar.

Smiley konusunda istekleri not aldım bu arada.

dead_ghost

Profesör
Reaksiyon puanı
1
smiley olayı güzel olmuş eski forumda kalan üye sayısı çok fazlaydı.hiç değilse görsel olarak eski forumu şimdikine harmanlamak yerinde olur troy :gz:

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Allah bize böyle bir admin vermişya daha adminden ne isterim:icon_::lol::shock::tt1::lol::lol::lol:

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Yahu her şeyi bana yıkmayın. Ozan, Onur, Atakan... Bu arkadaşların emeği çok.

RadoN

Dekan
Reaksiyon puanı
3
forumu ortaya alıp daralttığınız iyi olmuş.. öteki çok geniş duruyodu zaten..

smiley'ler güzel.. birde kısayollarıda ayarlansa iyi olur.. mesela ;) :p :^) :| :$ :# gibi vs. vs. :)

webmaster'a ö.m atmıştım hareketli avatar hakkında olumlu olumsuz haber beklemekteyiz..

bizlere kolaylık sağlamak için emeği geçen herkese teşekkürler..

yuureii

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Bunu çözmek için aslında kolayca bir yöntem var. Profilimiz kısmına tıkladığınızda Abone olduğunuz konular listeleniyor. Abone olduğunuz konular ise sizin mesaj yazdığınız konular oluyor. Bu listede bold olanlar ise sizden sonra yeni bir mesaj olduğunu gösteriyor.

Bu iş görür. :icon_:

regedit

Profesör
Reaksiyon puanı
1
kro smiley ı var, onuda ekleyin litfen, benim favorimdir :)

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Sayfa genişliği değiştirilebilir olsun lütfen.Böyle daracık olunca içim bunalıyor.

emelden

Dekan
Reaksiyon puanı
8
Hala foruma alışamadım desem abartmış olmam. :) Her geçen gün yeni bir şey ekleniyor teşekkür ederiz fakat pfolimize yazılan ziyaretçi mesajları sildiğimiz zaman silindi şeklinde görünmesin istiyorum bir de anket açmak daha kolay hale getirilemez mi? Ya da ilk kez açacaklar için anlatım falan olsun.

Geçen gün Chimera bile (okuyunca beni öldürcek) uğraştı. :lol:

Bir de utanan ifademiz eksik kalmış sanki. :innocent: Hareketli olanları pek sevmedim.

eeemmmrrreeeee

Profesör
Reaksiyon puanı
0
way way gelmeyelı neler olmus burda =) yaw bı tatıl yapalım dedık forumun bastan yaratmssnız ..bu ne surprız efenım ..tesekkurler troy..

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Smiley'leri bakmadan ekliyorsunuz sanırım :lol: :

Yoksa derin sdn işi mi :ph34r:

kullanıcı

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Hala foruma alışamadım desem abartmış olmam. :) Her geçen gün yeni bir şey ekleniyor teşekkür ederiz fakat pfolimize yazılan ziyaretçi mesajları sildiğimiz zaman silindi şeklinde görünmesin istiyorum bir de anket açmak daha kolay hale getirilemez mi? Ya da ilk kez açacaklar için anlatım falan olsun.

Geçen gün Chimera bile (okuyunca beni öldürcek) uğraştı. :lol:

Bir de utanan ifademiz eksik kalmış sanki. :innocent: Hareketli olanları pek sevmedim.

Ben de istiyorum utanmış gülücükten...
:$ --> eski forumdaki bundan yani... :innocent:
-------------------------------------------------------
bir de hepsini okundu say tuşu da olsa güzel olur sanki... bazı konuları tekrar tekrar okumak yerine... :innocent:

emelden

Dekan
Reaksiyon puanı
8
Ben de istiyorum utanmış gülücükten...
:$ --> eski forumdaki bundan yani... :innocent:
-------------------------------------------------------
bir de hepsini okundu say tuşu da olsa güzel olur sanki... bazı konuları tekrar tekrar okumak yerine... :innocent:

Bildiğim kadarıya Hepsini okundu say hala mevcut. :sorcerer:

Yukarıda Yararlı Linkler sekmesini açınca, Forumları Okundu Kabul Et diyoruz.

mavinok.ta

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Öhm... Öhm... Bir maruzatım var efendim.

Eski forumda üye listesinin üzerinde takvim vardı herkes en yakındaki hatırlatmaları görüyordu onu geri getirmeniz mümkün mü? :helpsmilie: Çok işe yarıyordu o şimdi kimsenin aklına gelmiyor takvimi kurcalamak. Takvimi geri istiyoruz. :innocent:

emelden

Dekan
Reaksiyon puanı
8
Özel mesaj yazarken konu yazmak zorunda kalmak istemiyorum. :pinch:

Bu da ayarlanabilir mi? :innocent: Ayarı var da ben mi bilmiyorum. :pinch:

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Yukarılarda bir yerde yazdığım mesajımdaki smiley olayı hala devam ediyor. Bu kadar zor mu değiştirmek ?

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Forumumuzun özel mesaj kısmında bazı yenilikler yapıldı. Bunlar;

• Özel mesajların listelendiği sayfada, mesaj içeriğinin bir kısmını (350 mesaj) görebiliyorsunuz artık.
  • Özel mesaja tıkladığınızda hızlı cevap bölümü yapıldı.

emelden

Dekan
Reaksiyon puanı
8
Az önce fark ettim ve mesaj içeriğinin bir kısmının görünmesini pek sevemedim. :pinch:

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
olmasın derseniz yeniden düzenleyebiliriz.

:)

forum sizin. siz ne derseniz o olur ;)

Edit: Profil sayfasına ikonlar eklendi. "Giden Kutusu" bağlantısı getirildi.
Edit: Özel mesaj özeti, gelen istekler üzerine kaldırıldı.

mavinok.ta

Dekan
Reaksiyon puanı
13
"Profiliniz" butonuna basınca, abonesi olduğumuz konular çıkıyor. Yani mesaj attığımız konuda yeni mesaj varsa orda görünüyor. Ben diyorum ki, üyelerin fotoğraflarına yorum yapıyoruz yapılan yeni yorumdada orda çıksın. Yani biz takip etmezsek galerilerdeki yeni yorumlardan haberdar olamıyoruz. Profiliminizde çıksa ya onlar.

Ayhh cümle kurma yetimi kaybettim bugün sıcaktan ama siz ne demek istediğimi anlamışsınızdır. yani umarım. :wassat:

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
walla troy ben taktım bu ifadelere şunları eskisi gibi olsun (lan edebiyat hocam kimdi benim bi cümleyi kuramadım yuh bana :D )

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Selamlar.

Forum dönüşümü yapılırken eski mesajlar, iki defa dönüştürülmüş. Ondan dolayı da " olarak kodlanması gereken yerler ikinci defa kodlanıp " haline gelmiş. Dolayısıyla da içinde tırnak işareti kullanılan mesajları okumak zor oluyor. Bunu çözmek için veritabanında şöyle bir sorgu çalıştırılmalı:

Kod:
UPDATE vb_messages SET message = replace(message, '"', '"');

Tabi "vb_messages" mesajların olduğu tablo ismini, "message" da mesaj metninin saklandığı sütunu ifade ediyor. vB veritabanına alerjim var diye girip gerçek isimlerine bakmıyorum. :) Burada kastettiğim tırnak işareti de şu: "

Kolay gelsin.

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5
"Profiliniz" butonuna basınca, abonesi olduğumuz konular çıkıyor. Yani mesaj attığımız konuda yeni mesaj varsa orda görünüyor. Ben diyorum ki, üyelerin fotoğraflarına yorum yapıyoruz yapılan yeni yorumdada orda çıksın. Yani biz takip etmezsek galerilerdeki yeni yorumlardan haberdar olamıyoruz. Profiliminizde çıksa ya onlar.

Ayhh cümle kurma yetimi kaybettim bugün sıcaktan ama siz ne demek istediğimi anlamışsınızdır. yani umarım. :wassat:

+1 evet bence de galerideki falan yazılardan haberdr olamıyoruz. Onlarda profilde çıkarsa çok güzel olur.

Saygılar :)

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
o yorumlardanda haberdar olunuyor.en üstte adınızın altında aldığınız bildirimler diye gözüküyor.eğer yorum filan yoksa bu yazıyı göremezsiniz :) bence böylesi daha güzel

tudRoY

Profesör
Reaksiyon puanı
1
anasayfa biraz değişti mi en bana mı öyle geliyo :D

paladin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
evet ana sayfada haberler kutucuklar içerisine alınmış. bence eskisine nazaran daha derli toplu bir görüntü oluşmuş. bu hali göze daha hoş geliyor. güzel olmuş...

ek olarak forumda son başlıkları kapsayan tabloyu biraz daha sola kaydırırsanız daha güzel olur. çünkü bu tablo aşağıdaki haberleri kapsayan tablolarla aynı hizada değil. benim gözüme takılan bu. onu hallederseniz daha güzel olucak.

Son mesajlar