Firefox Eklentiler Dünyası

Bu konuyu okuyanlar

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Premium Proxy Switcher - Otomatik Proxy Değiştirici

İlk önce eklentimizi yükleyelim :)
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/161958/

Sonra aşağıdaki linkten ayarlamaları yapalım :) Eklentin hakkında kısmında bu siteye ulaşabilirsiniz :)

http://freeproxylist.org/en/free-proxy-list.htm

Resimleri inceleyelim ;

adszfxr.jpg

adsz0.jpg

adsz1v.jpg

sonc.jpg

Alttaki dünya simgesi mavi yandığı sürece proxy etkindir...

AliY

Asistan
Reaksiyon puanı
36
@desperado64
Teşekkürler.

Devamını bekliyoruz :thumbup:

Readability ile Sayfalar Daha Okunaklı

Çeşitli sitelerde, gazete haberleri, inceleme yazıları, makaleler, tanıtım yazıları okuyorsanız ve sayfanın yazılarının dışındaki, yok reklamdır, yok başka yazıdır, yok resimdir gibi fazlalıklar sizi rahatsız ediyor ve yazıyı okurken sorun oluşturuyorsa bu eklenti sayesinde bunlardan kurtulabilir, sadece okumak istediğiniz yazıya odaklanabilirsiniz.

Eklentiyi https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/46442/ adresinden kurduktan sonra Tarayıcımızın sağ alt çubuğunda R harfinden oluşan eklenti ikonu göreceksiniz. Bu ikona tıklamak suretiyle eklentiyi devreye sokabilirsiniz veya ikon üzerine gelip sağ tık yapıp seçenekleri belirlemek suretiyle de eklentiyi devreye sokabiliyoruz.

Eklenti ikonunu üst araç çubuğunda yer almasını isterseniz onun için yapmanı gerek üst araç çuıbuğunda sağ tık yapıp özelleştir seçeneğini seçmek ve buradan aynı ikonu bulup araç çubuğuna sabitlemeniz yeterli olacaktır.

Eklentiyi ayrıca Ctrl + (artılara basmıyoruz) Alt + R kombinasyonuyla devreye sokabiliyoruz ve eski haline getirmek için de Ctrl + R kombinasyonunu kullanıyoruz. Ayrıca Ctrl + Shift + A kombinasyonuyla da otomatik kaydırma işlemiyle okuma işini daha zevkli birhale geldiğini görebilirsiniz.

Bu eklentiyi hazırlayan Barış Derin'e teşekürler.

AliY

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Temanızın Yazı Boyutunu Siz Belirleyin

Tarayıcımızın üst çubuğunda yer alan, Dosya, Düzen, Görünüm, Geçmiş, Yer İmleri, Araçlar, Yardım menüsünü ve içindeki seçeneklerde dahil olmak üzere yazı fontlarının boyutundan hoşnut değilseniz bu eklentiyle yazı boyutunu istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz ve bu ilemi yaparken kullandığımız temada herangi bir değişiklik yapmıyor.. Eklenti,kulanımı gayet basit, işe yarar bir eklenti.

Eklentiyi https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/162063/ adrsinden kurabilirsiniz. Yazı fontunun boyutunu belirlemek için Tarayıcımızın alt çubuğunda yer alan eklenti ikonuna tıklamanız yeterli olacaktır veya Araçlar menüsünde yer alan Theme Font Size Changer seçeneğindende font boyutunu belirleyebilirsiniz. Ayrıca Üst çubukta sağ tık yapıp özelleştir seçeneğinden o eklenti ikonunu bulup üst çubuğa sürüklemek süretiyle sapitleyerekte eklentiye ulaşabilirsiniz.

Bir önceki eklenti gibi bu eklentiyide hazırlayan Barış Derin'e tekrar teşekkürler.

Not: Site içindeki yazı fontlarına etkisi yoktur. Yazı fontalrının boyutu için Tarayıcımızın kendi özelliği olan Ctrl + (birinci artı yok, ikincisi var) + veya Ctrl + - kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

utku-k

Doçent
Reaksiyon puanı
13
52423152.png

Text Link

Bazen internette dolaşırken tıklayamadığınız linklerle karşılaşırsınız, yani linke dönüştürülmemiş linklerle. Bu tür linkleri açmak için onları, seçip kopyaladıktan sonra adres çubuğuna yapıştırarak enter tuşuna basarsınız. Text Link eklentisi sayesinde bu uzun işlemi bir daha yapmanıza gerek kalmayacak. Tıklanamayan bir linke çift tıklayarak veya linki seçtikten sonra enter tuşuna basarak o linki açabilirsiniz.

Text Link eklentisinin çok kullanışlı olduğunu düşünüyorum, en azından benim için öyle.

Eklentiyi buraya tıklayarak yükleyebilirsiniz. Eklenti sayfasına gitmek içinse buraya tıklayın.

AliY

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Browser Backgrounds

Firefox'da boş sayfa'ya geçişlerde beyaz ekrandan sıkıldıysanız işte bu eklenti tam size göre.

Eklenti sayesinde boş sayfa açatığınızda beyaz ekran yerine sizin belirleyeceğiniz arkaplan resmi ekrana geliyor.

Arka plan resimleri sadece eklenti ile birlikte gelenlerle sınırlı değil, Browser Backgrounds sitesine üye olduğunuz taktirde çok daha fazla arka plan seçeneğini kavuşuyorsunuz ayrıca bu arkaplanlar dışında kendi bilgisayarınızdanda resim ilave edebiliyorsunuz.

Tüm bu seçeneklere, eklentinin kurulumu sonrası tarayıcınızın sağ altında yer alan ikonuna sağ tık yapıp Browser Backgrounds seçeneği seçerek ulaşabilirsiniz.

Browser Backgrounds sitesiden nasıl arka plan indireceğiniz konusuna biraz değineyim.

Siteye üye olduktuktan sonra yüklemek istediğiniz resme tıklıyorsunuz açılan sayfada resmin hemen altında Previes seçeneğini göreceksiniz. ona tıklayın. Arka plan resmi gelecek. Hemen sağ altında 3 adet seçenek göreceksiniz Option seçeneğini tıklayıp arkaplanın, sağa, sola veya merkeze uygunluk ayarını yapabilirsiniz. Install seçeneğini kullaırsanız ekrana Chose Your Collection seçeneği gelecek. save backgrounds seçenek kutusundan arka planı hangi menüye dahil edeceğimiz seçiyor ve save ikonuyla hafızaya alıyoruz. Close seçeneğiyle tekrar menüye geri dönebiliriz.

Eklentiyi https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/10550/ adresinden indirebilirsiniz.

Daha önce tanıtımını yaptığım iki eklenti gibi bu eklentinde sahibi Bariş Derin. Bu güzel eklentiler için kendisine tekrar teşekkürler.

AliY

Asistan
Reaksiyon puanı
36

Girdiğimiz internet sayfasını incelerken yukarıdan aşağıya veya aşağıdan yukarıya doğru gezinmek için genel olarak faremizin scroll (sağ-sol tuşlarının ortasındaki teker) tuşunu kullanırız. bazen bu işlem bıtkınlık verebilir, özelliklede faremizin scroll tuşu sorunluysa.

İşte bu eklenti bu sorunun halledme noktasında işe yarıyor. Tabi sadece halletmenin yanısıra gayet güzel bir özellikte sunmuş oluyor.

ScrollyFox

Bu eklenti sayesinden sayfaların yukarıdan aşağı doğru akışını otomatik hale getiriyoruz. Akış hızını ayarlamamızada olanak saylayan özellliği olmasıda gayet güzel.
Eklentinin kullanımı çok basit; Sayfa içerisinde sadece tarayıcımızın sağ alt çubuğunda yer alan eklenti ikonuna bir defa tıklamak. ikinci defa tıkladığımızda ise eklenti özelliği devre dışı kalıyor. Eklentinin akış hızını ayarlamak için ise eklenti ikonunun üzerine gelip sağ tık yapmamız yeterli . Ekrana gelen menüden ayar yapabilirsiniz.

Eklentiyi

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/51742/

Adresinden kurup kullanmaya başlayabilirsiniz.

AliY

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Çift Tercihli Açılış Sayfası

Konu başlığına bakıp Firefox'ınızı açtığınızda iki tane açılış sayfasıyla karşılaşacağınızı düşünmeyin. Bu eklenti sadece iki adet başlangıç sayfası kullanmanızı ve istediğiniz başlangıç sayfasını ekrana getirmenizi sağlayan bir eklenti.

Bir kez tıkladığınızda ilk tercihini olan açılış sayfası, çift tıkladığınızda ise ikinci tercihiniz olan açılış sayfası ekrana geliyor.

Home Double Click Extension

Eklentiyi aktif hale getrmek için Araçlar menüsünden seçeneklere giriyoruz Genel menüsünden gerekli kutucuklara açılış (konum ve Home Page 2 yazan yerler) sayfası olmasını istediğimiz iki site adresini giriyoruz.
Buradaki tercihlerden, When Home button is ......... new tab tercihini seçtiğimizde her iki açılış sayfasıda ayrı ayrı sekmelerde açılıyor. Diğer tercih olan Load Home .... Starts tercihinde ise tek tıklamada ilk tercih, çift tıklamada ise ikinci tercihimiz olan başlangış sayfası açılıyor.

Eklentiyi https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/14246/ adresinden indirebilirsiniz.

Buarada Tarayıcınızın çift site ile açılmasını (her açılışta iki ayrı sekmende seçtiğiniz siteler açılır)isterseniz onunda kolayı var. Araçlar, Seçenekler, Genel menüsünde konum kutucuğuna ilk siteyi yazdıktan sonra (boşluk bırakmıyoruz) Ctrl + Alt + < kombinasyonunu kullanmak suretiyle araya | bu kesme işeretini yerleştirin ve devamına ikinci site adresini (boşluk bırakmadan) yazın. Bu şekilde her açılışta iki açılış sayfasıyla tarayıcınızı açarsınız ve tabi Ev ikonuna bastığınızda iki sayfada ayrı sekmenlerde karşınıza çıkacaktır.

Bir sonraki eklenti ........Tile Tabs

AliY

Asistan
Reaksiyon puanı
36

Bugün tanıtacağım, yine bir Firefox eklentisi olan Split Browser ve Split Panel eklentilerine benzeyen ama daha kullanışlı ve seçenekleri daha fazla olan, aynı anda bir çok Tab'ı izlemeye ve işlem yapmaya olanak tanıyan güzel ve işe yarar bir eklenti.
Açıkça söylemem gerekirse bu eklentiyi gördükten sonra tarayıcımda yer alan Split Browser (yeni adıyla Fox Splitter)'e yolu gösterdim :)

Eklentinin ikonunu üst çubuğa yerleştirme işini, üst çubuktayken sağ tık ve özelleştir tercihini seçtikten sonra oradan eklenti ikonunu üst çubuğa sürükleyip ikonu kullanır hale getirebilrisiniz (veya üst çubukta yer alan Tile menüsündende ayarlayabilirsiniz).

Eklenti tercihleri arasında, yanyana, üstüste ve karışık sekilde tab yerleşimi mevcut ve yukarıda bahsettiğim iki eklenti gibi ileri, geri veya diğer işler için ayrı bir ikonlar yok; buda bu eklentiyi daha kullanışlı hale getiriyor.

Eklentiyi https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/71411/ adresinden, kurup, kullanmaya başlayabilirsiniz.

Akhedah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
artık firefox 4 çıktı biraz chrome'a özenmişler ama tam olmamış. mesela sekmeleri chrome kadar esnek yer değiştiremiyorsunuz. ancak bende chrome sayfa açmada sorun çıkartıyor ne yazıkki defalarca chrome'u kapatıp açmam gerekiyor. çok zorlanıyor olsam da tekrar firefox'a döndüm..

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Arkadaşlar konuyu sabitliyorum. Paylaşımlarınız ve emeğiniz için teşekkürler.

Not :Konu canlılığını ve hareketliliğini yitirirse tekrar eski yerine alınır.

AliY

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Not :Konu canlılığını ve hareketliliğini yitirirse tekrar eski yerine alınır.

Daha öncede belirttiğim gibi bu benim için bir hobi. Bu hobi aşağılarda veya yukarılarda olmuş okadarda önemli değil, önemli olan bu hobiden istifade eden arkadaşlarım olması.

Arkadaşlar istifade ettikleri, benimde hobi olarak görmeye devam ettiğim ve bunun içinde vakit bulduğum sürece buraya aktarmaya (sadece benimle sınırlı değil tabi, bu konuya isteyen tüm arkadaşlar katkıda bulunabilir) gayret gösteririm.

Az önce Firefox 4.0 Beta 1'de eklenti sorununa gözattım. Daha önceki sürümlerde bu sorunu Nightly Tester Tools eklentisiyle çözüyordum ama 3.7 a5 pre sürümünde takılı kaldığı için (4.0'ı beklemiyorlardı sanırım) bu sorunu o eklentiyle çözmek askıda kaldı.

Elklentinin altındaki yorumlarda
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/15003/ linkinden
Add-on Compatibility Reporte eklentisine ulaştım.

Eklenti sanki uyumsuzluk sorunlarını bildirme işine yarayan bir eklenti gibi geldi ama eklentiyi kurup ve aktif hale getirmek için Restart (Yeniden başlatma işlemi) yaptıktan sonra diğer eklentilerin tercihlerinde de yine aynı şekilde Tarayıcımızı yeniden başlatma şeçeneği görünce, sanırım bu eklentinin başka işlevi daha var düşüncesine kapıldım ve tarayıcımı yeniden başlatmak için Restart ikonuna tıkladım ve Tarayıcım yeniden açıldığında uyumsuz olan eklentiler artık çalışır durumdaydı.

Çalışan eklentilerin acaba firefox 4.0 beta 1 ile uyumlulukları var mı diye de Mozillanın Eklenti sitesinden inceledim. 3.6 uyumluluğu yazan ama 4.0 beta 1 uyumluluğu olmayan eklentilerde çalışır durumda gözüküyordu.

Bu şekilde uyumluluk sorununun tam önüne geçilebiliyormu onuda kullanarak öğreneceğiz. Bakalım sorun çıkacak mı?

Cumartesi günü detaylı aktarma imkanım olmamıştı. Bugün başka bir bilgisayarda deneme fırsatım oldu. Görüntüler aşağıda.

919ca053.jpg

9af79df2.jpg

a871b5e5.jpg

76b80c1d.jpg

5b12db2e.jpg

AliY

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Sitelere Notlar Bırakın

Gezdiğininiz sitelere notlar bırakmanıza ve daha sonra girdiğinizde (Tarayıcınızda "Yakın Geçmişi Temizle" seçeneğini kullansanızda kaybolmadan) bu notları okumanıza imkan veren bir eklenti arıyorsanız, Xsticky-Addon (Sticky-Notes) eklentisi işinizi görecek bir eklenti.

Xsticky-Addon (Sticky-Notes)

Bu eklentiyle sadece kendiniz için değil, arkadaşlarınıza da notlar bırakabilirsiniz. Eklentinin yazı ve zemin rengini ayarlayabildiğiniz gibi yazı boyutunuda belirleyebiliyorsunuz.

Eklentiyi https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/61266/ adresinden kurup, kullanmaya başlayabilirsiniz.

sansr

Doçent
Reaksiyon puanı
17
özellikle AliY e ve diğer arkadaşlara teşekkür ederim

bütün sayfaları okudum bazılarını da kullanmaya başladım ..
firefoxun en sevdiğim özelleliği istediğiniz gibi kişiselleştirebilmenizdir ;)

AliY

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Canı Sıkılan Arkadaşlara Puzzle

İnternette gezinirken artık yapacak birşeyiniz yoksa kendinze yeni bir uğraş bulabilirsiniz. Herangi bir siteye girin ve beğendiğiniz resmin üzerine gelip sağ tık yapın ve orada göreceğiniz seçeneklerden Puzle image size seçeneğine gelin. Seçenek içinde yer alan Orjianl/matched, Very Big, Big, Medium, Small seçeneklerinden birini seçerek resmin boyutunu belirleyin.

Bir sonraki ekranda ise oyunumuzun kaç parçadan oluşacağı tercihini yapıyoruz. Nekadar rakam büyük olursa oyunun zorluk dereceside ona göre artıyor. Bir resme tıklamdığımızda sadece sağa, sola veya çapraza değil istediğimiz yere oynatabiliyoruz. Buda oyunun bir kolaylık yönü.

Puzzle

Eklentiyi https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/10100/ adresinden kurup, kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir sonraki eklenti ====> Listen To The Holy Quran

AliY

Asistan
Reaksiyon puanı
36

Kuran-ı Kerim Dinlemeye Var mısınız?

Bu eklentiyi mübarek Ramazan Ay'ının yaklaştığı şu günlerde aktarmam tamamen tesadüf. Eklentilere göz atarken birden karşıma çıktı ve eklentiyi denemeye karar verdim ve oldukça hoşuma gitti.

Siz interneti gezinirken o da gayet güzel ve keyif verecek bir şekilde birçok kurrâ (Kur'an-ı Kerimi güzel okuyan kişilere verilen isim)nın eşliğinde arka planda Kuran ziyafeti sunuyor. İstediğiniz Kurrâ'yı şeçme imkanınız olduğu gibi istediğiniz Sureyi de seçebiliyorsunuz.

Eklentiyi mutlaka deneyip, bu ziyafetten istifade etmenizi tavsiye ediyorum.

Şimdiden iyi ziyafetler.

Listen To The Holy Quran

Eklentiyi https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/13799/ adresinden indirdikten sonra tarayıcımızın sağ alt çubuğunda yer alan Quran yazısına tıklıyoruz .Ekranımıza gelen eklentinin küçük ekran penceresinden istediğimiz tercihleri yapıp Kuran-ı Kerimi dinlemeye başlıyoruz.

axilik

Profesör
Reaksiyon puanı
6
daha bu sabah format attım eklentilerin neredeyse hepsini buradan temin ettim. flashgot, AFOM, greasemonkey gibi eklentileri göremedim ama çok yararlı eklentiler bunlar..

AliY

Asistan
Reaksiyon puanı
36
daha bu sabah format attım eklentilerin neredeyse hepsini buradan temin ettim. flashgot, AFOM, greasemonkey gibi eklentileri göremedim ama çok yararlı eklentiler bunlar..

Öncelikle geçmiş olsun.

Afom eklentisi ve aynı işi gören Memory Fox eklentisinin tanıtımını ayrı bir başlıkta vermiştim.

DownThemAll eklentisi kullandığım için Flasgot eklentisini kullanmak hiç nasip olmadı, o yüzden onu buralarda görmeminiz normal :)

Greasemonken eklentisi şuana kadar kullandığım eklentiler içinde en faydalısı oldu diyebilirim. Çoğu arkadaşın bu eklentiyi bildiğini düşündüğümden pek aktarmak aklıma gelmedi. Belki ileride işe yarar scriptleriyle birlikte aktarırım.

MrDeNNiS

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Hocam bi eklenti istiycem senden,

Opera kullandıysan bilirsin, mouse hareketleri.. Mesela mouse'nin sağ tuşuna basılı tutup sola doğru çekersen geri gel özelliğini vs. kullanıyor Opera. Gayet kullanışlı, FF de olsa güzel olurdu belki de vardır. :)

AliY

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Hocam bi eklenti istiycem senden,

Opera kullandıysan bilirsin, mouse hareketleri.. Mesela mouse'nin sağ tuşuna basılı tutup sola doğru çekersen geri gel özelliğini vs. kullanıyor Opera. Gayet kullanışlı, FF de olsa güzel olurdu belki de vardır. :)

Cloakengaged arkadaşımızın belirttiği Mouse Gestures Redox eklentinsinin yanısıra
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/6366/ adresinden indirebileceğin FireGestures eklentiside aynı işi görmekte.

487279e8.jpg

Gelelim bugün aktaracağım eklentinin detaylarına. Umarın beğenirsiniz.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Tarayıcınızda yeni bir sekme açarken, kapatırken, dosya indirirken ve daha bir çok işlemi yaparken siz sesle uyarmasını ister miydiniz?

Bu yazdıklarımın hepsi aşağıda linkini vereceğim eklentiyle mevcut ve her işlem aiçin ayrı bir ses verebiliyorsunuz.
İşin güzel yanı ise bu sesin ne, nasıl bir ses olacağı size kalmış. İsterseni z"açıl susam açıl" diye mikrofanda oluşturduğunuz .wav uzantılı sesi yeni bir sekme açarken kullanabilirsiniz. sesin uzun veya kısa olması önemli değil. uzun olursa o işlemi yaperken aynı şekilde o ses de o sürede devamlılık gösteriyor.

Noise

Oluşturacağınız .wav uzantılı sesler sayesinde tarayıcınızı sesli bir tarayıcı haline dönüştüreceğiniz gayet, güzel hoş bir eklenti.

Eklentiyi https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/8438/ adresidenkurup kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kullanma detayınıda kısaca değineyim.

Araçlardan Eklentiler menüsüne tıklayın burada Noise eklentisini bulun ve seçenekeler bölümüne tıklayın. Ses dosyası ilave edeceğiniz özelliği seçin (sekmeyi aç gibi). Düzenle yazısına tıklayın. Ses dosyası kutucuğunda yer alan seç bölümünden ilave etmek istediğiniz .wav uzantılı ses dosyasını seçin ve sonrasında "Ses Dizinini Kulan" kutucuğunu işaretleyip Tamam seçeneğiyle işlemi sonlandırın.

Diğer özelliklerede bu şekilde ses dosyası ilave edebilirsiniz.

AliY

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Buda Neki?

İnternette gezirken anlayamadığını, ne olduğunu merak ettiğiniz kelimeler mutlaka olmuştur.
Bir Türk arkadaşımız (Mrtksn) tarafından geliştirilen (kendisine teşekkürlerimi sunuyorum), hazırlanan bu eklenti bu merakımıza cevap almamızı sağlıyor.

Kullanımı gayet basit olan bu eklenti, Sesli sözlük, ekşi sözlük, Google Web, Google İmage aramalarından yararlanarak merak ettiğiniz içeriklere cevap veriyor.

Lafı fazla uzatmadan eklenti sayfasındaki Türkçe açıklamaları ve ardından da eklentinin adresini aktarayım.

Şimdiden iyi kullanımlar.

• Bir metni seçili hale getirip tercümesini, gelmişini geçmişini, internette yerini ve resimlerini gösteren eklenti; (sesli sözlük, ekş, sözlük, google ve google images kullanıyor ile geliyor, siz istediğiniz siteleri ekleyebiliyorsunuz)

Ayrıca entegre edilmiş Google Translate sayesinde seçtiğiniz herhangi bir metini doğrudan sayfa üstünde tercüme edebilirsiniz!

video: http://www.youtube.com/watch?v=FNcU72p5sKA&fmt=18

Eklentiyi https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/13139/ adresinden indirebilirsiniz.

CeFurkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
firefox icin vaz gecemediklerim

adblock plus
firebug
search status

ve digerleri

screengrab
download helper

MrDeNNiS

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Hadi bugün bende bir eklenti paylaşayım. :)

Çok fazla yer imi (bookmark) kullananlar için ideal bir eklenti. Bildiğiniz gibi yer imlerinde sitenin başlığı ve favicon'u gözüküyor. İşte bu eklenti sadece favicon'un gözükmesini sağlıyor ve fazlalıklardan kurtuluyorsunuz. Hatta favicon'un üzerine geldiğinizde sitenin başlığı görünür şekle geçiyor.

İndirme Adresi: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4072/

ve bir kaç ekran görüntüsü;

İşte bu normal görünüm.
1.png

bu ise mouse üzerine geldiğinde başlığı görüntüleyen resim.
2.png

anticor

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Güzel bir konu olmuş, içeride faydalı eklentiler var. Ellerinize sağlık.

Hadi bugün bende bir eklenti paylaşayım. :)

Çok fazla yer imi (bookmark) kullananlar için ideal bir eklenti. Bildiğiniz gibi yer imlerinde sitenin başlığı ve favicon'u gözüküyor. İşte bu eklenti sadece favicon'un gözükmesini sağlıyor ve fazlalıklardan kurtuluyorsunuz. Hatta favicon'un üzerine geldiğinizde sitenin başlığı görünür şekle geçiyor.

İndirme Adresi: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4072/

ve bir kaç ekran görüntüsü;

İşte bu normal görünüm.
1.png

bu ise mouse üzerine geldiğinde başlığı görüntüleyen resim.
2.png

Bu çok işime yaradı MrDeNNiS, teşekkürler :)

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Greasemonkey
Rapid linklerini gördüğün anda çalışıp çalışmadığını anla...

Buda benden olsun. Rapid, hotfile, netload vb bir sürü siteden download ediyorsanız bu eklenti tam size göre !!!
Daha çok film indirenler ve çok partlı dosyalar indirenler için çok yararlı bir eklentidir. Ben kullanıyorum ve çok memnunum. Linklere tıklamıyorsunuz ama kırık olup olmadığını çok basit bir şekilde anlayabiliyorsunuz. Anlatım bana aittir.

Eklentiyi BURADAN kurun.

48353252.jpg

Daha sonra Mozilla Firefox'u yeniden başlatın.
Yeniden başlattıktan sonra,
BURAYA girin ve Install'a tıklayın.
Karşınıza gelen betik erkanında KUR'a tıklayın.
43408980.jpg

45903862.jpg

Şimdi geldik denemeye,
resimlerde görüldüğü gibi bu hotfile linkleri çalışmaktadır. Sonunda yeşil ok olanlar çalıştığını gösterir.
94004142.jpg

Şimdi çalışmayan linklerin nasıl göründüğüne bakalım ;
Bunlarda çalışmayan rapid linkleri,

29359679.jpg

AYARLAR İÇİN
NOT; Arkadaşlar Mozilla Firefox'un sağ alt köşesinde Greasemonkey eklentisi çıkacak (
47283428.jpg
) ona bir kere tıklarasınız eklenti devre dışı olur.
Sağ tıklayın ve Kullanıcı betiği komutların'dan [Rapidshare Links Checker] Configuration' a tıklayın.
Açılan sayfada ; Hangi sitelerin linklernin kırık olup olmadığını görmek istiyorsanız tıklayın veya kapatın.( Çok sayıda indirme linki olunca betik bunların çalışıp çalışmadığını denekerken bazen donuyor nadir olarak )
Alt tarafta Settings bölümüne gelin ve NO live Links'e ve onun altında yazan Keyborard'da tıklayın ve devre dışı bırakın. Sebebi tarayıcıyı kullanırken klavye tuşlarına basmanız durumunda ayarlar bölümü açılıyor.

Arkadaşlar inanın çok yararlı bir eklenti. Sayfayı açtığım anda gösteriyor kırık olup olmadığını. Bekleme yok tıklayıp denemek yok. Artık kırık llinklerden dolayı boş yere kota ve vakit kaybetmeyeceksiniz.