Firefox, artık görüntü içinde görüntü (Picture-in-Picture) moduna sahip!

Bu konuyu okuyanlar

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
firefox_browser_71.0.PNG

Yenilenmiş Firefox 71.0 sürümü duyuruldu.

Yeni sürümde ilk göze çarpan yenilikler: görüntü içinde görüntü (picture-in-picture video) özelliği ve yenilenen gelişmiş yapılandırma tercihleri sayfası (about:config).

Firefox 71 kararlı sürüm notlarının tamamı için bkz.

Goruntu_icinde_goruntu.PNG

Goruntu_icinde_goruntu.1.PNG

about_config_tab.PNG

Firefox 71.0'ı denediniz mi?

Son düzenleme:

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,319
Şu Chrome gibi yazdırma ön izlemesi olsa, direkt olarak Firefox kullanacağım da..

tumblr_lpsazzlmJR1qj2bvdo1_500.jpg

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Şu Chrome gibi yazdırma ön izlemesi olsa, direkt olarak Firefox kullanacağım da..

tumblr_lpsazzlmJR1qj2bvdo1_500.jpg
Firefox'un eklenti yelpazesi oldukça geniş ve tarayıcı özelleştirmeleri muntazam ancak Chrome gibi bir yazdırma ön izlemesi sunmuyor. :)

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
Yandex'te uzun süredir var.

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Mozilla çok ram kullanıyor bu sorunu da çözmeleri lazım. Bazen her zaman yenilik getirmek iyi olmuyor. Yıllardır ram sorunu var Mozilla'da adamlar hala çözmediler. Şuan pek mozilla kullanan kalmadı artık. Herkes farklı alternatiflere yöneliyor.

Ejihov

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Mozilla çok ram kullanıyor bu sorunu da çözmeleri lazım. Bazen her zaman yenilik getirmek iyi olmuyor. Yıllardır ram sorunu var Mozilla'da adamlar hala çözmediler. Şuan pek mozilla kullanan kalmadı artık. Herkes farklı alternatiflere yöneliyor.
En son ne zaman kullandınız bilmiyorum ama "Firefox" tarayıcısında ram kullanımı önemli değil. Ram lazım olduğu vakit açık olan diğer programları neredeyse çökecek duruma getirmiyor. Oyun açıp arkadan Firefox ve Chromium tabanlı bir tarayıcıyı kullanmayı deneyin, hangisi daha iyi çalışıyor bir de öyle bakın. "Şuan pek mozilla kullanan kalmadı artık. Herkes farklı alternatiflere yöneliyor." böyle genellemeleri de komik buluyorum. Çin casus yazılımları mı alternatif, yoksa muhteşem Google'ın tarayıcısı mı ? Belki de zamanı gelince reklam engelleme eklentisi bile çalıştırmayacak Chromium tabanını saf haliyle kullanırız.

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
En son ne zaman kullandınız bilmiyorum ama "Firefox" tarayıcısında ram kullanımı önemli değil. Ram lazım olduğu vakit açık olan diğer programları neredeyse çökecek duruma getirmiyor. Oyun açıp arkadan Firefox ve Chromium tabanlı bir tarayıcıyı kullanmayı deneyin, hangisi daha iyi çalışıyor bir de öyle bakın. "Şuan pek mozilla kullanan kalmadı artık. Herkes farklı alternatiflere yöneliyor." böyle genellemeleri de komik buluyorum. Çin casus yazılımları mı alternatif, yoksa muhteşem Google'ın tarayıcısı mı ? Belki de zamanı gelince reklam engelleme eklentisi bile çalıştırmayacak Chromium tabanını saf haliyle kullanırız.

Chrome çöp zaten kullanmıyorum ben eskiden her format sonrası ilk kurduğum şey Chrome idi şuan Opera kuruyorum artık. PC'de Opera ve Brave kullanıyorum öneriyorum sana da ;) Mozilla kullanan yok etrafımda da görüyorum kimse kullanmıyor forumlarda da kullanan yok şuan yükselişte olan Opera tarayıcısı.

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
ben de diyorum o nalet şey nerden çıktı? acavba bilmeden bi eklenti mi kurdum diyorum. sağolun bilgilendirme için.
firefox çöp diyip chromium tabanlı opera iyi demek de güzelmiş.
firefox ram kullanır çünkü her internet sayfası ile desteği, anlaşmaması olmamasına rağmen sorunsuz çalıştırmak için uğraşır. chrom ile sapıtan sayfalar, internet explorer-bitti artık- ms edge ile sapıtan sayfalar en iyi firefox ile gözükür. ayrıca 14 gb rami olan telefonların piyaasaya sürüldüğü bi zamanda rami dert etmek cidden komik.

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
ben de diyorum o nalet şey nerden çıktı? acavba bilmeden bi eklenti mi kurdum diyorum. sağolun bilgilendirme için.
firefox çöp diyip chromium tabanlı opera iyi demek de güzelmiş.
firefox ram kullanır çünkü her internet sayfası ile desteği, anlaşmaması olmamasına rağmen sorunsuz çalıştırmak için uğraşır. chrom ile sapıtan sayfalar, internet explorer-bitti artık- ms edge ile sapıtan sayfalar en iyi firefox ile gözükür. ayrıca 14 gb rami olan telefonların piyaasaya sürüldüğü bi zamanda rami dert etmek cidden komik.

Yav sen ne diyorsun Allah aşkına. Chromium tabanlı olabilir ama Opera daha hızlı ve daha stabil.

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
Yav sen ne diyorsun Allah aşkına. Chromium tabanlı olabilir ama Opera daha hızlı ve daha stabil.
asıl siz ne diyorsunuz? firefox da kullanıyorum mecburen chrome tabanlı programlar da. ve nasıl beni delirtiyorlar ben biliyorum. gelip burda chrome firefox tartışması çıkaracağınıza neden firefox tercih ediyoruz bi sor.
ben ne zaman chrome tabanlı bi program tarayıcı kullansam hep şifrelerim bi şekilde uçuyo. firefox kullaırken ne ifre sorunu yşıyorum ne başka bi şey. o çok beğendiğiniz chrome şifreyi senden başka herkese gösteriyor haberiniz yok.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Evet, Firefox bazı yenilikleri geriden takip ediyor, doğru. Yalnız; herkes istediği web tarayıcısını kullanmakta özgür, herkesin bu konuda farklı bir gerekçesi ya da gerekçeleri olabilir. Lütfen bu tartışmayı konu dışına çıkarmayalım. :)
Firefox 71.0'ı denediniz mi? Denediyseniz nasıl buldunuz?

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
Evet, Firefox bazı yenilikleri geriden takip ediyor, doğru. Herkes istediği web tarayıcısını kullanmakta özgür, herkesin bu konuda farklı bir gerekçesi ya da gerekçeleri olabilir. Lütfen bu tartışmayı konu dışına çıkarmayalım. :)
Firefox 71.0'ı denediniz mi? Denediyseniz nasıl buldunuz?
hele şükür benim kafamda biri :D
şu resim içinde resim olayı değişik geldi. ama ben 8 sene önce olan şu feys resimlerini tıklamadan geniş ekran açmayı sağlayan eklentiyi görmek isterdim. yeni sürümlerle kayboldu gitti o eklenti. ama işlemcin iyi ise çok güzel oluyordu. bu resim içinde resim hoşuma gitmedi. hız ram dersek. bu zamanda 8 gb ram aşağısı ileanca windows kullanırsın zaten. benimö rzyzen sistem win 7 de 3.9 gb ram tüketiyor boşta. o yüzden sorun değil. cep telefonlarının 12 gb ı aştığı bi dönemde hala masaüstüne 8 gb ram yeter demek zaten komik.

Son mesajlar