FIFA 11 mi? PES 2011 mi?

Bu konuyu okuyanlar

mustafax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya beyler bu Fifa yı sevmek için çok uğraştım ama başaramadım! Var mı bi önerisi olan? Sanki her oynayışımda pes kalitesini bir kez daha hissettiriyor gibime geliyor. Üstelik Pes sürekli geliştiriyor üstüne koyarak ilerliyor.

MüktesebaT

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Alışmaya bağlı biraz da ben de fifa 99 dan beri fifa oynamıyordum.. bu sene fifa 2011 den pes oynamaya fırsat kalmıyor..istek de kalmıyor:)

MeOMaN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben yıllardır FİFA oyuncusuyum

Kimi zamanlar PES den sıkılan FİFA a geçiş yapan çok kişi gördüm

Şayet bir kişi görmedimki FİFA yı beğenmeyip gitsin pes oynasın =)

Çok farkılılar pes yapay olarak fifadan çok geride

Sonra kişiler bunu çok profelyonel olarak adlandırıyor

FİFA tartışmasın çok daha iyi her alanda sadece sahayı yeşil ve canlı göstermek yeterli değil

inmetal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pes diyenler sadece önyargıyla hareket ediyor. pesde bi ara pas at defans saçmalıyo, ara pas anında %90 gol pozisyonu oluyor. ayrıca oyuncular çok embesil peste. pes de kamera açısıda fiyasko.

fifada ikili mücadele, top kaptırmamaya çalışmak, ara paslarını tam zamanında atmak, şutlar ve kamera açıları muhteşem.

bu sene kesinlikle fifa daha iyi olmuş. beni pesten bile soğuttu bu meret fifa.

tabiki şahsi görüşüm. sonuçta zevk meselesi.

theformul

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ya arkadaşlar sonuçta bütün cafe'lerde pes var fifa 1 yada 2 tane bu yüzden herkez pesçi olmuş.
Çoğu arkadaş fifa nedir bilmeden yorum yapıyorlar yok pes bu sene zor oldu yok su oldu yok bu oldu ondan sevmiyorlar pesi bunlar hikaye
Geçen sene fifa 10 PC'İçin iğrençti ve bende pes2010 oynuyordum çokta beğenerek oynuyordum bu sene pes2011'ide beğendim üzerine katmışlar güzel bir oyun yapmışlar zorlaştırmışlar felan iyi olmus ama birde fifa oynayınca işler işte çok değişiyor herşeyiyle mükemmel bir oyun olmus ve sunuda belirteyim fifa suan bile ps3 ile aynı deil ps3'de oynayın o çok daha mükemmel oynanış açısından.
İsteyen istedğini oynasın ama ben fifa oynuyorum :)

firat_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence pes daha iyi hem çözünürlüğüde çok iyi..

global_deejay

Doçent
Reaksiyon puanı
35
FIFA oyun mu ? Bu kadar basit bir oyun görmedim incelemeye %100 katılıyorum resmen ben yazmışım gibi geldi bana.. FIFA 11 resmen DVD dakıp aynı filmi defalarca izlemek gibi herşey kısıtlı yüzler 5 para etmez çizgi film gibi anime izliyorum sandım.. Çapraza gir çok az D tuşuna bas %10000000 gol kaçırılması imkansız..

Yıllardır PES oynuyorum KONAMI gerçekten mükemmel yaratmış oyunu.. Şunu söylemek isterim PES 6 bile FIFA nın tüm serilerine taş çıkartır.. Hala Pes 6 oynuyorum yıllardır görmediğim pozisyonları görüyorum oyunda.. FİFA da her maç aynı malesef.. Bir taraftarı ve anonsları becerebilmiş..

PES forever ISS den beri !

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
fifa cizgi film gibimi..:thumbdown: bence senin bilgisayarın artık cizgi film olmuş biladerim.. Senin makinan kaldırmıyo o yüzden oynayamiyo olabilirsin ama birakta baskalari oynasın yalan yanlıs bilgi verme..
Az önce kendi bilgisayarımdan aldım bu resimleri...
fifa2010102314501520.jpg

fifa2010102314540589.jpg

fifa2010102314484642.jpg

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
ya pes ci kardeslerim.siz tutturdunuz ki yok pes de oyuncular cok büyük ve daha yakinlar,bende diyorum iyi de kardesim siz hic kamera ayarlarindan birsey duydunuz mu.pes de nasil onyarsaniz fifa da da bu görüntü ayarinizi yaparsiniz.
2-ben yine dün gece ikisini xbox da oynadim,yok arkadas pes hic bir zaman gercekci degil.ya adamlar okadar hizli okadar hizli kosuyor kiinanilmaz bu da abartili yani.ama fifa da öyle degil adamlarin kosusu ise kendine özenmis dir.renklerde ise pes cok isiklandirilmis ayni plastiklere benziyor.
3-nerde pas serbest sen yine bosa pas atarsan yine adama dogru isabet ediyor burda fifa ile bir eksigi yok.paslamasi her iki oyunda da ya adama isabet yada ileri bosa pas etmek mevcuttur.
4-adam 360 derece donme hissi var mis.yahu bu bir top oyunu burda her oyuncu hem fifa da hem pes oyuncular kivraktir....ben hic bir degisiklik görmedim.üstelik arti olarak fifa dan yana grafik,bir yana,stadlar bir yanaa,hakem secenekleri bir yanaaa,kaleci ile oynama .
daha ne bekliyebilirsiniz ki.artik her macta kolay kolay gol atilmiyor,
y<aaa kusuruma bakmayin ama türkiyede pes öyle asilanmiski yillarca oynar oynar sonra gel fifa ya küfret,olur mu öyle sey.siz bu oyunlar pc ile oynamayin kardeslerim gidin konsol alin bu zevk baskadir.eger sayet pc de oynamayi tercih ediyorsaniz lütfen monitordan tutun islemci ramlar ekran kartlari iyi tercih edin yoksa standard bilgisayar da kasmalar görüntü eksikligi olursa oyunlarin hakkini yemis olursunuz.

ben simdiye kadar pes maalesef fifa solladigini hic sahit olmadim.pes fifayi sollamasi icin elinden geleni yapmak zorunda bol sans konami,siz en iyisi metal gear solid oyununa devam edin....

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
icon1.png

birincisi arkadasim bu oyun playi degil maalesef bu görüntü video play dir.yoksaaa eger bu oyun play olsaydi adamin üzerinde adam degistirme isareti olurdu .ve hic bir zaman bu oyun play görüntüsü degildir,

sirf bu oyunu bu szenario icin odaklandiysaniz gercekten de sizin icinizde sagduyu yok art niyet vardir...yoksa oyun oynarken eger siz gidipte topu almasaniz o top ayaktan cikmaz oyuncular kendi basina hareket der israte vermeyeseye kadar.yoksa aksi taktirde ben adamimi secerken ne olursa olsun o topu ayagndan alinir...lütfen böyle cirkef karalama yapmayiniz...

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
icon1.png

birincisi arkadasim bu oyun playi degil maalesef bu görüntü video play dir.yoksaaa eger bu oyun play olsaydi adamin üzerinde adam degistirme isareti olurdu .ve hic bir zaman bu oyun play görüntüsü degildir,

sirf bu oyunu bu szenario icin odaklandiysaniz gercekten de sizin icinizde sagduyu yok art niyet vardir...yoksa oyun oynarken eger siz gidipte topu almasaniz o top ayaktan cikmaz oyuncular kendi basina hareket der israte vermeyeseye kadar.yoksa aksi taktirde ben adamimi secerken ne olursa olsun o topu ayagndan alinir...lütfen böyle cirkef karalama yapmayiniz...

Zaten bu yazı başlı başına bir karalamadır, bazı insanlar sırf bu yazı yüzünden PES oynamaya mahkum kalacaklar FIFA'nın nimetlerinden haberdar bile olamayacaklar, Çünkü bizim milletimiz ön yargılara göre hareket etmeye bayılır.. Burdan tekrar bu yazıyı yanlı yazanlara yazıklar olsun diyorum..

CieM

Asistan
Reaksiyon puanı
4
FIFA 99'dan 2007'e kadar FIFA oynadım..Pes 2008den 11'e kadar da PES diyorum..
Her yıl düzenli olarak hepsini indirip oynarım..Bu benim düşüncem herkesede saygılıyım..
Bana göre doğru bir inceleme(VERSUS) modeli olmuş..Teşekkürler SDN.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
tamam gidin pes oynayın lafım yok ama hala fifaya cizgi film vs sacmalıklar demeyin... görüntülü kanıt sunuyoruz ortaya hala bana fifa2009'un bug'unu örnek gösteriyosun... tartiscaksanız adam gibi tartisin bari de ciddiye alayim sizi.. diger yandan fifanın oynanısına kötü diyorsanız kafanızdaki önyargilari bi kenara birakıp 3-5 gün fifa oynayın öle yorum yapın.. yada siz bunlari hic yapamassiniz biliyorum gidin siz pes oynayın böle sacma yorumlar da yapmayın.. ben bug istesem youtube'dan istemediginz kadar pes bug bulurum pes konusuna yazarim ama olay bu degil..
fifa2010102314501520.jpg

fifa2010102314540589.jpg

fifa2010102314484642.jpg
[/QUOTE]

platonik

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Fenomenolojik alan diyorum başka bi'şey demiyorum :)

Fati[H]eaT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
SDN haberini güle güle okudum valla editörümüz PES ci anladıgım kadarıyla. ÖZELLİKLE FIFA nın soundtrack'ini PES ile karşılaştırmak bile yanlış bence , oturun bi FIFA nın şarkılarına bide PES in şarkılarına bakın hatta FIFA nın şarkılarını indirdim telefonumda dahi var o kadar hoşuma gitti.

Oynanabilirlige gelince kesinlikle editörün FIFA yı tam oynamadıgını anlayabiliyorum çünkü PES'in bu sene oynanabilirligi berbat olmuş oyuncular ağır ağır koşuyor şutlar bir o kadar berbat bir tek paslara güzel diyebiliriz , top fiziği bile cok kötü. FIFA ya gelince paslar gerçekten harika olmuş top fiziğide mükemmel yagmurlu ve karlı havalarda topun zemine uyması özelligide cok harika , şutlar plase , normal , sert şut olmak üzere değişik kombinasyonlarda vurulabiliyor,ortalar da öyle ve kesinlikle FIFA daki oyuncu davranış ve hareketleri PES e göre cok cok üstün PES de sanki bütün oyuncular aynı gibi.

Kısaca bu sefer PES yapamamış FIFA ezici bir üstünlük ile bitirecek bu seneyi satış rakamlarındada görürsünüz. Buradaki PS Cafelerin bazıları bile PES yerine FIFA almış durumda açıkcası şu ana kadar PES ile FIFA oynayıp PES daha güzel diyende görmedim. Haberi hazırlayan editörün yazdıklarını okudukca gercekten bu bir advertorial habermi diye düşünmeye başladım ve güldüm. Bu arada 3 senedir PES oynayan biri idim.

SDN nin acil bir oyun editörü bulması gerektigi kanısındayım , dünyaca ünlü siteler hatta ülkemizdeki oyun dergileri bile FIFA ya 9.5 puan verip PES e 7.5 dan fazla puan vermezken bu editör arkadaş nasıl olduda PES i 3-2 öne geçirdi anlamak mümkün degil okudum yazıyı baştan sona tek diyecegim "komik" .

global_deejay

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Bana jeneriklenmiş fotoğraf dğeil ıyunun içine girip ss al bakalım Pes teki galatasaray ile Fifadaki galatasaraya bak faceler arasında dağlar kadar fark var sen gelmişsin jenerikli resimi koyuyorsun

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
jenerikli resim nasıl oluyo ya komik duruma düsürmeyin kendinizi oyuna girdim mac sirasinda replay yapıp aldim görütüleri.. yakın cekim olunca oyundan sayılmıyomu:) ayrıca kimseyi biseye inandirmak zorunda degilm git pes oyna...ama herkeze hakkını vermek lazim pes her türlü yüz bakımından fifanın önünde zaten bunun aksini iddaa eden yokki...konami daha iyi calismis yüz konusunda ea sadece önemli oyuncularin yüzünü yapmis yaptigi yüzler cok kaliteli ama cok az...sadece bu konuda sana katılıyorum. ama grafik demek zadece yüz demek degildir fifa stadyumlar, çimler, yagmur kar, formalar, seyirciler vs mükemmel.. uzatmaya gerek yok sadece verdigim görütüler cizgi film gibi olmadigini ıspat icindi yoksa isteyen istedigini oynasın banane

ben kötü demiyorum ki pes aslında güzel bi oyun pes serisinin en güzel oyunu buna katılıyorum ama kardesim fifayi bi uzun uzun oynayın ayrintiları görün sonra konusalım yigidi öldürün tamam ama hakkını vermek neden bu kadar zor..

global_deejay

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Şimdi sen diyorsun ki FİFA pozisyon bakımından çok zengin ben SDN editörünün yazdığını yineliyorum.. Pozisyonlar kısıtlı bir yere kadar onun dışına çıkamıyorsun bu mu oyun şimdi ? PES i aldığımdan beri become a legend yapıyorum 80 küsür golüm var hepsini videoya aldım arşiv yaptığım için teker teker izliyorum hepsi daha önce görmediğim goller hepsi farklı 1 tane bile aynı değil.. fifa 11 oynadım çoğu maçta aynı pozisyonları yaşadım vurduğum topun hep aynı köşeye gidip gol olması canımı sıkıyor.. çapraza giriyorum ufacık D tuşuna basıyorum kalecinin kurtmarması mucize legendary zorluk farketmiyor kesin gol bu yazdıklarımdan sonra oyuna gir benim dediğim pozisyona gir kesinlikle atıyosun aynı şekilde.. paslar aynı ve kısıtlı.. kalci kurtarışları aynı çoğu zaman.. SDN editörün dediği gibi oyunda %100 özgürlük yok bir yere kadar onun dışına çıkamıyorsun.. eski seriler de nasıldı paslar şutlar hep aynı e tuşuna basıp koştuğun zaman hemen kaptırıyorsun hep aynı mantıkla oynaman lazım.

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
yaa sacmalamayin özgürlük yomus yaaaa.d tusuna göre sen kesin pc de oynuyorsun yegen.
ama pes ama fifa olsun.bu oyunlarin üzerine niye fazla gidiliyor anlamis degilim.
burda grafik konusuna gelince sen sus otur oturdugun yerde anlamadigin islere burununuzu sokmayin.siz ancak alin veya indirin oynunuzu ve oynayin.ama o bundan iyi su ondan iyi diye bir kiyaslama yapma.eger grafik konusunda olursa senin konusmaya hakkin yok.ama pes de oyun stilin mi hosuna gitti.tamam iyi guzel memnun oldun cok sevdigin icin.ama kiyaslamayi birak.

sen ilk önce bir ps3 yada xbox 360 al ve bu konsollarda bir oynayi ver.sen belki yillarca pes oynamis oynamamis ol.ama senin sevdigin bir oyun demek degildir ki en iyi futbol oyunu...

bu kadar da olmaz kiii yaaa.yukarda degindigim gibi gitsin konami metal gear solid oyunlarini gelistirsin fifa yla kafa tutacak daha cok firin ekmegi yieyecekkkkkk.yeter beeeeeeeee

---------- Post added at 12:33 ---------- Previous post was at 12:32 ----------

adam gibi de yorum yapmasini da biliriz sayet pes gercekten de iyi bir oyun cikardiysa basin üstüne koyarim.onu puanlandiririm ama bu gidisle cok zorrrr.hakkini yemem...

---------- Post added at 12:36 ---------- Previous post was at 12:33 ----------

her sene ayni tantana her sene ayni kahkahaaa ya..ne zaman bu oyunlar cikar cikmaz hemen pes pes pesss.cok iyimis cok gercekmissss.zaten duysam duysam ancak bu türk sitesinden duyorum bu yorumlari...biraz dünyaya acilin.bir baska pencerden bakin bi oturumus kendi kokunuzda pes pes pes diye tutturuyorsunuz yaaa.
bunu sakin olaaa hakaret ola diye algilamayin.ben sadece fikrimi soylüyorum.
burda kimseye de ne küfür ne asagalama icinde bulunuyorum ama burama kadar geldi beee.

yillarcagrafik isi ile calisiyorum ve adamlar grafik konusunda tutturmus pes grafigi fifadan iyimis beeeee.vay beee

global_deejay

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Bu yorumuna sadece gülerim PES 2008 in bile KONAMI nın en vasat oyunu olmasına rağmen 06-07-08-09-10 serilerine grafik olarak fark atar bak fifa 2009 ve 2010 u da koydum .. 2011 de resmen çizgi film kusurabakmayın ama puyol bile benzemiyor birde sen peste gör puyolu Messi örnek Fifada alakasız PES te aynı kim nederse desin kendinizi kandırmayın küçüklükten beri fifa oynadığınız için PES e geçmek istemiyorsunuz bu ön yargıdan başka birşey değil.. objektif bakın fifa çocuk oyunudur mantık ve zeka istemez ezber konuşur.. pes te mantık ve zeka kullanmak zorunludur hele pes 2011 içinse.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
caprazdan 10 pozisyondan 9unu kaleci cikartiyor..karsi karsiya 10 pozisyondan 9 unu cikartiyor.uzaktan gol zaten imkansiza yakın.. eee daha ne istiyosunuz hicmi gol olmuycakti anlayamiyorum ben sizi yemin ederim...kalenin öldürücü noktalarina köselerine ters köselerine vs vurursanız tabi gol olucak gercek hayatta nasıl oluyosa.. pozisyonlar kendini tekrar ediyor diyosunuzda bende yıllardir pes oynuyorum hızlı oyuncuyla cizgiye inip ortlarla attigim gollerin haddi hesabi yoktur... bu en kolay yoldur peste herkes bilir.. fifada macta 20 orta yapıyorum 3 tanesine kafa vurabiliyorum yerden zaten cevirmek mümkün degil araya giriyo defans...öle kolay gol diye bisey yok..

fifa99 dan beri ilk defa fifa oynuyorum sen oyun bilmezken iss winnig pes oynuyodum...oyuncu yüzüne bakarak hala cizgi film diyosun seninle bisey tartismam ben ii günler iyi forumlar..

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
ne alaka yegen,ben hem fifa hem pes de bulunur xbox 360 ps3 bu konsollarda ise ise ben hep oynarim pes i de oynarim fifayi da,arkadaslar arasinda hep degise degise oynuyoruz.
simdiye kadar hic olmamis oyunlar yok.xbox 360 da ise 142 oyun bulunur ve bunlarin aralarinda pes fifa 2008-2009-2010-2011 de bulunur.ben yillarca hep fifa oyniyacak degilim ki.ama sunu da söylemekte faydasi var cogu zaman arkadaslarla oturdugumuz anda onlar benimle fifa oynamaktan yanalar.pesi de ihmal etmiyouz...

global_deejay

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Buyrun size link anlatım türkçe spiker olarak pes 2011 izlerken bile gerçek maçmış gibi havası var fifa sadece oyun

http://www.sporxtv.com/futbol/Genel/bir-klasik-iste-derbinin-sonucu-pes-2011-derbiSXTVQ19106SXQ

ayrıca buda son yazım.. kimse SDN incelemesini eleştirmesin inceleyenlerin ne kadar bilgili olduğu çıkıyor zaten..

Sen oyun bilmezken diyen arkadaş ben ps1 den başladım oynamaya herkes fifacı iken ben tek başıma pes oynuyordum fifa 2000 bile bir kaç el oynamışımdır..

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
biliyorum,guzel fifa da yok ee ne yapayim simdi oturup da aglayim mi.pes oynadigimda ise ac oyna ama fifa da oynayinca yok...hava baska olabilir ben seninle burda spiker i tartismiyorum ki

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
verdigin örnekler iyice alaksizlasmaya basladi.. sana vericek cevabim yok... fifa oynamadan elestiri yaptigin ortaya cikti zaten.. hala idda ediyorum senle pes bilgimi kıyaslamam bile aramizda 7 yas var... daha cevap yazma yeter git pes oyna

MamadouNiang7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
PS3 de oynadım fifa 2011 i hayran kaldım eskiden pes oynardım artık pesden soğudum fifa süper :D

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
uff yaaa.ne hallere düstük, yaaaaa.valla shiftdelete net önceki kisi gibi kan kaybetmeye devam edecektir yaa ne zevk kaldi ne okumasi kaldi yahuuu