FAR CRY 5 İptal Edilme Kampanyası (Anket)

Far Cry 5 İptal Edilmeli mi ?

• Hayır (Çünkü Kampanyadaki İptal Etme Gerekçesi Saçma)

Kullanılan: 4 80.0%
  • Hayır (Çünkü oyun güzel ve ben bu oyunu oynarım)

Kullanılan: 1 20.0%
  • Evet (Çünkü Kampanya Haklı)

Kullanılan: 1 20.0%
  • Evet (Ubisoft vs. Gerekçeler)

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    5

Bu konuyu okuyanlar

pillibebek_

Profesör
Reaksiyon puanı
145
tYENMVDvdKiZacQ-800x450-noPad.jpg

Far Cry 5'in resmi tanıtımından 2 gün bir anda gündeme oturan Change.org kampanyası tüm oyun dünyasında tartışmalara yol açtı. Kötü kahramanların tüm tanıtım videolarından beyaz olarak gösterilmesi Amerikalı bazı oyuncuların tepkisini çekti ve imza toplama kampanyası başlatıldı. Kimisi bu kampanyaya hak verirken kimisi de aşırı saçma buldu. (Multiplayer Youtube kanalında bu konu hakkında çekilmiş bir video var. Göz atmak isterseniz link aşağıda)

Ben okurken mantıklı davranmaya önyargılı olmamaya çalıştım ama aşağıdaki paragrafı okuduktan sonra bu imzalama kampanyasını bir white supremacist'in açtığı kanısındayım.

- Change the villains. It’s not so hard, really. Just change the villains to something more realistic. Islam is on the rise in America, as is the violence of inner city gangs. Are you scared to do so? In the words of Boltair – “To learn who rules you, simply find out who’s not being criticized.”

- Kötü adamları değiştirin. Zor değil, gerçekten. Sadece kötü adamları daha gerçekçi bir şeyle değiştirin. İslam Amerikada yükselişte ve şehirlerdeki çetelerin (gang) şiddeti artıyor. Bunu yapmaktan korkuyor musun (veya korktun mu) ? Boltair'in deyimiyle: '' Seni kimin yönettiğini öğrenmek istiyorsan, eleştirilmeyen(ler)i bul.''

--> Change.org kampanyası : Ubisoft: Cancel Far Cry 5

--> Multiplayer Videosu:

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Ş....sizlere bak sen. Kötüler ya müslüman, ya Meksikalı ya da siyahi olacakmış. Siz çok iyi insanlarsınız tabii. Devletinizin dünyada kan dökmediği yer kalmadı.

Reaksiyon puanı
16,118
almasın kimse onların oyununu ırkçılık yapıyorsalar...

AsmMsb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
- Kötü adamları değiştirin. Zor değil, gerçekten. Sadece kötü adamları daha gerçekçi bir şeyle değiştirin. İslam Amerikada yükselişte ve şehirlerdeki çetelerin (gang) şiddeti artıyor. Bunu yapmaktan korkuyor musun (veya korktun mu) ? Boltair'in deyimiyle: '' Seni kimin yönettiğini öğrenmek istiyorsan, eleştirilmeyen(ler)i bul.''

!!!!

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
İslam Amerikada yükselişte ve şehirlerdeki çetelerin (gang) şiddeti artıyor.
Bu ikisini aynı paragrafta/durumda mı değerlendiriyorlar ? Anlıyorum... Genelde ırkçılığa karşı mücadele verenler asıl ırkçılar olurlar biliyorsunuz değil mi ? :unamused:
Age of Empires III oyununda osmanlıyı yıkıyordu oynadığımız taraf. Biz Türkler bunu yasakladık mı ? Doğrudan bize saldıran bir senaryosu vardı. Oyunlarda Türklere, islama saldırı olunca umurlarında değilse kusura bakmayın ama o adamların ırkçılık ve çifte standartla ilgili sorunları var.

Son düzenleme: