Facebook Connect'e Hazırlanın

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
MySpace Data ile rekabete girmesi beklenen Facebook Connect, sosyal ağdaki kimliğinizi üçüncü parti web sitelerine taşımanızı sağlayacak.

Facebook'un yakın zamanda yayınlayacağı ve üçüncü parti web siteleri için ilk kez yeni bir API sürümü hazırlamasını da temsil eden yeni servisi Facebook Connect, kullanıcıların Facebook profillerini ve arkadaşlarını diğer web sitelerine taşımalarını sağlayacak. Web siteleri de, Facebook Platform'un özelliklerini kullanarak kullanılırlığını ve kişiselleştirme yeteneklerini artırabilecek.

İlk Sırada Digg Var

Adı geçen üçüncü parti web sitelerinin hangileri olduğu konusunda ayrıntılı bir açıklama gelmezken, Facebook tarafından belirtilen ilk site Digg oldu. Trusted Authentication ile izinler ve yetkiler üzerinde tam kontrol sağlayan Facebook Connect, Real Identity ile de kullanıcının temel profil bilgilerini, fotoğraflarını, adını, arkadaşlarını, etkinliklerini ve gruplarını taşımasını mümkün kılacak. Servisin kullanıma açılması ise birkaç haftayı bulacak.

facebook-connect.jpg

Yazan: Erhan Kahraman
Bilgi İçin: Facebook
SDN - http://shiftdelete.net

GurenGursel

Profesör
Reaksiyon puanı
3
İş çığrından çıkmaya başladı. :) Facebook'suz hayat olmaz derim ben de... MSN kadar gerekli bir sosyal ortam...

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
GurenGursel dedi ki:
İş çığrından çıkmaya başladı. :) Facebook'suz hayat olmaz derim ben de... MSN kadar gerekli bir sosyal ortam...

Sosyal bir ortam acısından ne kadar iyi bilmiyorum ama. SDN gibi sosyal bir ağım olduktan sonra feysbuk cokta işime yaramaz :)