Evlerimizdeki sinekler kışın nereye gidiyor?

Bu konuyu okuyanlar

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Sineklerin her türü kışın ortadan kaybolur. Havaların ısınmasıyla birlikte ansızın ortaya çıkarlar. Sinekler ısıya karşı çok hassastır. Güneş bulutun arkasına girdiği zaman oluşan ısı düşmesinden etkilenirler. Kış günlerinde yaşama şansları yoktur. Ölmeden önce yumurtalarını toprağa veya kuytuya gömerler. Larva ve yumurtalar soğuktan etkilenmez. Yaz sıcakları başlayınca yumurtalar çatlar ve yine sinekli günler başlar.​

jungeman

Profesör
Reaksiyon puanı
67
Yani bazen o kadar küfür ediyorum ki sineklere :D

Ama her canlının bir görevi var.

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Peki bu sineklerin topluca öldüğü bi ortam felan var mı ?
yoksa hepsi ayrı ayrı mı ölüyor ?

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Bu olayı biliyorum.

Kendilerinden nefret ederim ayrıca. :D

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Rabbimin Yarattığı Her Canlının Bir Hükmü Vardır Bilirim "Yılanlar Olmasa Etrafı Fareler Basar" Ama Şu Sivrisineklerin Tek Bir Yararını Göremiyorum.!

mesajj

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ama Şu Sivrisineklerin Tek Bir Yararını Göremiyorum.!

Kardeşim tam olarak bilmesekte, onunda var bir yararı ...

Aslında sineğin şu gibi yararı olduğunu düşünüyorum ... Temizliğin kıymetini bilmemizi sağlıyor. Düşünkü bir yer temizlenmese, bakım görmese, üstelik, o ortamda sinek veya mikrop denen bir varlık olmasa TEMİZLİĞİN KIYMETİ bilinir mi? Bir anlam taşır mı?

Demek ki, sinek temizliğin değerini bilmemizi sağlıyor, ayrıca temiz ortamın devam etmesi için mücadele ediyoruz.

O hep iğrendiğimiz büyük kara sinekler olmasa salgın hastalıkların olabileceğini biliyormusunuz? Onlar bu oranı en azından azaltıyorlar. Pisliklerin üzerinde dolaşarak antimirkop kimyası diyebileceğimiz birşey salgılıyorlar. O parlak göğüslerinde inanılmaz bir dezenfektan var olduğunu hatırlıyorum.

Ben bu şekilde düşünüyorum.

---------------------------

hayvan.php

Sivrisinekler konusunda ise; nette şunu buldum;

- 1 -

Sivrisinek aşı etkisi bile yapar. Şöyle ki;

A - Sivrisinek hastalikli insanin kanini alarak baska bir yere ucar daha guclu bir insan veya daha guclu bir hayvani da isirir ve hastalikli insandan aldigi mikrobu daha guclu canliya birakir sonrasinda guclu hayvan hasta olur ama bunyesinde o hastaligin antikorunu uretmistir. baska bir sivrisinek iyilesen guclu hayvani sokar sonrada baska bir insana gider onu sokup antikorlari birakir. o insan artik o hastaliktan hasta olmaz. cunku guclu hayvanin antikorlarini tum vucudunda eslenmistir.

B - Ayrıca sağlığa çok faydalı olan hacamat işlemini yapar. Kirli kani emer. Çok şafi yaratıklardır.

- 2 -

Bu linkte tıklayın. ( Bilimsel )

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
sineğin bize bir yararı yok kanımızı emmeten ve gece bilgisayarın başıdayken gözümün ve kulağım içine kadar giriyorlar, ne kadar temzilik yaparsan yap, ne kadar temzilenirsen temizlen sinek yine sana sokacak :D türk milletinin kanını emen sinekler için yaşasın ölümmm :D

arkadaşlar şu koluna yaklarına bir sprey döküp sinekler yaklaşamıyor böyle bbir ıs fıs sprey varmıdır caba var ise etkisi nedir bilmek istiyorum ?

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
sineğin bize bir yararı yok kanımızı emmeten ve gece bilgisayarın başıdayken gözümün ve kulağım içine kadar giriyorlar, ne kadar temzilik yaparsan yap, ne kadar temzilenirsen temizlen sinek yine sana sokacak :D türk milletinin kanını emen sinekler için yaşasın ölümmm :D

arkadaşlar şu koluna yaklarına bir sprey döküp sinekler yaklaşamıyor böyle bbir ıs fıs sprey varmıdır caba var ise etkisi nedir bilmek istiyorum ?
Off! Sinekkovar Sprey var ama ne kadar işe yarıyor bilmiyorum :D

sahan2106

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Kışın nerde olduklarını bilmem ama , dün akşam tepemdeydiler, sinek ilacı bulamayınca çaresiz elektrıkli süpürgeyle çektim hepsini, bayaği rahat uyudum :)

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
Kışın nerde olduklarını bilmem ama , dün akşam tepemdeydiler, sinek ilacı bulamayınca çaresiz elektrıkli süpürgeyle çektim hepsini, bayaği rahat uyudum :)
:D:D:D:D bende elektirkli cihaz var ışığı kapatıyorum elektirikli ışığa dokundumu toz duman oluyorlar sinekler... :D

mc92001

Doçent
Reaksiyon puanı
16
acaba yazan olmuşmu diye baktım ama göremedim. kışın sinekler bir yere gitmez. hayatları çok kısadır (sanırım birkaç gün) . ayrıca kış geldiğinde sineklerin üremeside durur. bu sebeble kış geldiğinde ortada çok az veya hiç sinek kalmaz.

hatta bazı sineklerin ömrü 2 gündür.

berckai

Profesör
Reaksiyon puanı
9
sinek kanat çırptığında "Allah" diye seslenir bu yabancı bilimadamlarıyla tesbit edilmiştir.

korkmam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sivrisineklerin pis kanları emdiği söyleniyor fakat bu kara sineklerin
hiçbir şeye yaramadığını tam tersine sadece her yere ve her canlıya
mikrop bulaştırdığını düşünüyorum sinekler olmasa daha iyi olurdu
her yeri pisletiyorlar

annuity

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kardeşim tam olarak bilmesekte, onunda var bir yararı ...

Aslında sineğin şu gibi yararı olduğunu düşünüyorum ... Temizliğin kıymetini bilmemizi sağlıyor. Düşünkü bir yer temizlenmese, bakım görmese, üstelik, o ortamda sinek veya mikrop denen bir varlık olmasa TEMİZLİĞİN KIYMETİ bilinir mi? Bir anlam taşır mı?

Demek ki, sinek temizliğin değerini bilmemizi sağlıyor, ayrıca temiz ortamın devam etmesi için mücadele ediyoruz.
topal mantık.
bu bakış açısıyla, kanser+veba+savaşlar ne büyük lutuf ne büyük nimet.yaşamın değerini anlıyoruz bunlar sayesinde.keşke daha fazla olsa dimi?
iyi niyetle çıkarımlar yapıyorsunuz farkındayım fakat mantık hataları ile fetva verir gibi yazmanın kimseye faydası yok.

sinek kanat çırptığında "Allah" diye seslenir bu yabancı bilimadamlarıyla tesbit edilmiştir.
Allah'ın adı sinek kanadına düştüyse ve bununla ibret alıyorsanız vah vah.yabancı bilim adamıymış. her gördüğü W harfine aa arapça Allah yazıyo, her duyduğu 'wowwo' desine aa Allah diyo diye binlerce usturupsuz video yazı türedi ortalıkta.
az akıl+fikir kardeşim ya.İslam putu kaldırdı , insanoğlu hala harften sesten put edinme çabasında.

Son mesajlar