Evde Öğrenip Para Kazanmak

Bu konuyu okuyanlar

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
Evde videoları izleyerek pratik yaparak vs. nasıl para kazanabilirim ? Mesela after effect ile videolar hazırlayıp youtube'dan kazanabilir miyim ? Yada önerebileceğiniz bir alan var mıdır ? Okuldan bir beklentim kalmadı.Zaten bilgisayarla aram fena değildir.Araştırmayı severim çözüm bulmayı özellikle. Okuldan da beklenti olmadığı için ipleri elime almanın vakti geldi de geçiyor.Ne önerirsiniz ? Ne yapabilirim ?

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
youtube'dan para kazanmak çok zor. büyük kanallar bile doğru düzgün birşey kazanmıyor.
okuldan beklentin yoksa babanın da fabrikası falan yoksa kasiyer pizzacı inşaat işçisi gibi vasıfsız işlerde çalışacaksın.
okulu bir şekilde bitirmen en hayrına olur. bunun dışında bilgisayar konusunda kendine güveniyorsan web yazılım alanında kendini geliştirip web site tasarımı ve kodlaması işine girebilirsin. r10.net gibi forumlarda iş bulabilirsin bu konularda

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Evde videoları izleyerek pratik yaparak vs. nasıl para kazanabilirim ? Mesela after effect ile videolar hazırlayıp youtube'dan kazanabilir miyim ? Yada önerebileceğiniz bir alan var mıdır ? Okuldan bir beklentim kalmadı.Zaten bilgisayarla aram fena değildir.Araştırmayı severim çözüm bulmayı özellikle. Okuldan da beklenti olmadığı için ipleri elime almanın vakti geldi de geçiyor.Ne önerirsiniz ? Ne yapabilirim ?
Şimdi doğru mu anladım beni düzelt. Sen gidip senden iyi bilenlerin video'larından öğrenip, öğrendiklerini kendi kanalında sunacaksın ? Peki sence öğrenmek isteyenin ne kadar zamanı var ? Gerçekten bilip bilmediğin yorumlarından bile belli olur. Üstelik eğer o kadar iyiyse bu kanal zaten ismi vardır. Dediğin zor. Bilgisayardan para mı kazanmak istiyorsun ?

Anybody can learn | Code.org

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
youtube'dan para kazanmak çok zor. büyük kanallar bile doğru düzgün birşey kazanmıyor.
Bir şey daha ekleyim, eğer faydalı bir kanalsa ve bir şeyler öğretiyorsan daha az izleyicin olacak, onun yerine şebeklik yap, komedi yap youtube'da, twitch'de, oyun video'ları çek daha fazla kazanırsın. Biliyorum acınaklı bir tablo ama insanlar aptalca şeyleri izlemeyi daha fazla seviyorlar. Onlar için eğlenmek varken tutorial izlemek, birşeyler öğrenmek eziyet.

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
Şimdi doğru mu anladım beni düzelt. Sen gidip senden iyi bilenlerin video'larından öğrenip, öğrendiklerini kendi kanalında sunacaksın ? Peki sence öğrenmek isteyenin ne kadar zamanı var ? Gerçekten bilip bilmediğin yorumlarından bile belli olur. Üstelik eğer o kadar iyiyse bu kanal zaten ismi vardır. Dediğin zor. Bilgisayardan para mı kazanmak istiyorsun ?

Anybody can learn | Code.org
yok ben eğitim videosu yapmayı düşünmüyorum.Elimin altında bir bilgisayar var ve yapılabilecek bir çok şey var bu aletle. Eğitim hayatımda son 2 senedir çok zorlanıyorum.Psikolojik olarakta sıkıntıdayım. Son sene olunca sınavda gelince ümidim kalmadı.Bende bilgisayardan bir şeyler öğrenip para kazanmayı düşündüm ama nasıl olur bilemiyorum. Benimki sadece öneriydi. After effect öğrenip ilginç videolar hazırlasam animasyonlar falan yapsam diye düşündüm youtube'da ama bilemiyorum.Başka bir şey de olur.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
yok ben eğitim videosu yapmayı düşünmüyorum.Elimin altında bir bilgisayar var ve yapılabilecek bir çok şey var bu aletle. Eğitim hayatımda son 2 senedir çok zorlanıyorum.Psikolojik olarakta sıkıntıdayım. Son sene olunca sınavda gelince ümidim kalmadı.Bende bilgisayardan bir şeyler öğrenip para kazanmayı düşündüm ama nasıl olur bilemiyorum. Benimki sadece öneriydi. After effect öğrenip ilginç videolar hazırlasam animasyonlar falan yapsam diye düşündüm youtube'da ama bilemiyorum.Başka bir şey de olur.
Dediğin zor iş ama üstüne düşersen yaparsın. Ama hemen başlaman gerek ve sürekli çalışman gerek. Yarına ertelersen yarınlarda kalır diyim :D

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
ne videosu çekersen çek youtube gelirleri türkiyede çok düşük
koskoca teknoseyir 2000 tl yi geçemiyor. birsürü kaliteli içeriğe rağmen.
ayrıca videoda youtube gelir sistemi nasıl işliyor detaylı anlatılıyor tavsiye ederim.

Son düzenleyen moderatör:

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
524
Evden falan para kazanılmaz Türkiye'de. He Amerika'da Kanada'da falan otursan borç yapıp güzel bi pc topla aç twitch i yayın yap 7/24 illaki bir süre sonra para kazanmaya başlarsın. Ama bizim hem alt yapımız hem kafa yapımız bu tarz işlere uygun değil maalesef. Senin yapabileceğin tek iş bir restorana part time olarak girip para biriktirmek olur. Mezun olunca da bölümüne dair bir iş bulamazsan girersin Teknosa, Bimeks, Gold falan bu tarz teknoloji marketlerine, çalışırsın 2-3 sene şansın yaver giderse mağaza müdürlüğüne kadar yükselebilirsin.

Ama şöyle bir durum var. Dersen ki 'kafam zehir gibi, her şeyi hemen öğreniyorum' git kod yazmayı öğren mobil uygulama, oyun yap. Örneğin kafa topu var. Adamlar ilk oyunu çıkardığında indirmiştim. Şu anda 10 küsür ülkede satışları var. Oyunun mantığı ve grafikleri ilk başlarda çok basitti şimdi güncellemelerle baya bi iyileştirdiler oyunu. Öyle aftereffect, photoshop oturduğun yerden para kazandırmaz sana. Ya master olacaksın o konularda yada hiç bulaşmayacaksın. Bu tarz programları öğrenmen bile deli gibi zamanını alır

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
İngilizce biliyorsan yabancı kanal aç, daha çok kazanırsın.

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
Atıp tutan birisi değilim.Üstün zekalı yada hemen kavrayan birisi değilim ama ortalamanın üstündeyim diyebilirim.Hemen aç demekle de olmuyor zaten. Şuan tamamen boştayım hiç bir şey yapmıyorum evde yatıyorum tabi evden atılmazsam :) Yani demem o ki bu boş zamanımı değerlendirebileceğim bir şey yapabilir miyim diye düşünmüştüm. Ama pek mümkün durmuyor gibi

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
524
Atıp tutan birisi değilim.Üstün zekalı yada hemen kavrayan birisi değilim ama ortalamanın üstündeyim diyebilirim.Hemen aç demekle de olmuyor zaten. Şuan tamamen boştayım hiç bir şey yapmıyorum evde yatıyorum tabi evden atılmazsam :) Yani demem o ki bu boş zamanımı değerlendirebileceğim bir şey yapabilir miyim diye düşünmüştüm. Ama pek mümkün durmuyor gibi

Kardeşim burada takıldığına göre teknolojiden anlayan adamsın. Git teknoloji mağazalarında iş başvurusunda bulun

Ölümlü Bomba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Elbet kazanırsın ama bence bir iş bulup çalışman daha mantıklı