Erkekler neden maske takmakta daha isteksiz? Sebebi?

Bu konuyu okuyanlar

BHA

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
ds1xycdj.2ga.jpg

Dünyanın birçok ülkesinde salgının ikinci bir dalga olarak geri dönmesini engellemekte maske kullanımının önemi vurgulanırken, erkeklerin maske kullanımı konusunda kadınlardan daha isteksiz olduğuna dair veriler ve göstergeler var.

Sizce bunun sebebi nedir?​

ChaosBoost

Profesör
Reaksiyon puanı
696
ds1xycdj.2ga.jpg

Dünyanın birçok ülkesinde salgının ikinci bir dalga olarak geri dönmesini engellemekte maske kullanımının önemi vurgulanırken, erkeklerin maske kullanımı konusunda kadınlardan daha isteksiz olduğuna dair veriler ve göstergeler var.

Ya arkadaşlar kimse takmıyor ben niye takıp ana kuzusu olayım. (!) ne

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Bence bunun nedeni Erkeklerin kötülüğü ve kuralsızlığı görüp çok çabuk öğrenmesi :D

Mesela bir kırmızı ışık olsun 10 tane araba bekliyor olsun. En önde 1-2 tanesi zaten araba flan gelmiyor yolda boş kamerada yok ben şurdan geçivereyim desin o 10 arabanı 7-8 tanesi ışıkta geçer. Veya sigara içmek yasak olan bir yerde 1-2 kişi sigara yaksın arkasına 20 kişi daha yakar. ( Birazda Sürü psikolojisi. )

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,153
Böyle bir olayda var.
Geçmişte kul tayfası sahibinin yüzüne tükürmesin diye hepsine maske taktırırlardı.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Biraz bizim asabiliğimizle bağlantılı olabilir. ;)

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Tvde maske yüzünden olay çıkaranlar hep kadın ama onu napcaz?

Erkeklerde tam çakal ama maskeyi ağızına takmasa bile Çenesinde tutar :) Her türlü cezadan yırtar.

Kızlar aman makyajım bozulur saçıp dağılır kötü duruyor diye hiç takmıyor poliste görünce cezayı kesiyor.

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,915
Doğamızda var biraz hırçınlık belki ondandır. Ben takıyorum.

突厥汗國

Profesör
Reaksiyon puanı
1,236
Bana Virüs Bulamasmaz..
Virus Gecti Zaten...
Ben Bilmen Ne Köyünde Büyüdüm Biz Eski Tasız Bisi Olmaz..

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Erkeklerde tam çakal ama maskeyi ağızına takmasa bile Çenesinde tutar :) Her türlü cezadan yırtar.

Kızlar aman makyajım bozulur saçıp dağılır kötü duruyor diye hiç takmıyor poliste görünce cezayı kesiyor.
Erkekler işte o yüzden ceza yemiyor pek yese de cingar çıkarmıyor? Orana vurursak erkekler daha az dikkat ediyor o kesin de saklama konusunda da becerikliler?

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
Ben takıyorum mecburi olarak ama kurye olduğum için merdiven çıkınca soluk soluğa kalıyorum nefes almayı bence engelliyor ve sakallar için çok kötü boğazımı kaşındırıyor. El mahkum takıyorum yoksa cezası var

S

SDN Anonim 636441

SDN Okuru
boğuldukları için takmıyorlar ama bilmiyorlarki takmazlarsa daha fazla boğulacaklar.

emir000

Profesör
Reaksiyon puanı
910
Kızlar Zaten Hep çarşıya gidince sosyal mesafe ve maske takmayı unutuyolar işleri güçleri anca dedikodu ve kızın birini gördüm maskeyi kafasına takmış Arkadaşıda Saçma Saçma Gülüyor Oda Diyoduki Makyajım Bozulur Diye Takmadım Dedi Sinirden Patlayacaktım.

MÜPTEZHELL

Asistan
Reaksiyon puanı
93
ben takıyorum hiç çıkarmıyorum sonra da içimden takmayanlara kfür ediyorm öle bi şeyligim var

emir000

Profesör
Reaksiyon puanı
910
Erkeklerle alakası yok işte çalışan babalar var onlar daha çok yoruluyor ve hep maske takıyolar ama kadınlar takmayı unuttum bahanesi uydurarak takmıyor bazıları çenesine kafasına takıyor sonra vay anam vay babam.

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
ds1xycdj.2ga.jpg

Erkeklerle falan alakası yok bence bu olayın. Bence insanların az olduğu yerlerde veya mesela kaldırımda yürürken etrafından kimse yoksa indirebilir. Yoksa indirme kardeşim. Senin iyiliğin için demiyoruz başka kişilerede bulaştırma ihtimalin oluyor