Neden İngilizce Öğrenmeli?

Bu konuyu okuyanlar

sfkbykl

Öğrenci
Katılım
7 Aralık 2019
Mesajlar
1
Reaksiyon puanı
0
Puanları
1
Yaş
40
Başta öğrenciler olmak üzere birçok kişinin sık sorduğu sorulardan bir tanesidir; neden İngilizce öğrenmeliyim. Sadece İngilizce için değil tüm yabancı dilleri öğrenmek için birçok sebep bulunmaktadır. İlk akla gelenler arasında kolay iletişim kurmak, yeni insanlar tanımak, terfi almak ve daha yüksek gelir elde etmek bulunmaktadır. Yabancı dil öğrenmek bir mecburiyet olmasa da insanın hayatında birçok yeni kapılar açan anahtardır.

Yapılan araştırmalar bize İngilizce öğrenmek için 2 büyük sebep vermektedir. Birincisi, dünyadan ortalama her 5 kişiden 1 tanesinin İngilizce konuştuğunu göstermektedir. İkincisi ise iki dil kullanabilen insanların daha yaratıcı ve aktif bir beyine sahip olduğunu, iş konusunda daha başarılı olduğunu göstermektedir.

İngilizce ile Daha İyi Bir Maaş ve Kariyer Sahibi Olabilirsiniz :

Günümüzde büyük firmaların tamamı iş alımlarında İngilizce bilmeyi şart koydukları gibi ek bir dil daha bilmeyi önemli görmektedirler. Bilgisayar kullanmayı bilmek gibi İngilizce bilmek günümüzün iş şartlarından bir tanesidir. Kendi işinizi yapacaksanız bile sektörünüzü global anlamda geliştirmek ve işinizi yurtdışına taşımak için İngilizce sizin en önemli araçlarınızdan biridir.

50’den Fazla Ülkenin Resmi ve Dünyanın Ortak Dili:

İngilizce dünya genelinde toplam 57 ülkenin resmi dili İngilizce’dir. ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya, Güney Afrika, Yeni Zelanda gibi ülkelerin tek anadili olmasının yanı sıra Hindistan, Malezya, Hong Kong gibi ülkelerin 2. resmi dili olarak kullanılmaktadır. Dünyanın %25’inden fazlasının resmi dili olarak kullanılır.

Akademi Dünyasının Dili:

Dünya genelinde akademik bir araştırma yapacaksanız yada akademik bir çalışma yazacaksanız kabul gören dil İngilizce’dir. Bugün akademik yayınların %80’inden fazlası İngilizce ile yazılmış ve yazılmaktadır. Gerek araştırmacılar gerek akademisyenler gerekse öğrenciler olsun projelerinin yayınlanması veya akademik projelerden yararlanmak için İngilizce’ye ihtiyaç duyarlar.

Tatilin Dilidir:

Arkadaşlarınızla yada ailenizle beraber tatile dünyanın neresine giderseniz gidin İngilizceniz varsa sorun yaşamazsınız. Turizm sektörünün dünya genelinde ortak dili İngilizcedir. İster Güney Amerika’da olun ister Uzak Doğu’da eğer İngilizce biliyorsanız karşınızdaki görevliler ile iletişim kurabilir, sorun yaşamadan rahatça tatiliniz yapabilirsiniz.

İnternetin Dilidir:

Neden İngilizce, sorusunun günümüzde en etkili cevabı İngilizcenin web yani internet dili olduğudur. Dünyadaki internet sitelerinin yarısından fazlasının İngilizce olarak yazıldığını hatta aralarında yabancı dil öğrenmek, yurtdışı üniversite, burs ya da iş bulmak gibi geleceğinizi ilgilendiren ya da eğitim aldığınız konularla ilgili sizi doğru kaynaklara yönlendirecek, aklınıza gelebilecek her türlü konuda bilgi sahibi olabileceğiniz ve bunların hepsine sadece İngilizce bilginizle ulaşabileceğiniz kesindir. Aynı zamanda internette gezinmek ve sosyal medya sitelerinde sosyalleşmek istiyorsanız İngilizce size büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Günümüz teknoloji çağında internet üzerinde mevcut olan çoğu içeriğe İngilizce olarak ulaşılabildiğini ve birçok sitenin İngilizce olarak oluşturulup başka dillere çevrildiğini düşününce İngilizce bilmenin önemi artıyor.

Hafızayı Güçlendirir :

İngilizce öğrenmek için belki de etkili bir neden olmayabilir, ancak bilimsel araştırmalar iki dilli olmanın beyninizi meşgul tutarak hafızanızı güçlendirdiğini gösteriyor. Aynı zamanda İngilizce öğrenmek, sonrasında ikinci bir yabancı dil öğrenmeyi kolaylaştırdığı gibi beyninizi yaşlandıkça koruyabileceğinizi gösteren bazı kanıtları da vardır.

Son olarak, İngilizce öğrenmek size sayısız fayda kazandıracağı gibi aynı zamanda öğrenmek memnuniyet verici olacaktır. İngilizce öğrenmekten zevk alacağınız ve bunu yaparken harcadığınız her saatin sizi mükemmelliğe yaklaştırdığını görürsünüz.

Ayrıca;

Bütün bunların haricinde İngilizce öğrenmek insanda özgüveni artırır. Öğrenilen her yeni bilginin özgüveni artırmasının haricinde İngilizce ekstra özgüven artırır. Dünyanın neredeyse tamamı ile iletişim kurabileceğini bilmek, istediği zaman istediği yere gidebilmek, istediği zaman istediği bilgiyi alabilmek, İngilizce yayınlanan bir filmi anadili gibi izlemek, İngilizce bir şiiri anadilinden okuyup anlamak insanda ayrı bir özgüven yaratmaktadır. İngilizce bilen insanlara ülkemizde daha saygın bir gözle bakıldığı da unutulmamalıdır. Evrensel bir dili bilmek insana kendini iyi hissettirdiği gibi hayata dair ufkunun da genişlemesini sağlamaktadır.

Sizde aylarca süren sıkıcı ve geleneksel İngilizce kurslarının yerine hem modern hem de hayatın her aşamasında akıcı, tam İngilizce öğrenmek istiyorsanız Buky Talk ile iletişime geçebilirsiniz.

Herkese 1 Seans Online İngilizce Pratik Hediye.. Siz de Deneyin..
 
Son düzenleyen moderatör:
Üst