En kaliteli boş cd ve dvd markası hangisi...

Bu konuyu okuyanlar

Suicide Veil

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Verbatim ve TDK bu işin liderleri ondan sonra da Memorex, Philips, Sony ve diğerleri gelir

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
en kaliteliyi bilmem ama e berbatı maxell ve verbatım diyebilirim ki cd sürücümü bozdular...

Hammers

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Verbatim, JVC -yeni gelmeye başladı- ve Sony çok iyilerdir. Diğerleri bunlardan sonra gelir. Ben JVC kullanıyorum.

aliyavuzy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İmation kullanıyorum, bence süper , üstelik çok ucuza aldım, Hint malı. 100 lük paket 30 TL.

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
verbatim i tek geçerim. Eğer uzun soluklu veri saklayacaksanız 10 kuruş fazla vermek daha mantıklı. Eğer kısa ranjmanlı kullanacaksam tdk alırım :D

daskapital

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Princo :):) mu piyasada en dandik ve kalitesiz medya ama ucuz olduğu için herkes onu kullanıyor şayet hiç bir sorun çıkarmadı şimdiye kadar ama kalite derseniz sony,philips,tdk,maxvell,verbatim kodomanlar bunlardır :))

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Ya soni mony ,tedeka medeka güzelde 10 tane 15 tl kusura bakmasınlar.:thumbdown:
Sonyde çok fazla sahte var özellikle cd sinde.
PRINCO FOREVER. İyinin kötüsüdür princo tabii ki sahtesine denk gelmezseniz piyasadakilerin de % 70 i sahte cdciniz olmalı. Çok önemli veriler ancak tdk denebilir. işletim sistemi cd mi TDK ya yazıyorum diyor arkadaşlar , yazma princo yaz ayda bir yazsan 12 tanesi 2.5 tl ediyor. Sonra DMS var yalandan Made in Turkey :) Kalite orta , düşük
Birde Siyah cd ler var piyasada hepsi yalan , Özellikle DMS'ler. Sadece siyah malzeme ile yoksa özelmiş çizilmezmiş yok öyle birşey. Özel katmanlı olanlar var ve ebuydan aldığım 50 lik cd filmi alın deneyin çizilme yok. içimi döktüm cd alemine tepkimi ortaya koydum.:dirol:

Princo Orginal CD 100 Adet : 11 TL :clap:

**osk@r78**

Asistan
Reaksiyon puanı
3
arşiv için sony ve verbatim kullandım güzel.günlük kullanımda princo iyi.

hasankem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eskiden NorTech ve Diamond çok iyilerdi... Ama şimdi Philips...

Maho Ağa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
konuyu hortlattım sanırım kusura bakmayın ama geçen hafta verbatim cd aldım 50 lik
fakat masaüstü bilgisayarıma taktığım zaman dvd rom sürücüsü (=D) (LG marka) ortadan kayboluyor yeniden başlatmam gerekiyor
laptopa taktığımda cd yi görüyor , nerodan kayıt yapıyorum başarılı diyerek kayıt bitiyor fakat tekrar taktığımda cd boş görünüyor

maksadım audio cd hazırlayıp nostaljik türde arşiv yapmak fakat iki bilgisayarda da yapamadım ve ilk defa başıma geliyor , windows sürümüm 7

sebebi ne olabilir sizce?

LinuxIsNotUniX

Doçent
Reaksiyon puanı
963
konuyu hortlattım sanırım kusura bakmayın ama geçen hafta verbatim cd aldım 50 lik
fakat masaüstü bilgisayarıma taktığım zaman dvd rom sürücüsü (=D) (LG marka) ortadan kayboluyor yeniden başlatmam gerekiyor
laptopa taktığımda cd yi görüyor , nerodan kayıt yapıyorum başarılı diyerek kayıt bitiyor fakat tekrar taktığımda cd boş görünüyor

maksadım audio cd hazırlayıp nostaljik türde arşiv yapmak fakat iki bilgisayarda da yapamadım ve ilk defa başıma geliyor , windows sürümüm 7

Başka marka cd deneyin.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356

Dizüstünde farklı bir yazılım denediniz mi? Nero yerine şu iki ücretsiz CD/DVD yazma aracını önerebilirim:

Masaüstü optik sürücüsünde donanımsal bir sorun olabilir.

Çözüme kavuşmazsa sorununuza ilişkin farklı bir konu açmanız daha uygun olur. İyi forumlar.