Türkiye pazarında yer alan en iyi telefon üreticisi?

• İphone

• Huawei

• Samsung

• Xiaomi

• OnePlus

• HTC

• Honor

• LG

• Meızu

• Nokıa

• Asus

• GeneralMobile

• Sony

• Lenovo

• Casper

• Vestel

• Diğer

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

Bareth Gale

Profesör
Reaksiyon puanı
300
Huawei kardeşim. Türkiye'yi kasıp kavuruyor dünya ile birlikte. Mate 20 serisi zaten damga vurdu, iPhone falan bırakmadı. Çok farklı çok...

indominus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Samsung, Huawei, Apple, Xiaomi

Son düzenleme:

Physicx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
İki sene once p9 aldigimda kimsede huawei marka telefon gormuyordum.Ozellikle bu yaz garsonluk yaparken bir cok musteride huawei marka gordum.Boyle rekabetin oldugu sektorde bu kadar hizli buyumek buyuk is.Servisleri iyi oneplus ve apple ile beraber en sorunsuz telefon ureten firma.Mate 20 serisiyle rekabeti de ciddi anlamda arttirdilar.Ozellikle samsung s10 serisinde Huawei cihazlardaki gelisimi gosteremezse bi anda huawei'nin altinda kalir.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Yazmayı unuttum vivo ve "nex s"

indominus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Honor, Huawei'nin markası değil. Honor, Huawei'nin yan markası.
Honor sadece tasarım yapıyor bütün parçalar huawei'den.

Honor ve Huawei Mobile Huawei Grup çatısı altında faaliyet göstermektedir. Honor, Huawei Mobile'dan tamamen ayrı bir yapılanmaya sahip. Kalite kontrol ve test süreçleri ise Huawei Mobile bölümü ile aynı.

Honor Türkiye'den aldım bilgiyi.

Tony Stark

Profesör
Reaksiyon puanı
1,315
Honor ve Huawei Mobile Huawei Grup çatısı altında faaliyet göstermektedir. Honor, Huawei Mobile'dan tamamen ayrı bir yapılanmaya sahip. Kalite kontrol ve test süreçleri ise Huawei Mobile bölümü ile aynı.

Böyle bir cevap geldiyse İyi sallamışlar:tearsofjoy:.Ulan cihazların her şeyi aynı ne ayrı yapılanması

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,370

Her dediklerine inanmayın. Onlar kendilerini tamamen ayrı bir firmaymış gibi gösteriyorlar. Oysaki bütün testleri, donanımı montajı vs şeyleri huawei yapıyor. Honor sadece tasarımını kendi yapıyor ve yazılımıyla birazcık oynuyor.
Dediğin gibi olsa Mate 10'dan, P20 Pro'dan daha iyi cihazları olurdu ama yok. :)

TechArcH

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Honor la Huawei in EMUI aynı değil mi?

Bildiğim kadarıyla Honor ile Huawei in farkları sadece kamerası leica değil ve tasarım farklı

Son düzenleme:

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,370
Nasıl yani Honor daki nasıl kısıtlı açıklabilir misiniz? Honor play alacak olmamın nedenlerinden birisi huawei deki emui sevmemdi. Tam olarak farkları nelerdir?
Ben honor 7 kullanıcısı olarak karşıt p serisi cihazla karşılaştırdığımda durum dediğim gibiydi.

TechArcH

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Nasıl. Ve nerden daha kısıtlı onu anlatabilir misiniz? Neleri farklı?

Erkenekli

Asistan
Reaksiyon puanı
277
Kim ne ders desin samsung türkiye de ve dünyada en çok satılan telefon oldüğu için birinciligi hakediyor

Edenhazard

Asistan
Reaksiyon puanı
14
En iyisi iphone ancak bu iyiyi karşılaştırırken fiyat verimliliği düşünürsek secenek degisebilir.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,370
En iyisi iphone ancak bu iyiyi karşılaştırırken fiyat verimliliği düşünürsek secenek degisebilir.
Güzel cihaz yapıyorlar tamamda. Kutu içeriği hep aynı fiyat hep yüksek. Rakiplerine bakıyorsun, ekran koruyucusu, daha işe yarar bir kulaklığı vs falan var yani.

Edenhazard

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Güzel cihaz yapıyorlar tamamda. Kutu içeriği hep aynı fiyat hep yüksek. Rakiplerine bakıyorsun, ekran koruyucusu, daha işe yarar bir kulaklığı vs falan var yani.

Hocam tabiki haklısın ancak yenilik ve kullanim ömrü yavaşlamama bakimindan gerçekten en iyisi

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Bunu çok düşünmeye gerek yok yıllardır bir numara samsung bu sene huawei apple'ı geçerek ikinci sıraya geldi şimdi diyeceksiniz onlar satış rakamları olabilir ama bir numara olmasının nedeni de en çok tercih edilen telefon olması..

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,370
Bunu çok düşünmeye gerek yok yıllardır bir numara samsung bu sene huawei apple'ı geçerek ikinci sıraya geldi şimdi diyeceksiniz onlar satış rakamları olabilir ama bir numara olmasının nedeni de en çok tercih edilen telefon olması..
Kamera performansını fazlasıyla abartıp iyi reklamcılıktan tercih ediliyor.

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Kamera performansını fazlasıyla abartıp iyi reklamcılıktan tercih ediliyor.
Kamera performanslarında aşırı bir fark göremedim normal kullanıcınında bu farkı hissedeceğini sanmıyorum senelerden bahsediyoruz sadece kamera performansımı abartarak bu işi bu durum gelmiş olamaz..

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,370
Kamera performanslarında aşırı bir fark göremedim normal kullanıcınında bu farkı hissedeceğini sanmıyorum senelerden bahsediyoruz sadece kamera performansımı abartarak bu işi bu durum gelmiş olamaz..
Ha evet işin içinde batarya ile tasarım var. Tasarımda tamam haklılarda batarya konusunda 4000 mAh'ın hakkını verebilmek için performanstan kısıyorlar. Benchmark testlerindeki gibi performans sergileyebilseydi tamamen hakkını veremezdi. Kamera konusunda fotoğrafta gayet güzel fakat bu işin içinde video tarafıda var. Rakiplerine kıyasla hiçbir şansı kalmıyor. Huawei'nin yıllardır 1080p'de 60 FPS'te OIS'in düzgün çalışamaması ve 4K 60 FPS video kaydı yapamaması gibi ilginç sorunları var. :)

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Ha evet işin içinde batarya ile tasarım var. Tasarımda tamam haklılarda batarya konusunda 4000 mAh'ın hakkını verebilmek için performanstan kısıyorlar. Benchmark testlerindeki gibi performans sergileyebilseydi tamamen hakkını veremezdi. Kamera konusunda fotoğrafta gayet güzel fakat bu işin içinde video tarafıda var. Rakiplerine kıyasla hiçbir şansı kalmıyor. Huawei'nin yıllardır 1080p'de 60 FPS'te OIS'in düzgün çalışamaması ve 4K 60 FPS video kaydı yapamaması gibi ilginç sorunları var. :)
Huawei sadece apple geçtini söyledim huawei taraftarı gibi göründüm heralde bir sürü etken var kamerası iyi diye bir telefon almam dediğiniz gibi video ön kamera performanslarıda önemli bu gidişle ülkemizde samsung daha fark atacak gibi apple pahalı olması huawei insanların daha benimsememiş olması samsung öne plana çıkarıyor..

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,370
Huawei sadece apple geçtini söyledim huawei taraftarı gibi göründüm heralde bir sürü etken var kamerası iyi diye bir telefon almam dediğiniz gibi video ön kamera performanslarıda önemli bu gidişle ülkemizde samsung daha fark atacak gibi apple pahalı olması huawei insanların daha benimsememiş olması samsung öne plana çıkarıyor..
Hayır sana "Huawei Taraftarısın" diye bir şey demedim. Huawei'nin neden en çok tercih edildiğini ve çözemediği sorunları açıkladım.

Faradaysch

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Bence ıphone birşey bulduğu zaman herşeye buna göre adapte edip kullanılabilir kılıyor ve bu güzel aynı zamanda bir iphone aldığınızda heryıl değiştirmenize gerek yok ama fiyat açısından zor bir telefon samsung ise mükemmel bir telefon ama iphone kadar değil bence

Edenhazard

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Bence ıphone birşey bulduğu zaman herşeye buna göre adapte edip kullanılabilir kılıyor ve bu güzel aynı zamanda bir iphone aldığınızda heryıl değiştirmenize gerek yok ama fiyat açısından zor bir telefon samsung ise mükemmel bir telefon ama iphone kadar değil bence

Hicam samsungta kullandım iphonede samsung ister istemez zamanla yavaşlıyo kullandığı android sistemden kaynaklandığını düşünüyorum

deadlift-cat

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Apple üretici değil ki fason üreticiler olmasa yoktu... Apple'a tapanlar konu açarsa... SAMSUNG zamanla yavaşlamıyor uydurmayın... @ Edenhazard

Edenhazard

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Apple üretici değil ki fason üreticiler olmasa yoktu... Apple'a tapanlar konu açarsa... SAMSUNG zamanla yavaşlamıyor uydurmayın... @ Edenhazard

öyle bir yazmışsın ki sanki apple üreticisi benim umrumda değil ki apple ben fikrimi etrafımdan duyduklarimi söyledim umrumda değil apple samsung ne uyudrucam her androif zamanla yavaşlar.

deadlift-cat

Asistan
Reaksiyon puanı
57
öyle bir yazmışsın ki sanki apple üreticisi benim umrumda değil ki apple ben fikrimi etrafımdan duyduklarimi söyledim umrumda değil apple samsung ne uyudrucam her androif zamanla yavaşlar.
bendeki android telefonlar niye yavaşlamıyor maxiplus 5 bile yavaşlamadı... senin android kullanmadığın kesin... SAMSUNG androidi katlettiğinden o sayılmaz...