En İyi AntiVirüs Programı - Ücretli, Ücretsiz

Bu konuyu okuyanlar

unutulmazx

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Başlıkta da belittiğim gibi iyi virüs programı nedir, hangisidir?

ESET 5 kullanıyorum ama sanki kötü gibi bi tarama yapıyorum 1 saat 30 dk dan önce bitmiyor.aha demin yaptım 1 saat 56 dk. ve başka programlar 50 virüs buluyosa eset 5-6 virüs buluo anlamadım gitti.

ESET 5 e devam mı edeyim yoksa daha iyisi varmı?

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24

Buradaki bilgilendirmelere tekrar bakmanı öneririm. :)

41651.png

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Ücretsiz: Comodo

Ücretli: Kaspersky

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Bu testlerin biri başka diğeri bambaşka sonuçlar gösterebiliyor o yüzden kendi bildiğimden şaşmam. :)
Kaspersky Pure olmassa Kaspersky Internet Security.

YAREM

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar Kaspersky nin sitesi geçenlerde haclandi.şuan için tercih etmek pek sağlıklı değil.Bu bilgiyi vatan bilgisayar satış yetkilisinden aldım.

yduman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:) antivirüs yazılımları sizi korumaz. Kendinizi korumanın en kolay yolu bilmediğiniz, kaynağına güvenmediğiniz hiçbir siteye giriş yapmamanız yada yazılımı bilgisayarınıza indirmemeniz. Şu olabilir arkadaşınızdan veya güvendiğiniz bir kimseden gelebilecek zararlar içinse ücretsiz ve kendini sürekli güncel tutan bir yazılımla kendinizi biraz olsun güvende hissedebilirsiniz.
Her ücretli yazılıma karşılık ücretsiz bir çözüm olduğunuda unutmamak gerekir.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
arkadaşlar Kaspersky nin sitesi geçenlerde haclandi.şuan için tercih etmek pek sağlıklı değil.Bu bilgiyi vatan bilgisayar satış yetkilisinden aldım.

O elemanların dediğine güvenilmez. Kimden en fazla kazanıyorsa o en iyisidir.

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
Başlıkta da belittiğim gibi iyi virüs programı nedir, hangisidir?

ESET 5 kullanıyorum ama sanki kötü gibi bi tarama yapıyorum 1 saat 30 dk dan önce bitmiyor.aha demin yaptım 1 saat 56 dk. ve başka programlar 50 virüs buluyosa eset 5-6 virüs buluo anlamadım gitti.

ESET 5 e devam mı edeyim yoksa daha iyisi varmı?

tarama süresi o programın iyi veya kötü olduğunu göstermez.Bu işler görecelidir.Bütün antivirüs programların sitelerine bakın hepsi 1.oldugunu idaa ediyor.(deterjan reklamları gibi).Bağımsız antivirüs test siteleri var.Bilgi verme açısından bakabilirsin.

Ay Parçası

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
ben bitdefender internet security 2012 versiyonunu kullanıyorum bence mükemmel koruma sunuyor tavsiye edebilirim

Ali_Y

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir konuya -kendimce- açıklama getirmekte fayda görüyorum. Bu öyle göreceli ve ucu açık bir başlık ki Fenerbahçe mi Galatasaray mı? gibi bir soruya dönüşebiliyor kolaylıkla. Kişiden kişiye değişir bu konu. Yukarıdaki başlıkları okuduğumda Avira'yı en iyi gösteren arkadaşlar da var ücretsiz Security Essentials'ı da. Bu konu, kişilere sormaktansa kişisel tecrübeye daha çok dayanan bir iş bence.

Kişisel fikrimi sorarsanız Microsoft ürünleri üzerinde çalışan hiçbir Antivirüs yazılımına %100 güvenmiyorum. Temeli sağlam olmayan bir binanın hangi cephesinin daha estetik ve alınabilir olduğunu sormak da saçma. Sonuçta bir sistem yöneticisi olarak öyle insanlarla karşılaşıyorum ki mailinde UPS'ten gelen 30kb'lık rar arşivini çıkarıyor çalıştırıyor virüsü LAN ortamında yaydıktan sonra bir de diğer insanlara FW ediyor. Ve sistemlerine kurduğumuz Antivirüs yazılımlarına suç atabiliyorlar. Böyle davranışların arasında tutup da en iyi antivirüs hangisidir diye sormak havada kalıyor benim gözümde.

Ama madem gelenek olmuş cevaplayayım :

Ücretlilerden (ki bence para vermek saçma) NOD32
Ücretsizlerden Avira kıl payı iyidir gözümde.

Bu mesajımdan sakın NOD32'yi Norton'dan, Avast'tan veya F-Secure'dan üstün tuttuğum anlaşılmasın lütfen. 15 yıllık bilgi birikimimle yazdım bunları. Saygılarımla.

xxmanxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

bununla ilgili hiçbir sitede ve hack kayıtlarının tutulduğu sitelerde bilgi yok. tamamen yalan bir iddia vatan bilgisayarın sitesi hacklenirde kaspersky çok zor. bence onların kendi siteleri hacklenmiştir.

kingofm2

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ücretsiz Avira çok güzel denemenizi tavsiye ederim :) .

furkanerkal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mcaffe kesinlikle

--- Mesaj Güncellendi ---

paran yoksa security essential

wolkhy1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
79
hacı senede 20 lira ver kaspersky internet security kullan tabii pc in iyi ise ....bak bana verdim 19.90 tl 365 gun arkama bakmıyorum....hemde 2012 kis kaldı 183 gün :D

zarkon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Virüs deyince tek bir korunma yöntemi vardır o da tecrübe ki bazen o bile yeterli değildir. Geçenlerde bir arkadaş laptopunu getirdi, norton yüklüydü. Bilgisayarı açtım, açar açmaz virüslü olduğunu anladım. Ertesi gün hallederim diye kapattım. Ertesi gün dalgınlıkla USB stick takıp yedek almak istedim, virüs durumu aklımdan gitmişti. Hemen fark ettim, ama iş işten geçmişti. Neyse dedim zaten bende en güncel kaspersk var, trojanı temizlerim. Sonra odun gibi o USB stick i kendi laptopuma taktım, üstelik kaspersky'nin güvenli kipini açarak. Ama trojan anında kendini kopyaladı, laptopa. Velhasıl 1 gün uğraştım ve iki laptop'u da temizledim, kaspersky'nin kurtarma CD'sini kullanmak suretiyle. Üstelik bu trojan öyle bilinmeyen bir trojan falan da değildi yani. Eski bir zımbırtı ama o çok güvendiğim kaspersky bile engelleyemedi güvenli kipini açtığım halde.

Neyse demek istediğim virüslere karşı en iyi koruma tecrübedir vesselam. Bir hatayı bir defa yapınca yoğurdu üflersin.

Ben arkadaşlara ücretsiz antivirüs yazılımlarından Comodo internet security'i yüklüyor ve tavsiye ediyorum.

Bunun başlıca nedeni de firewall ile birlikte sunulması. Diğer antivirüs yazılımları genelde firewall'suz geliyor ve buda güvenlik açığına yol açıyor. Ayrıca bilgisayarı fazla kasmadığı düşüncesindeyim.

skymen4

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Gerçekten önerebileceğim 1 Tane Var Kaspersky Pure Ben Şu an Bunu Kullanıyorum Çok Özellikli Ve Çok Güzel Yalnız Biraz Kasar Yani
İntel Core Quad İşlemcilerin Öncekilerinde Pek Kullanılmasının Tavsiye Etmiyorum Ve 3 yada 4 GB RAM Da Pek Sorun Yaratmaz.

mennes

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Nasıl olurda kimse avast ın adını geçirmez ya bence avast bu konuda mükemmel bilgisayarı kastırmıyor avast yüklü olduğunda kaç bilgisayarı çökerten virüse sahip flash ı rahatlıkla bilgisayara takıp kısa sürede temizledim içinde virüs olan bilgisayara(görev yöneticisi, kayıt defteri vb. yerleri açmıyordu) avastı yüklediğimde bilgisayarı yeniden başlattı açılırken taradı ve virüsleri temizledi.

avast 4 en müthişiydi gerçi ama yeni sürümlerde gayet iyi

picea22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ücretlide comodo internet security pro 2012( bilgisayarı hiç kasmıyor i3 işlemci 4 gb ram için)
ücretsizde avast

FnlDstntN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben en son AVG 2013 betasını denedim eski sürümlere göre çok daha iyi ve hızlı ayrıca metro arayüne uygun yeni tema...

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
hiçbiri beş para etmez. en iyisi Garanti bankasının internet kullanıcılarına bedava verdiği Prevx ile Microsoft Security Asistanı ile uyumlu iki çalışanlar...