En Çok Hangi Ülkenin Otomobillerinden Hoşlanırsınız

En Çok Hangi Ülkenin Otomobillerinden Hoşlanırsınız

• Kullanılan toplam oy
    851

Bu konuyu okuyanlar

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Zaten İtalyan arabaları bi elin parmaklarını geçmez...En başında Lamborghini gelir...Gerisi yalan zaten...

Alman arabalarıda 1 numaradır ama ankette 2 şık işaretleme şansımız olmadığı için tercihimi Lamborghini'den yana kullandım...

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
En çok beğendiğim araba Porsche ama genel olarak Amerikan arabaları bence en iyileri. Özellikle eskiler...Yenilerin hepsinin eline verir...

bjk_ayse

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Pejo ve cıtroen nerenin arabaları???

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Süper özellikler ve konfor yanında iyi de güvenlik(Sağlamlık) arıyorsanız Japon arabaları. Konfor ve çak iyi güvenlik arıyorsanız Alman arabaları. Havalı isim arıyorsanız İtalyan arabaları. Çok ucuz olsun derseniz Çin arabaları. Kendine has tarzı olsun derseniz Amerikan arabaları. Benim seçim kriterlerim bunlar.

Bunların içinde Japon arabaları derim. Özellikle Toyota severim.
Birde her zaman sevdiğim arabalar klasik Amerikan arabalarıdır. Mustang, Chevrolet ve Pontiac gibi markalar.

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
4866448_1967_Chevrolet_Impala.JPG

2005_Mercedes-Benz_SL65_AMG_A-640.jpeg

Sizce hangisi daha güzel? :tt1:

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Üstteki tam bana hitab ediyor. :)

wbmstr

Asistan
Reaksiyon puanı
3
amerikan kaslarını tercih ediyorum sesleriyle bile diğer arabalara takla actırır hayranım onlara hiçbiseye değişmem....

gRy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tek kelimeyle japon.. cok dayanıklı motor ve yürüyen aksam yapiyolar herseyden önce..

özellikle HoNDa atmosferik motorda onun gibisini bilmiyorum ben bilen varsa yazsin.. 9000 devir cevirmek büyük meziyet her babayigidin harcı deil..

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
Almanlar üzerine araba yapan yok yav :)

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
telefon nokıa araba honda...

hta1905

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Forza Ferrari,dolayısıyla Forza Italia :D

Ama Mercedes ve BMW de tank gibi arabalar üretiyor.Kafam karıştı şimdi :razz:

as_lı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tabiki alman şık sağlam güvenilir ah bide pahalı olmasa çok seymi istiyorum sadece
audi r8

cakabuba

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Almanlar sanayide bir numaradır. İkinci dünya savaşında amerika ve rusya, almanların birikimini çatır çatır paylaşdılar ve çok büyük zaman kazandılar. ruslar ne akıllı adamlar vb. muhabbetlere; temelde alman sanayisi yatar. Savaş iyi birşey değildir fakat her alanda gelişmenin büyük kısmı ikinci dünya savaşında olmuşdur. Ne kadar etkisini hissetsek de Türkiye'nin bu savaşa girmeme gibi fırsatı olmuştur fakat yerinde saymıştır. Savaştan ağır
etkilenen bizden çok daha geriye düşen pek çok ülke çok kısa zamanda bizi sollamışdır.

Bence otomobillerde tabiki alman ve japonlar. japonların taklitçisi kore de fena sayılmaz. alman ve japonlardan sonra italyan sanayisi gelir. Ama dikkat edin bu gün otomobilde isim yapmış firmaların çoğu aslında uçak üreten firmalardır. Bana göre Devrim dışındaki diğer yerli otomobillerin hepsi fasa fisodur. Çünkü üretilen tüm modellerin hepsi dışa bağımlıdır. Devrim ne kadar taklit de olsa motoruna kadar herşeyi Türk yapımıdır. Otomobillerde motor dışındaki tüm parçalar bugün sanayi sitelerindeki küçük atölyelerde bile yapılabilmektedir. Önemli olan motoru da yapabilmektir. Zamanında roysroys yolda kaldı diye kraliçe tarafından itilmiştir. Bizim devrim hikayemizse ne kadar acıdır.

Herşeye rağmen italyan çakması yerli arabanın tadı bir başkadır. (Avatarımdaki 131) Bi parça da arıza mı oldu. Git bakkaldan al, Tampon 20 ytl, far 15 ytl, vs. parça arama derdi yok. Direksiyonun sertliği sayesinde daima formda kalırsınız. ...... ......... ..........

Çocuk organı kadar ülkeler bile tank yapabiliyorsa bizim uzaya çıkmamız lazımdır. Önemli olan vay be değil ben de yapıcam demektir. Vakti zamanında japon mallarının itibarı da dünyada bu günkü çin malları gibiymiş. Ama sony vs. ben bunu değiştiricem demişler ve değiştirmişler.

palam

Doçent
Reaksiyon puanı
4
mercedes ,bmw,opel,vw gerek yok herhalde fazlasına. ama şunu da söylemek gerek. globalleşen dünyada firmalar da globalleşiyor. ondan birbirlerini yotuyorlar. tabi yutarken silmiyorlar. groupadı altında aynı markayı devam ettiriyorlar.ve gelecekte dünya pazarı 3 group elinde olacak gibi. şimdi bu 3lü olmaya çalışıyorlar. 1- chrysler 2- vw 3 toyota. aynen amerika avrupa ve asya pazarı böyyle bölüşülecek. diğerlerini bu firmalar yutacak. tabi direnişler var. ama yapcak bişey yok. mercdes her ne kadar orta sınıfa da htap etmek için seriler çıkarmaya başalasa da vw yutacak seni hahahahah.. forza alman teknoloji. tabi japon motorlarına da birşey diyeceğim yok ama sadece motor kısmına- kaputun altı o kadar- gerisine değil.

Son mesajlar