Ekranda Dikey Yeşil Çizgiler DELL Studio 1558

Bu konuyu okuyanlar

brockway

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 2 gün önce böyle bir hata ile karşılaştım.Paylaştığım resimlerdede belli olduğu gibi Ekranlarda Dikey yeşil çizgiler beliriyor.Harici bir Monitöre bağladığımda sorun hala devam ediyor.İlk önce ekran kartından olduğunu varsayarak dizüstünü dımdızlak ettim.Temizledim fakat sorun hala devam ediyor.Yardımlarınızı bekliyorum...

Bazen internette dolaşırken felan hiçbir sorun olmuyor şuan olduğu gibi.Ama oyun felan açmaya kalktığınızda ilk önce birşey yok gibi görünüyor fakat yeşil ekran geliyor ve 5sn sonra siyah ekran geliyor pc çalışıyor fakat hiçbirşey görünmüyor siyah ekrandan başka.Doğal olarak pc yi reslemek durumunda kalıyorum.Bilgisi olan bu olayın tecrübesini yaşayan arkadaşlardan yardım beklemekteyim...

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Ekran kartın çok çok büyük bir ihtimal ile arızalı. En yakın servise ulaşmayı deneyin.
Garantisi varsa garanti kapsamı içine girer ama içini dışını temizlediyseniz pek bir ücretsiz hizmet beklemeyin.

Temizlik demişken bende benim kini söküp temizliyeyim bari akşam akşam :)

brockway

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şuan bu sorun olan bilgisayardayım fakat öyle bir sorun yok şuan.Ayrıca DELL garanti süresine bitimi Bu ayın 28inde bitiyor.Aradım söyledim.Resimleri çekip mail adresine gönderin dediler.Gönderdim.Eğer harici monitörde aynı sorun görülmemiş olsaydı kullanıcı hatası olacakmış.Ama öyle birşey yok.Herhalde 2-3 güne bir servis elemanı gelir.Bende ozamana kadar grafik kartını fazla zorlamadan idare etmem gerekiyor sanırım :)

brockway

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şuan için bilgisayar ekranına hiçbirşey gelmiyor sadece siyah ekran var artık.Harici bir monitöre taktığımda ise yeşil dikey çizgiler belirdikten sonra windows açılışına geçmeden mavi ekran geliyor ve bilgisayara reset atıyor.

Son mesajlar