Soru Eft para yatırma

Bu konuyu okuyanlar

FearLesS __

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bir satıcıdan ürün aldım malesef ürün bozuk çkktı oda bana para iadesi olarak ininal kartıma eft atmak istedi son durumda eft attı ama para hesabımda yok bunun bi saati varımdır acaba yada yanlış bir işlemi yapmış?

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Bir satıcıdan ürün aldım malesef ürün bozuk çkktı oda bana para iadesi olarak ininal kartıma eft atmak istedi son durumda eft attı ama para hesabımda yok bunun bi saati varımdır acaba yada yanlış bir işlemi yapmış?
Hocam bildiğim eğer EFT olduğuna eminseniz EFT aynı iş günü gelir. (Saati belirsiz bir zamanda) Ancak havale için bunu söyleyemem. Örneğin işlem akşam yapıldı ise sonraki iş günü geçer. Yani havalede atıldığı günden başka bir gün sonra geçer genelde. Telaşlanmayın. Ancak ininal ile IBAN vermeniz şaşırttı. Keşke bir banka hesabınızın ibanını verseydiniz. Ha bu arada dekontu hemen kaldırın yada önemli bilgileri gizleyin hocam. Apaçık gözüküyor.

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
İninal karta EFT olmaz ki? Burnuma kötü kokular geliyor...

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,004
Bankanızı arayın. FAST ile para gönderildiğini ama hesabınıza işlenmediğini söyleyin. Dekonttaki FAST REF NO kısmını soracaklardır söylerseniz takibini yapmayı deneyebilirler

FearLesS __

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bence böyle bir dekont yok programla düzenlemiş olabilir zaten elinde sadece dekont var
Fakemi diyorsun ama adam güvenilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

bence böyle bir dekont yok programla düzenlemiş olabilir zaten elinde sadece dekont var
İninale yazdım bakalım olacakmı

Bence bir an önce bankanla iletişim kur adam sana FAST dekontu atmış FAST'te en fazla 5 dk içinde saat fark etmeksizin hesaba yansımalı

Araştırdım biraz ininale yapılan eft mesai saati dışında ise bir sonraki gün yatırılıyomuş mesai 4 te bitiyormuş eft saat 6 da atıldı

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,004
Fakemi diyorsun ama adam güvenilir

İninale yazdım bakalım olacakmı

Araştırdım biraz ininale yapılan eft mesai saati dışında ise bir sonraki gün yatırılıyomuş mesai 4 te bitiyormuş eft saat 6 da atıldı
Tekrardan aynı şeyi yazıyorum. Sana atılan dekont EFT dekontu değil. FAST dekontu. İkisi farklı sistemler. FAST ile gönderdiği için mesai saati fark etmeksizin hesabına yansıması gerekiyor. EFT olsa dekontun üstünde FAST değil HAVALE ya da EFT yazardı.

Son düzenleme:

FearLesS __

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tekrardan aynı şeyi yazıyorum. Sana atılan dekont EFT dekontu değil. FAST dekontu. İkisi farklı sistemler. FAST ile gönderdiği için mesai saati fark etmeksizin hesabına yansıması gerekiyor. EFT olsa dekontun üstünde FAST değil HAVALE yazardı.
Peki ne yapmam gerekiyor

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,004
Peki ne yapmam gerekiyor
Söylediğim gibi İninal'i arayıp FAST ile hesabına para gönderildiğini ama hesabına yansımadığını söylemen lazım. Senden işlem no isterler ona da dekontta yazanı söylersin takibini yaparlar ya da ininalin FAST'e özel bir limiti vs. varsa ondan bahsederler.

FearLesS __

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Söylediğim gibi İninal'i arayıp FAST ile hesabına para gönderildiğini ama hesabına yansımadığını söylemen lazım. Senden işlem no isterler ona da dekontta yazanı söylersin takibini yaparlar ya da ininalin FAST'e özel bir limiti vs. varsa ondan bahsederler.
Çok teşekkürler ininale başvuru yaptım en kısa sürede arayacaklarını söylediler