Dyson Dc 29 dB Süpürge

Bu konuyu okuyanlar

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
2LYV3.jpg

Epeydir Hanım evdeki Hoover Torbasız Süpürgeden şikayetçiydi.Hakikaten Hem Emiş gücü azdı,hemde Çok sesli çalışıyordu.Birde 6.ayında Hortumu elimizde kaldı.
Uzun zamandır araştırma yapıyordum bunun için.İlk torbasız Süpürgem Philips Marathondu. Çok sessiz ve emiş gücü çok iyi idi.Fakat 6 ayda bir filitresinin değişmesi gerekiyordu.Ben 5 yıl filitrelerini Basınçlı Hava ile temizleyip kullandım.En sonunda bir gün Motoru yandı.Servis Motor ve Filitresi için 200 lira istedi.
Bugün yine Philips almak üzere çıkmıştım yola.Bimeksde Dyson'ı gördüm.Sonra vazgeçtim Philips'den.Çoktandır almak istediğim bir makineydi bu.1099 liraya 12 taksit yapıyorlardı.Pendik Bimeks'te yoktu.Kalkdık 80 km. yol tepip Ümraniye Buyaka AVM'deki Bimeksten aldık cihazı.
Şimdi bayağı bir inceledim cihazı vede kullandık.Gerçekten Müthiş bir makine.1400Watt motorunun acayip bir emiş gücü var.Ayrıca ömür boyu kullanılan filitresi mevcut ki ev kullanımlarında 6 ayda bir soğuk suda yıkanarak kullanılabiliyor.
Eğer benim oğlum gibi Alerjik rahatsızlığı olanlara şiddetle tavsiye ederim.Ayrıca cihaz 5 yılda garantili.
Temizliği çok rahat.Hanım kullanırken epey zorlandı emiş gücünden dolayı ama çokda memnun kaldı açıkcası.
Böyle bir Süpürge Macerası yaşadım bu gün.
Paylaşayım istedim.:)

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
James Dyson ilk Torbasız Siklon teknolojili süpürgeyi yapmak için tam 5127 prototip yapmış.
Müthiş bir başarı Hikayesi.İlğilenenler buradan bakabilir.

LaWa

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Hayırlı olsun.Bu macerayı bizde geçen sene yaşadık.Çok araştırdık en sonunda bunda karar kıldık.Dyson Dc 32 Exl. aldık.
Herkes o kadar para verilir mi dedi.
Fiyatı pahalı olabilir ama sağlımızla ilgili en önemli ev aleti bence süpürgedir.Bunu pek farkında değiliz.
Bir cep telefonuna para verebiliyorsak sağlımız için bu süpürgeyi almak çok lüks olmasa gerek.
Keşke 32 ve üzeri alsaydınız.Nette ugyun ve kampanyalı satan yerler var.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Teşekkürler [MENTION=60718]LaWa[/MENTION]
Aynen şu verdiğimiz para hiç bir şey değil gerçekten.
Çünkü Astım ve Alerji'den neler çektiğimi bir ben Birde ALLAH bilir.
Sizin dediğiniz Dc 32 yede baktım ben.
Fark olarak dövme aparatı vardı.Motor güçleri aynı idi.O nedenle tercih etmedim onları.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Bizde de libelle var 1500 lira verildi, iyi okutmuşlar bize:)
Çekim gücünden makineyi kullanamamak da komik olmuş:)

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Bizde de libelle var 1500 lira verildi, iyi okutmuşlar bize:)
Çekim gücünden makineyi kullanamamak da komik olmuş:)
Şu sulu olanlar değil mi onlar?
Zamanında Alerji yüzünden bende kullandım bunlardan.
Kullanımı çok zahmetli vede çok sesli aletler onlar.Birde suyu her kullanımda boşaltmaz iseniz,berbat koku yapıyorlar.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Şu sulu olanlar değil mi onlar?
Zamanında Alerji yüzünden bende kullandım bunlardan.
Kullanımı çok zahmetli vede çok sesli aletler onlar.Birde suyu her kullanımda boşaltmaz iseniz,berbat koku yapıyorlar.

O tarife uygun ürün yandaki odada:D
Ta kendileri oluyor:)

Ama filtresi benim bildiğim yıkanıyor, değişimine ihtiyaç duyulmuyor.

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=47324]mustang[/MENTION]; hayırlı olsun, güle güle kullanın.

dyson'lara bende çok bakıyorum. uzay mekiği gibiler :)
bir sorum olacaktı: gürültü seviyesi nasıl?

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
@mustang; hayırlı olsun, güle güle kullanın.

dyson'lara bende çok bakıyorum. uzay mekiği gibiler :)
bir sorum olacaktı: gürültü seviyesi nasıl?
Sağol [MENTION=158637]angel75[/MENTION] Teşekkürler.
Önceki süpürgemizdeki en büyük sorun ses ve aşırı derecede dışarı toz bırakması idi.
Ben Dyson'ları daha sesli biliyordum.Daha önce Philips Marathon kullanmıştım onlar çok sessizdi o nedenle yine Philips almak üzere çıktım yola.
Media Markt ta eşimle çalıştırıp denedik aleti hiç sesi yok gibiydi.
Cihazı evde çalıştırdık.Bir kere önceki süpürgeye göre ses hiç yok.Marathon ilede aynı diyebilirim.
Sadece Çekilen Hava sesi geliyor,motor sesi yok gibi bir şey.
Ama 1400watt motora göre müthiş emiş var.
Söylenene göre makineden çıkan hava soluduğumuz havadan 150 kat daha temizmiş.
Filitre olayının ömür boyu olması ayrı bir güzel.
Valla Hanım bayağı memnun kaldı ki,bence sizde Nasip olur alırsanız memnun kalırsınız.:)

LaWa

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Bir de arkadaşlar dışardan pek o izlenmi vermese de çok sağlam,almaya gittiğimizde satıcı adam -90 Kg vardı herhalde- üstünde zıplayıp durdu :biggrin:

ewrecca

Doçent
Reaksiyon puanı
0
:D sağlık hususunda birşey diyemeyeceğim ama yinede çok pahalı geldi bana 200-250 tl arası süpürge için bence gayet ideal

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=47324]mustang[/MENTION]; şimdi konu başlığında gördüm kaç db sese sahip olduğunu :) gerçekten 29 db elektrikli süpürge için az.
birara çok araştırmıştım. hatta bana "yüksek emiş gücü olup, ses seviyesi düşük olacak bir teknoloji henüz yok" demişlerdi.

şimdi bu modelin emiş gücüne baktım da 280watt. daha yüksek güçlere sahip makineler var. onların db çok yüksek. ama hanımınıza 280 watt çok iyi geldiyse bize hayli hayli yeter :)

LaWa

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Konu emiş gücü olunca bir açıklama yapayım :) Yabancı sitelerde bile çok tartışılması yapılmış.
Bir kere süpürgeyi ev ortamında kullacaksınız.Sahip olunan güçle evde çekilmeyecek hiçbir şey yok neredeyse.dolaysıyla yüksek olması çok faydası olmaz.
Bu şuna benzer; evde maksimum 5 Kg lık bir şeyi tartacaksınız,gidip 20 Kg kapasiteli bir terazi almanız size faydası yoksa süpürge olayında da durum budur.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
@mustang; şimdi konu başlığında gördüm kaç db sese sahip olduğunu :) gerçekten 29 db elektrikli süpürge için az.
birara çok araştırmıştım. hatta bana "yüksek emiş gücü olup, ses seviyesi düşük olacak bir teknoloji henüz yok" demişlerdi.

şimdi bu modelin emiş gücüne baktım da 280watt. daha yüksek güçlere sahip makineler var. onların db çok yüksek. ama hanımınıza 280 watt çok iyi geldiyse bize hayli hayli yeter :)
Yok @angel75 o 29,DC 29 olarak geçiyor.Sonundada belkide sessiz olmasını belirtmek amacıyla dB koymuşlar.
Süpürgenin Tam model adı Dyson DC 29 dB Orgin olarak geçiyor.
Bence ses seviyesi 29 dB nin üzerindedir.Çünkü Daha önceki Marthon Süpürgemin ses değeri 78 dB idi.
Bunun seside ondan biraz daha azolduğuna göre 70 küsürdür ses seviyesi bunda.
Biraz önce eşimle epey bir temizlik yaptık evde(Bu arada kılıbık falan demeyin bana ha.:mrgreen:)
İlk yatağımızı temizledik,inanamazsınız bembeyaz görünen yataktan çıkanlara...!
Tüm evi süpürdük.Haznesini 2 defa boşalttık.Önceki süpürge evi resmen batırıyormuşda haberimiz yokmuş.Zaten Hanım şikayetçi idi.Her Süpürgeden sonra mobilyaların üzeri toz kaplanıyor diye.
280 watt hakikaten iyi bir değer,çok çok yeterli.Birde bunu 1400Wattlık bir motorla yapıyor ki çokda verimlide bir motoru var ayrıca.:)

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=47324]mustang[/MENTION]; peki yatak, yorgan, koltuk vb için ayrı başlığı var değil mi?

HYuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
22
dc37 allergy kullanıyoruz, alacaklara tavsiye ederim...

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
2 Adet daha başlığı mevcut.
Bunlarda Süpürgenin Teleskobik sapı üzerine takılabiliyor

bu yatak tarzı eşyalar için kullandığınız başlık anti-alerjik' dir diye düşünüyorum. yoksa halılar ve yer için olan başlıklarda anti-alerjik mi?

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
bu yatak tarzı eşyalar için kullandığınız başlık anti-alerjik' dir diye düşünüyorum. yoksa halılar ve yer için olan başlıklarda anti-alerjik mi?
Pek bunlar hakkında bilgim yok ama çok kaliteli bir malzemeden yapılmış.

Şu videoda size sesi hakkında bir fikir verebilir.Bu Vatandaşın bayağı bir incelemesi olmuş Youtube da var.:)

Yanlız bu videoda kullanılan başlık ile benimkindeki aynı değil.
Biraz daha değişik bendeki.:)

Son mesajlar