DVD-RW bazı cdleri okumuyor

Bu konuyu okuyanlar

Warlord_x7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar dvd rw'ımda sorun var daha önce okuduğu cdleri şuan okuyamıyor cdlerin çizik olmadıgından da eminim. anakart cd'mi ve oyun cdmi okumuyor lütfen yardımcı olun çok teşekkürler.

UgurABA

Dekan
Reaksiyon puanı
15
Nasıl birşey yapabiliriz ki ? Eğer bu işler elinden geliyorsa alıcaksın bir dvdrw takacaksın yenisini, yok beceremiyorsan servise vereceksin garanti kapsamı dışında diyip geçircekler.

ByKaMiKaZe

Profesör
Reaksiyon puanı
20
FW yükseltmeyi dene üreticinin sitesinden bulabilirsin, genelde yazma performansı için yayınlanıyor fw ler ama denemekten zarar gelmez. cdromdan cdroma değişiyor yaşam süresi 8senedir kullandığım dvdr hala çalışırken 2 sene önce aldığım çöp oldu seninkininde çöp olma olasılığı olabilir :)

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
İşi bitmiştir muhtemelen. Özellikle lg marka optik sürücülerin daha erken öldüğünü söyleyebilirim. Yine de arkadaşların söylediklerini bi değerlendir.

mohamed42mounir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim bilgisayar dell ınspıron 6400.80 gb hard diski olan ilk çıkan 6400 lerden.DVD+RW aldım yazdırmak için.yazmadı ve ben inatla yazdırmaya çalıştım.Olmadı.Araştırdım firamework güncellemesi gerekliymiş ve ben güncellemeyi denedim.güncel sürümlerini indirdim ve kurmaya çalıştım olmadı.En sonunda http://arama.gittigidiyor.com/?aramakategori=bika&search_type=detail bunlardan birini konyadan bulmayı kafama taktım.Araştırırken sorunun çözümünü bir sitede , dvd yazıcıısının tozlanmış olabileceği,kolonyalı pamukla dvd yazıcının içinin nazikçe temizlenince bazı dvdlerin sorunsuz okuyup yazmaya başladığı,sorunun dvd yazıcısının ve özellikle dvd yazıcının kafasının tozlanmasıyla alakalı olduğu yazıyordu.bende dvd yazıcımı temizledim.bilgisayarı düşünün,şarj adaptörünün giriş kablosu bozuldu,kendimce tamir ettim ve 1.5 yıldır sorunsuz kullanıyorum.fanı bozuldu,ekranının vidaları gevşedi,bataryası bozulalı 2.5 yıl oldu.ben artık yeni bir dvd yazıcı almayı kafama takmıştım.harçlıklarımı biriktirmeye başlamıştım.şu an ise 75 dvdden, 50sini yazdırdım.10 tanesi bad sectörlü.Nedeniyse markada değil.Ben verbatim azo DVD+R ya da -R den şaşmam.sorunun dvd yi 4.20 gbdan fazla doldurmamda olduğunu anladım.cd olsun dvd olsun blu ray olsun.belli bir yere kadar doldurulmalı yoksa dvdde bad sectör oluşuyor.Size hiç doldurmayın demiyorum.dvdde 4.20 gbdan sonrasında, doğrulama yapılamadı 10 dvdde.3 ünde yapıldı.philips falan hikaye.Alacaksanız verbatim azo dvd alın.cd devri çoktan kapandı.cddeki dosyalarınızı dvdye aktarın.Paranız varsa dvd de almayın.En fazla yeni bir dvd yazıcı alırsınız ve blu ray disklerle yola devam edersiniz.fahiş fiyatlar biçilmiyor bluraya.Dvd yazıcım blu rayi destekleseydi blu raya geçerdim.Bildiğiniz gibi değil,dvdleri yazdırmak değil, 4.20 gbı doldurmaya çalışmak, ve seri halinde eğitim setlerini, e kitapları atmak bir dert benim için.param olsun laptopu değiştirip, blu raya geçeceğim.Tahmin ettiğiniz gibi değil.Adamı fena uğraştırıyor dvd.Paranız varsa blu ray gençlik,dvd falan hikaye.

Root-Sistemci

Asistan
Reaksiyon puanı
2
DVD-RW alt kısmında 4 adet vida var vidaları sök, alt kapak çıkart.
toplu iğne ile dvd ön yüzündeki deliğe doğru itmeye çalış dvd-rw'in cd doldurma ünitesi açılacak açıldıktan sonra dvd-rw sağında ve solunda iki tane mandal tarzında düğme var düğmeleri tornavida aracılığıyla içe doğru itele. ön panel kapağını sök. dvd 3 parçaya ayırdıktan sonra cd doldurma ünitesini kendine doğru çek mercek kısmını kolonya ile temizle. iç kısmı temizle biraz kapağı ileri geri doğru sür temizleme işlemi bittikten sonra aynı şekilde işlem sırasına göre toparla.söktüğün zaman içersindeki lastiklere mekanizmaya dikkat et bir kopukluk eksiklik varmı yok mu diye.şimdiden geçmiş o olsun

Son mesajlar