Dünya düzdür

Bu konuyu okuyanlar

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Adamlar bunu ispatlamak için cemiyet kurmuşlar çeşitli konferanslar veriyorlarmış

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
Verenler vardır elbet. İnançları farklı . :)

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Yerli ve yabancı :)

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
yuvarlak olduğunun kaç milyar defa kanıtlandığını bilsen düz demezdin...
Ben demiyorum diyenler diyorda ha demeseler başkası diyeceği için boşver sende yuvarlak dersin demelerine bakmadan :)

FurkanT.

Profesör
Reaksiyon puanı
340
Üçgen diyen yok mu hiç :p ,
Ben demiş olayım , dünya üçgen :D

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Kaynak video bulup koyayım dedim hepsi trol

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
Ben küre sanıyordum. :D

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Dünya düzdür, yer çekimi yoktur ve hatta dönmemektedir, mesela yani :)

dayı çok bilimsel anlatıyor. :D
(Dikkat, argo içerik vardır.)

Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=276F_sJ2COM

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Sözlük mod on:
Dünyanın dinlendiğine inanmayıp hadi eyv diyen tiplerdir.

Reaksiyon puanı
16,118
dünya da ki gerzekler artıyor dünya geotik küremsi şekilli dönüyor atmosfer de dönüyor.

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Çok da şey yapmamak lazım bence belki biz görmeyiz ama bir gün ispatlanırsa dalga geçip gülen tarafta olmayalım:) Dünya yuvarlak dendiğinde de böyle tepkiler verilmişti hatta her yeni bilgiye bu tepki verilir ama bence açıklamalarını dinlemekte fayda var gerçekler NASAnın bize gösterdiği fotoğraflardan ibaret değildir belki de:)

Reaksiyon puanı
16,118
The_Earth_seen_from_Apollo_17.jpg

aha bu orijinal foto dünya küredir çünkü uzayda boşlukta ve yer çekimi yokken her madde yuvarlak olur.

imhotep

Profesör
Reaksiyon puanı
192
uzayda niye yıldız yok diyenler yerdede gözükmüyorsa ne diyeceksiniz?

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Şu gelişmiş teknoloji çağında tartışılacak bir şey olma özelliğine sahip değil bu konu. Atmosfer denilen bir şey var. Ayrıca dünyanın çapı 40 Bin kilometre.
Elin adamı Fi tarihinde Dünya'nın yuvarlak olduğunu kanıtlıyor, bizimki güneş dönüyor diyor.
O yukarıdaki amca resmen ülkenin özeti gibi.

Reaksiyon puanı
16,118
zeka sevisi düşüyor yaşlandıkça o dayı da ondan öyle yakında maymunlar ondan zeki olucak.

Reaksiyon puanı
0
Evet baktım ki hiç düz dünyacı yok forumda ben geldim.
Öncelikle herkese merhabalar. Şunu belirtmek isterim ki her nerede ve hangi platformda gözlemlerseniz gözlemleyin, "düz dünyanın bilimsel kanıtlara dayanmadığını" veya "cahillik" olduğunu savunan taraf, direkt olarak hakaretvari, ezici ve hiçbir gözlem yeteneği olmadan (sadece kulaktan dolma bilgiler ile) öğrenilmiş çaresizliğini bilim ile örtülemeye çalıştığını görürsünüz. Üstelik bu tepkinin doğrudan doğruya savunduklarını sandıkları "bilime" ters düştüğünüde bilmemektedirler.

Eğer bu mantalite ile insanoğlu ilerliyor olsaydı bugün muhtemelen hala ilkel kabileler ile aynı koşullarda yaşıyor olurduk. Bir önek ile açıklayayım... Bundan 500 yıl önce sorgulayan bir insan, diğer insanlara şunu söylüyor. "Havada uçabileceğimiz bir alet yapabiliriz?" Diğerleri ise ona hakaret ediyor, "sen cahilsin, yıl olmuş 1500'ler kardeşim bu ne cahillik?" Diyor. Evet bu kesim "dünyanın elips biçiminde olduğunu yalnızca doğumundan bugüne kulaktan dolma bilgiler ile edinmiş ve sorgulama ve hatta gözlem yeteneğini tamamen yitirerek kendisini bilim adamı sanan güruh"ile aynı özellikler taşıyor.

Oysa ki bilimin temel yapıtaşı ve işleyiş mekanizması direkt olarak "yanlışlanabilirlik" ikesi ile ilerlemekte olup bu şekilde gelişir. (Yani nasa bile sizinle aynı düşünmüyor, üzücü) Bilim; "şuanda elimizdeki veriler ile ulaştığımız nokta bu, fakat bu durum her an değişebilir" der. "Ahahaha bunlar gerizekalı la" demez. Ülkece gelişememe ve asla gelişemeyecek olma sebebimiz budur.

Saygılar.

Ek olarak; Dünyanın düz olduğu gerçeğini siz dostlarıma hemen kendi gözlerinizle görebileceğiniz, kimseye inanmak veya uzaya çıkmak zorunda olmadığınız, gerçeğe doğrudan sorgulayarak ve kendi gözlerinizle ulaşacağınız adımları sunmak isterdim. Fakat biliyorum ki "yıl 2018, ülkemiz ve insanlarımız süper bilimsel ve teknolojik tekil zekaya herkes ulaşmış durumda. Bu nedenle benim gibi bir cahili kimsenin dinleyeceğini sanmıyorum.

Son düzenleme:

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Dünyanın neresinden baktığına bağlı olarak değişir,düz yada yassı olması belki de yamugendir. ((=

Reaksiyon puanı
16,118
Öncelikle herkese merhabalar. Şunu belirtmek isterim ki her nerede ve hangi platformda gözlemlerseniz gözlemleyin, "düz dünyanın bilimsel kanıtlara dayanmadığını" veya "cahillik" olduğunu savunan taraf, direkt olarak hakaretvari, ezici ve hiçbir gözlem yeteneği olmadan (sadece kulaktan dolma bilgiler ile) öğrenilmiş çaresizliğini bilim ile örtülemeye çalıştığını görürsünüz. Üstelik bu tepkinin doğrudan doğruya savunduklarını sandıkları "bilime" ters düştüğünüde bilmemektedirler.

Eğer bu mantalite ile insanoğlu ilerliyor olsaydı bugün muhtemelen hala ilkel kabileler ile aynı koşullarda yaşıyor olurduk. Bir önek ile açıklayayım... Bundan 500 yıl önce sorgulayan bir insan, diğer insanlara şunu söylüyor. "Havada uçabileceğimiz bir alet yapabiliriz?" Diğerleri ise ona hakaret ediyor, "sen cahilsin, yıl olmuş 1500'ler kardeşim bu ne cahillik?" Diyor. Evet bu kesim "dünyanın elips biçiminde olduğunu yalnızca doğumundan bugüne kulaktan dolma bilgiler ile edinmiş ve sorgulama ve hatta gözlem yeteneğini tamamen yitirerek kendisini bilim adamı sanan güruh"ile aynı özellikler taşıyor.

Oysa ki bilimin temel yapıtaşı ve işleyiş mekanizması direkt olarak "yanlışlanabilirlik" ikesi ile ilerlemekte olup bu şekilde gelişir. (Yani nasa bile sizinle aynı düşünmüyor, üzücü) Bilim; "şuanda elimizdeki veriler ile ulaştığımız nokta bu, fakat bu durum her an değişebilir" der. "Ahahaha bunlar gerizekalı la" demez. Ülkece gelişememe ve asla gelişemeyecek olma sebebimiz budur.

Saygılar.

Ek olarak; Dünyanın düz olduğu gerçeğini siz dostlarıma hemen kendi gözlerinizle görebileceğiniz, kimseye inanmak veya uzaya çıkmak zorunda olmadığınız, gerçeğe doğrudan sorgulayarak ve kendi gözlerinizle ulaşacağınız adımları sunmak isterdim. Fakat biliyorum ki "yıl 2018, ülkemiz ve insanlarımız süper bilimsel ve teknolojik tekil zekaya herkes ulaşmış durumda. Bu nedenle benim gibi bir cahili kimsenin dinleyeceğini sanmıyorum.
nah düz dünya uzayda kendi ekseninde dönen herşey yuvarlak olur su damlası da yuvarlak olur boşlukta cahil troll ayrıca bu düşüncelerin Kura'ı Kerim'i yok sayman ve Allah (C.C.)'a şirk koşmak olur okusaydın kutsal kıtabı görürdün.

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72

Saygılar.

Boş yapma. Yüzyıllar öncesinde, Dünya'nın şekli hakkında birkaç teori vardı. Çoğu teori, Dünya'nın Evrenin merkezi olduğu yönündeydi. Yüzyıllar boyunca geriye dönük olarak test edilen ve çıkan bu sonuç bizi küresel dünyaya götüren ilk şeydi. Küre dünyasını kanıtlamak için daha az araç ve araçlarımız vardı yeniye nazaran. Şimdi aynı şeyi kanıtlamak için ihtiyacımız olan her şeye sahibiz, önümüzde hiçbir engel yok.

Bilim diye bir gerçek varken tarihsel figürleri reddedemezsin. Aynı zamanda bilimi düz dünyayı ispatlamak için de kullanırsın. Ya bilime inanırsınız ya da bilimin yaratıcılarına inanmazsınız ve bu nedenle bilimin ne olduğunu anlayamazsınız. Okula gitmezseniz Aristoteles'i bilmezsiniz, ve eğer herhangi bir tarihi figürü bilmiyorsanız, bu figürlerin yüzyıllardır süren denemeler üzerinde yarattığı şeyleri anladığınızı veya inandığınızı anlamıyorsunuz. Bilim. Yani yaratıcıya inanmıyorsan, yaratılışı anlamıyorsun.

Tarihi bilmeyenler yerinde saymaya mahkumdur.

Son düzenleme: