Haber Yola koyulan kapan 150 aracın lastiğini patlattı! Vatandaş "Tuzak kurmuşlar" dedi, lastikçinin keyfine diyecek yok

Lord Erenify

Imperial Lord
Reaksiyon puanı
563
Esenyurt'ta yol düzenlemesinin ardından cadde tek yöne çevrilerek kapan konuldu, sürücülerin korkulu rüyası oldu. 4 günde 150 aracın lastiği patlarken, vatandaşların "Tuzak kurmuşlar" sözleriyle tepki gösterdiği durumu bölgedeki lastikçi ise bir hayli keyifli şekilde anlattı.

Esenyurt'ta yeni düzenleme sonrasında tek yöne çevrilerek kapan koyulan yol, kural tanımaz sürücülerin korkulu rüyası oldu. 4 günde yaklaşık 150 araç sürücüsünün teker patlattığı yolda mahalleli "Kapan" nöbeti tutarken, caddede bulunan lastikçi önünde uzun kuyruklar oluştu.

TEK YÖN OLARAK TRAFİĞE AÇILDI

Daha önce çift yön olarak kullanılan Esenyurt Sivas Kongre Caddesi, yeni düzenlemenin ardından tek yön olarak trafiğe açıldı. Ters yönden giden sürücüleri engellemek için ise yola kapan konulurken, yol kural tanımaz yüzlerce sürünün korkulu rüyası oldu.

VATANDAŞLAR DURUMA İSYAN ETTİ

Düzenlemenin ardından tabelaları dikkate almayan yaklaşık 150 sürücü, kapandan geçerek araçlarının tekerini patlattı. Yaşanan durum karşısında mahalleli caddede "Kapan" nöbeti tutarken, vatandaşlar duruma isyan etti. Yaklaşık 500 ile 600 aracı günler içerisinde kapana girmekten kurtardığı belirten vatandaşlar durumu gülerek karşılarken, kapanın yanında bulunan lastikçide ise uzun kuyruklar oluştu. Araçların kapana girdiği anlar ise kameralara yansıdı.

"GÜZEL YERE KAPAN KOYDURDUM"

Dükkanının önüne kapan kurulan lastikçi Murat Tütün, "Kapan kurulduktan sonra vatandaşlar bana 'Çok güzel yere dükkan açmışsın' diyor. Bende onlara 'Güzel yere kapan koydurdum' diyorum. Tabi işin şakası bu ben 2,5 yıl önce bu dükkanı açtım. Maalesef vatandaşımız dikkat etmiyor, tabelayı görmüyor. Kapana girip lastiklerini patlatan vatandaşlara yardımcı oluyoruz. Tabi bu durumdan bizi suçlayanlar da oluyor, siz mi yaptırdınız diyerek.

"MAHALLELİ İLE BİRLİKTE NÖBET TUTUYORUZ"

Tabi böyle bir şey mümkün değil. Geçtiğimiz Cuma günü kuruldu kapan. Bu 4 günde yaklaşık 150 aracın lastiğini tamir ettik. Tabi millet mağdur olduktan sonra bizim karlı çıkmamız çok önemli değil. İşlerimiz açıldı ama çokta memnun değiliz bu durumdan. Mahalleli ile birlikte nöbet tutuyoruz. Kurulduğu günden beri yaptığımız lastiğin 5 katından fazla araç çevirdik. Daha önceden yolda kavga çıkıyordu, artık sadece lastikleri patlıyor" dedi.

"TUZAK GİBİ BURAYA KAPAN KURMUŞLAR"

Kapana girdikten sonra duruma tepki gösteren Zekeriya Akgül, "Ben yıllardır burada yaşıyorum, bu yolu da devamlı kullanıyorum. Tuzak gibi buraya kapan kurmuşlar. Yeni düzenleme sonrasında hiçbir yerden dönüş vermemişler. Ben daha önce böyle bir yol görmedim. Yani resmen insanları tuzağa çekmek için yol yapmışlar" diye konuştu.

Kaynak: İHA - SonDakika - Yola koyulan kapan 150 aracın lastiğini patlattı! Vatandaş 'Tuzak kurmuşlar' dedi, lastikçinin keyfine diyecek yok