'Dörtlü Final oynayacak kadro kuracağız'

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Topsakal, "Hocamızın tercihleri doğrultusunda iyi bir kadro oluşturacağız. THY Avrupa Ligi'nde Dörtlü Final oynayabilecek bir kadro kuracağız." dedi.

thumbs_b_c_90ddcb38f20833da62690a9f6b3e6e19.jpg

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Can Topsakal, THY Avrupa Ligi'nde Dörtlü Final oynayabilecek bir kadro oluşturmak istediklerini söyledi.

Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımı'nın ULEB Avrupa Kupası'nda şampiyonluğa ulaşması nedeniyle basın toplantısı gerçekleştirildi.

Türk Telekom Arena'da yapılan basın toplantısında, sarı-kırmızılı kulübün basketbol şubesinden sorumlu yönetim kurulu üyesi Can Topsakal, Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman, takım kaptanı Sinan Güler ve ULEB Avrupa Kupası'nın en değerli oyuncusu (MVP) seçilen Errick McCollum hazır bulundu.

Yönetim kurulu üyesi Can Topsakal, yaşadıkları mutluluğu dile getirerek, tüm emeği geçenlere ve sponsorları Odeabank'a teşekkür ederken, THY Avrupa Ligi'nde mücadele edecekleri yeni sezon için bütçe çalışmalarına başladıklarını aktardı.

"Şampiyonluğu kutladık ve şimdi ne yapacağımızı planlıyoruz." diyen Topsakal, "THY Avrupa Ligi için güçlü bir takım kuracağız. Bütçemizi yükseltmek zorundayız. Taraftarımızın desteğine ihtiyacımız var ve 4 Mayıs Çarşamba günü kombineleri satışa çıkarıyoruz. Yeni sezon bütçemizin belirlenmesinde çok etkili olacak bir konu. Ayrıca tişört kampanyası da başlatacağız ve büyük ilgi bekliyoruz." diye konuştu.

Bu sezon başında doğru transfer tercihleri yaptıklarını anlatan sarı-kırmızılı yönetici, "Sadece Joey Dorsey'de yanıldık. O da yetenekleriyle ilgili değil, karakteriyle ilgili bir durumdu. Barcelona Lassa'ya gitti ve orada da oynayamadı zaten. Gelecek sezon için hocamızın tercihleri doğrultusunda iyi bir kadro oluşturacağız. THY Avrupa Ligi'nde Dörtlü Final oynayabilecek bir kadro kuracağız." ifadelerini kullandı.

Ataman: Bakarsınız ileride başkanlığa soyunurum
Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman, günün kendisi için çok özel başladığını ve başkan Dursun Özbek'in 17123 numaralı kulüp üyeliği kartını kendisine takdim ettiğini aktarırken, "Profesyonel yaşantım bittiğinde umarım yönetim bazında da kulübüme hizmet ederim. Bakarsınız ileride Türkiye'nin en büyük kulübünün başkanlığına soyunurum." değerlendirmesinde bulundu.

"Ben hedefi olan takımlarda çalışırım"
Galatasaray basketbol şubesinin yakın zamanda yaşadığı mali sorunları hatırlatan Ataman, gelecek sezon için oluşturulması planlanan bütçenin önemine dikkati çekerken, şunları söyledi:

"Burada taraftarımıza ve sponsorlarımıza büyük iş düşüyor. Basketbol ekonomisini sağlamak durumundayız. Geçmişte yaşadığımız sorunları biliyorsunuz. Neredeyse 1 sezon önce takım dağıldı. Futbol takımı için 120 milyon lira ürün satışı olmuş. Aynısını basketbol takımı için de bekliyoruz. Bu hepimiz için çok önemli. Ben, hedefi olan takımlarda çalışan bir antrenörüm. Önümüzdeki sezon heyecan verecek bir takım isteniyorsa, başında da benim olmam isteniyorsa, mutlaka sağlam bir bütçenin oluşturulması gerekiyor. Galatasaray'dan ayrılmam şu an için söz konusu değil. Galatasaray'ın hedefleri doğrultusunda bir basketbol ekonomisi oluşturulabileceğini düşünüyorum. Bu oluşturulmaz ve sorunlu bir durum olursa, yönetimle birlikte gözden geçiririz."

Takımın 7-8 kişilik iskeletini korumayı ve aynı kalitede 3-4 oyuncu daha almak istediklerini söyleyen sarı-kırmızılı çalıştırıcı, "Geçen sezon zaten 6 milyon dolarlık bir bütçe oluşturuldu. Ayrıca geçmiş yıllardan 20 milyon lira da borç ödendi. Taraftar desteği de gelecek. Yeni bütçede büyütülecek bir fark yok. Belki daha fazlası da olabilir." diye konuştu.

Bir kupa seremonisi daha düzenlenecek

Ataman, Spor Toto Süper Lig'deki Galatasaray-Beşiktaş derbisi öncesi Türk Telekom Arena'da kendileri için bir kupa seremonisi daha düzenleneceğini sözlerine ekledi.

Öte yandan, sarı-kırmızılı oyuncular Sinan Güler ve Errick McCollum, ULEB Avrupa Kupası'nda şampiyonluğa ulaşmaktan ve gelecek sezon THY Avrupa Ligi'nde mücadele edecek olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirirlerken, sarı-kırmızılı taraftarların desteğini sürdürmesini istediler.

Toplantının sonunda katılımcılar, ULEB Avrupa Kupası önünde poz verdi.

AA

Alecont

Profesör
Reaksiyon puanı
509
Bir Beşiktaşlı olarak inşallah Fenerbahçe ile beraber seneye Final Four'a çıkabilirler. Ama kulüpte o kadroyu kuracak para var mı işte o sıkıntı maalesef. Yönetim çok kötü.

Reaksiyon puanı
10,325
Bir Beşiktaşlı olarak inşallah Fenerbahçe ile beraber seneye Final Four'a çıkabilirler. Ama kulüpte o kadroyu kuracak para var mı işte o sıkıntı maalesef. Yönetim çok kötü.

Bir Fenerbahçeli olarak GS başkanına sempati duyuyorum. Allahı var, adam beyefendi, mutevazı ve müeddep bir insan. Başarısız olduğuna düşünmüyorum, lakin elindeki malzeme o kadar ve onca sorunun içinde yaşabileceği başka bir şey olduğunu düşünmüyorum. Hem daha işin başında ve zamanla tecrübe kazanıp işlerini yoluna koyacağını zannediyorum. Tabii derin güçler müsaade ederlerse!

Diğer taraftan Basketbolda başarılı olabilirler mi, öyle bir kadro kurabilirler mi? Ben de pek zannetmiyorum, o konuda sizinle aynı düşüncedeyim.

Alecont

Profesör
Reaksiyon puanı
509
Bir Fenerbahçeli olarak GS başkanına sempati duyuyorum. Allahı var, adam beyefendi, mutevazı ve müeddep bir insan. Başarısız olduğuna düşünmüyorum, lakin elindeki malzeme o kadar ve onca sorunun içinde yaşabileceği başka bir şey olduğunu düşünmüyorum. Hem daha işin başında ve zamanla tecrübe kazanıp işlerini yoluna koyacağını zannediyorum. Tabii derin güçler müsaade ederlerse!

Diğer taraftan Basketbolda başarılı olabilirler mi, öyle bir kadro kurabilirler mi? Ben de pek zannetmiyorum, o konuda sizinle aynı düşüncedeyim.
Bir kaç sene önce Beşiktaş'tan çok daha iyiydiler üst üste şampiyonluk şl gelirleri falan nereye gidiyor peki? Ben başkanın iyi olduğunu düşünmüyorum bizde gelir kaynağı bile yoktu Avrupa'ya gidemedik şampiyon olamadık vs vs. Ama stad yaptık ve kısa bir süre sonra gelirler çok artacak borçlar azalacak. GS deki gelir bizde olsaydı çoktan bitmişti belkide.

Reaksiyon puanı
10,325
Bir kaç sene önce Beşiktaş'tan çok daha iyiydiler üst üste şampiyonluk şl gelirleri falan nereye gidiyor peki? Ben başkanın iyi olduğunu düşünmüyorum bizde gelir kaynağı bile yoktu Avrupa'ya gidemedik şampiyon olamadık vs vs. Ama stad yaptık ve kısa bir süre sonra gelirler çok artacak borçlar azalacak. GS deki gelir bizde olsaydı çoktan bitmişti belkide.

GS stadını bile devlete yaptırdı, bir kuruş ödemeden. ama elinde avucunda ne kadar para, servet varsa yaptıkları yanlış transferler vasıtasıyla yabancılara verdiler. Her gelen antrenör en az on yabancı futbolcu getirtiyor, başarısız olunca o gidiyor, yeni gelen hoca genellikle oynatmıyor, belki sistemine uymuyor vs. derken yapılan anlaşmalar devreye giriyor, ayağını topa vurmadan bilmem kaç milyon dolar parasını alıp uçup gidiyor. bu kısır döngü yıllardır bırakmadı gs'ın yakasını... Dursun Özbek tam da böyle bir ortamda geldi, yığılan onca borcun altında ezilip kaldı adamcağız. Kolay değil bu iş, birkaç yılda ancak toparlayabilir.

Son mesajlar