Dinimizde dinozorlar hakkında bilgi var mı?

Bu konuyu okuyanlar

kryyltkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar insanoğlundan önce dünyada yaşayan dinazorlar hakkında dinimizin bir yorumu var mıdır?

Neden Allah tarafından yaratıldıkları ve dünyadan soylarının tükendiği hakkında. Bir günah mı işlediler soyları ortadan kalktı yoksa Allah Adem ile Havva'yı dünyaya gönderdiği zaman dinazorlar varken insanoğlu hayatlarını devam ettiremezer diye mi yok edildiler. Eğer bu şekildeyse ben dünyanın insan için yaratıldığını biliyorum. Kafam karıştı bana yardım eder misiniz?

kryyltkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Sanırsam yok :( Keşke olsa da okusak bilgi sahibi olsak.

suyunsesi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Mantık kullanın. Belki Adem ile Havva Dünyada oluşmadan Dinozorlar zaten yok oldu. Dinozorlar insanların araştırması öğrenmesi gereken ve altında mutlaka bir başka yararlı bilgilerin olduğu nesli tükenen diğer canlılardan biri sadece. İlla Dinimizce bildirilmesi gerekli mi? Dinimiz zaten bilimi emrediyo araştırın daha neler bulacaksınız demiyo mu? Kainatı bizim için bir bilmece olarak yaratılmış diye düşünebilirsiniz. Çözdükçe ilerleriz yeni şeyler öğreniriz. Ucu bucağı bilinmeyen büyük bir bulmaca. Çöz Çöz ödüller al. Çöz çöz ilerle ne güzel. :)

habibineccar

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar insanoğlundan önce dünyada yaşayan dinazorlar hakkında dinimizin bir yorumu var mıdır?

Neden Allah tarafından yaratıldıkları ve dünyadan soylarının tükendiği hakkında. Bir günah mı işlediler soyları ortadan kalktı yoksa Allah Adem ile Havva'yı dünyaya gönderdiği zaman dinazorlar varken insanoğlu hayatlarını devam ettiremezer diye mi yok edildiler. Eğer bu şekildeyse ben dünyanın insan için yaratıldığını biliyorum. Kafam karıştı bana yardım eder misiniz?
Canım kardeşim
Çok güzel bir soru sormuşsun Bu soruyu gereken yere sorup inşaAllah cevabını vereceğim

şayet yanlış bilmiyor isem dinazor yada benzeri bir ifade, yada ona benzer bi canlı sureti gibi bi tarif yok. ama müfessirler ona atfedilmiş bir ayet yada kelime beyan ettimi bilemem. ama onu da hiç duymadım. böyle bir canlı türünün var olduğu islamı bir ortam da, hiç geçti gibi bişey hatırlamıyorum. hem böyle bir hayvan türü yaşamış ve nesli tükenmiş olsa bildiğimiz bi çok hadiste geçmesi lazım. ayette olmasa bile hadiste bahsedilmiş olması lazım. böyle bi bilgi yok bildiğim kadarıyla. büyük üstadlar çözer bu işi. olacağını zannetmiyorum. böyle ilgi çeken bi hayvan türü olsa bir hadiste de olsa duymamız lazım. ve de yaratılmış ve nesli tükenmiş hiç esamesi kalmamışsa bunda büyük bir hikmet olması lazım. ondanda islamın bahsetmiş olması büyük ihtimaldir ki, şahsen hiç duymadım. en doğrusunu Yaratan bilir.
http://forum.itibarhaber.com/gorusl...olan-yardeslerimden-yardim-talebi-onemli.html
Eğer yeterli olmazsa hocaefendilerimizede danışırız.

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
Allah tüm canlıları sırasıyla yaratmıştır en son olarak insanları yaratmıştır Dinazorlar konusuna gelince dinazorlar hiristiyan bilim adamlarının savunmasına göre sadece 6000 yıl yaşamışlardır ve daha sonra tamamen yok edilmişlerdir amaç ileride yaratılacak olan insan oğluna petrol kaynağı olmasıdır ve insan oğlu en son olarak yaradılmıştır Allah dünyayı 6Günde yarattı denilir bu 6günün bir günü şuanki günümüze göre 24saat değildir ve ne dir kaç saattir bilinmemektedir Allah dünyayı yarattı göneşi yeryüzünden gök yüzüne çıkardı daha sonra güneşe parlaklık verdi daha sonra hayvanları yarattı bu hayvanlar içerisinde dinazorlarda var daha sonra yani en son olarak insan oğlunu yarattı dünyayı yaratmak ve düiazorları yaratmak yüce Allah için çok zor olmamıştı ama bir insan oğlunun bir tırnağnı yaratmak için bile günlerce durmadan çalışmıştır bu kutsal kitabımızda böyle belirtilmektedir Allah hiç ara vermeden çalıştı denmektedir bu yüzden tüm dinazorları ve zararlı canlıları yok etti çünkü onların ölüsüyle oluşan petroller ilerdeki insanların geçim kaynağı olacaktı ki KURANDA Petroldende bahs edilir daha sonra adem ve havvayı yarattı ve meleklere aşına topladı ve onlara ben insan oğlu yarattım dedi ben öyle bir varlık yarattımki onlar sizlerden daha üstündür dedi melekler Allahın bu konuşmalarından sonra secdeye durdular ibris hariç ibris meleklerin başında bir görevliydi ama hiçbirzaman bir melek değildi ateşten bir varlıktı ve Allaha karşı çıktı ben senin yarattığın aciz kullara boyun eymem diyerek Allaha meydan okumaya başladı Allah insanları meleklerden üstün yapmasının en büyük sebebi insanların herşeye muhtaç olmalarıydı melekler acıkmaz yorulmaz susamaz terlemez sıkıntı çekmezler ama insan oğlu muhtaçdı ve Allah bu yüzden insan oğlunu tüm canlılardan daha yüce göstermektedir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
evet haklıısn bende öyle düşünüyordum ama onlar yaşasaydı otoburlar bizi ezer etoburlar bizi yerlerdi ama onlar 65 milyon yıl önce ya tiriserotops gazı kokusu ya volkan patlaması ya kuraklık yada bir meteor yüzünden öldüler

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Bazı konular belli amaçlarla yeniden pişirilip servise konuyor bayat yemeğin taze diye sunulması gibi
Bu konular geçtiğinde sitemizin bu bölümü içeriden çökertildi.Bakın biz cevap vermişiz
Zulum devam ettikçe habibineccarlar olacaktır.Habibineccarlar her şeyi yitirmek bahasına doğruları haykıracaktır.

S

Sulfedor

SDN Okuru
Dünya var olduğu zaman insanoğlu gelene kadar bi boşluk vardı o dönemde yaşamışlar ve aniden yok olmuşlar sebebi insanlar için büyük tehtit olması yaşama sebepleri ise vücutlarında ki enerji yanı şuan fosil halinde ki halleri bile dünya için gerekli enerjilerden biridir

Murat Altıparmak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Allah tüm canlıları sırasıyla yaratmıştır en son olarak insanları yaratmıştır Dinazorlar konusuna gelince dinazorlar hiristiyan bilim adamlarının savunmasına göre sadece 6000 yıl yaşamışlardır ve daha sonra tamamen yok edilmişlerdir amaç ileride yaratılacak olan insan oğluna petrol kaynağı olmasıdır ve insan oğlu en son olarak yaradılmıştır Allah dünyayı 6Günde yarattı denilir bu 6günün bir günü şuanki günümüze göre 24saat değildir ve ne dir kaç saattir bilinmemektedir Allah dünyayı yarattı göneşi yeryüzünden gök yüzüne çıkardı daha sonra güneşe parlaklık verdi daha sonra hayvanları yarattı bu hayvanlar içerisinde dinazorlarda var daha sonra yani en son olarak insan oğlunu yarattı dünyayı yaratmak ve düiazorları yaratmak yüce Allah için çok zor olmamıştı ama bir insan oğlunun bir tırnağnı yaratmak için bile günlerce durmadan çalışmıştır bu kutsal kitabımızda böyle belirtilmektedir Allah hiç ara vermeden çalıştı denmektedir bu yüzden tüm dinazorları ve zararlı canlıları yok etti çünkü onların ölüsüyle oluşan petroller ilerdeki insanların geçim kaynağı olacaktı ki KURANDA Petroldende bahs edilir daha sonra adem ve havvayı yarattı ve meleklere aşına topladı ve onlara ben insan oğlu yarattım dedi ben öyle bir varlık yarattımki onlar sizlerden daha üstündür dedi melekler Allahın bu konuşmalarından sonra secdeye durdular ibris hariç ibris meleklerin başında bir görevliydi ama hiçbirzaman bir melek değildi ateşten bir varlıktı ve Allaha karşı çıktı ben senin yarattığın aciz kullara boyun eymem diyerek Allaha meydan okumaya başladı Allah insanları meleklerden üstün yapmasının en büyük sebebi insanların herşeye muhtaç olmalarıydı melekler acıkmaz yorulmaz susamaz terlemez sıkıntı çekmezler ama insan oğlu muhtaçdı ve Allah bu yüzden insan oğlunu tüm canlılardan daha yüce göstermektedir.

"Allah İnsanın sadece tırnağını yaratmak için bile günlerce durmadan çalışmıştır" demek te nasıl bir cümle ya manyak mısın sen o bölüme kadar iyiydi ondan sonrasını okumadım bile tövbe tövbe. Sen Allahı insan seviyesine kadar indirmişsin dangalak. Utanmasan kan ter içinde kalmış yorulmuş diyeceksin haşa... günlerce durmadan çalışmıştır mış mış mış "O, göklerin ve yerin örneksiz yaratıcısıdır. Bir işi yapmayı isteyince ona yalnız «ol!» der, o da oluverir." Bakara Suresi 117. Ayet