Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 4G Çıkışı

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Cumhurbaşkanı da 4G'yi hıza bağlayanlar da haksız bu konuda. 4G 3G'den farklı olarak ses ve kısa mesaj taşıma protokollerini de IP tabanlı ağa taşınarak yek pare bir sistem olmasını ön görüyor. Bu taşıma yapılmaksızın 5G'ye geçiş hem zor olacak hem de boşu boşuna beklenmiş olacak. Mesele sadece hız değil...

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Beyler, bayanlar. 5G sisteminde baz istasyonu olmadan, direkt uydudan haberleşebiliyorsunuz dersem, dağda, bayırda, baz istasyonu olmayan yerde 1Gbit/sn hızında internete bağlanabiliyorsunuz desem, yine de "istemezük" diyecek misiniz?

El insaf... Her şeyi siyasete bulaştırmayın artık. 5G sistemleri hazır, var, adamlar hız rekoru kırmaya çalışıyor fantazi yapıyorlar artık ey masum vatandaş...

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
4g ve 5g çıkarsa çıksın alt yapı Türk telefkomda ise fazlasını beklemyin derim :D:D:D:D

keremtunaa

Asistan
Reaksiyon puanı
19
4G'den pek umudum yok açıkçası.Şehrin göbeğinde akıllı telefonlar 2G'ye düşüyor.3G bağlantısı kopuyor.Daha 3G'yi sindiremedi sistemler, 4G, 5G ülkemizde hikaye olur.Kablolu internet servis sağlayıcılarımız daha kopmayan bağlantıyı becerebilmiş değiller.Ben her ay TTNET'i arıyıp kopma var diyip telefon başında yarım saat sinir harbi yaşayan adamım.Bağlantıyı geçtim, milletin elinde iPhone var, şarj bitmesin diye 2G takılıyorlar, 4G gelse ne yaparlar çok merak ediyorum :mrgreen:

TheFame

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Daha doğru düzgün 3g altyapıları yok 4g çalışmaları yapıyorlar
Daha sonra 4g gereksiz 5g diyorlar
Seçimler öncesi güzel taktiklerde son kullanıcı yemiyor :dirol:

Buğra Y.

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Doğru düzgün alt yapıları olmayan firmaların alt yapılarını geliştirmesi lazım, bunda devletin bir suçu yok. Firmalar baz istasyonları kuramıyor çünkü yakınında baz istasyonu kurulacağını duyan vatandaş buna engel oluyor sonra da gelip telefonum çekmiyor diye yakınıyor. Gülü seven dikenine katlanır arkadaşlar. Madem bu kadar çok istiyorsunuz çekim kuvvetini, o zaman dibinizde baz istasyonu yapılmasına razı olacaksınız.
Ayrıca Eskişehir'in göbeğinde GPRS ile bağlandığımı gördüm ya. Yanlış mı görüyorum diye defalarca baktım ama öyleydi.

keremtunaa

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Doğru düzgün alt yapıları olmayan firmaların alt yapılarını geliştirmesi lazım, bunda devletin bir suçu yok. Firmalar baz istasyonları kuramıyor çünkü yakınında baz istasyonu kurulacağını duyan vatandaş buna engel oluyor sonra da gelip telefonum çekmiyor diye yakınıyor. Gülü seven dikenine katlanır arkadaşlar. Madem bu kadar çok istiyorsunuz çekim kuvvetini, o zaman dibinizde baz istasyonu yapılmasına razı olacaksınız.
Ayrıca Eskişehir'in göbeğinde GPRS ile bağlandığımı gördüm ya. Yanlış mı görüyorum diye defalarca baktım ama öyleydi.
İstanbul'da 2000 TL olan akıllı telefon, Eskişehir'de 3310 kadar değerli işte :mrgreen:

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>Türkiye 1950 de G.kore ile aynı seviyedeymiş..
>>Fakat sene 2015 g.kore 5g yi deniyor.. Ve bir sürü ünlü firması var..
>>Birde türkiyeye bakın herşeyi satıp savan bir ülke..
>>Dışa muhtaç bir ülke...
>>Olay 4g yada 5g değil.. Siyasetçilerin iflası..

GenioHablador

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Daha doğru düzgün 3G yi yapamıyoruz doğru düzgün alt yapımız yok hala 5G nin derdindeler sen ilk önce 3G yi kusursuz yap ondan sonra 5G yi düşün.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
[MENTION=366]kerem[/MENTION]tuna
ttnet ile internet kullandığını sanan garip vatandaş... SOL fiber optik kullanmadan internet ne bilemezsin... 3G hala 2G telefon kullananlar yüzünden yayılamadı...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Türkiye'de halk bir sonraki G nesline hep 1 yıl önceden hazır. Galaxy Note 3 mü dersin LG G2 mi dersin daha bir çok model 4G'yi destekliyor.

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
4G altyapısı tek olacak, operatörler ortak baz istasyonu kullanacak. Bu da maliyetleri düşürecek ve her operatör aynı kaliteyi sunacak. Tek fark yatırıma dahil oldukları oranda toplam bant genişliğine sahip olacaklar.

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Yorumlarin hrpsini okumadim ancak ustunkoru baktigimda cogu kisi muhalefet olmak icin yorum yapmis.

Kendi yorumum ise su. 5g tam olarak ne zaman kullanilmaya baslanicak? Eger dedikleri gibi 2 sene icinde gelirse direk 5g'ye gecmek mantikli. Ama cok uzun surerse 4g ye gecmek daha mantikli suan.

Birde burda adam akilli mobil internet kullanmayanlarin, kullananlarinda facebooktan cikmadigina eminim. 4g onlar icin 2 karakterden ibaret ama ne hikmetse yorum yapabiliyolar.

FBK

Doçent
Reaksiyon puanı
7
güzel bir düzmece bence. şuan hemen hemen hepimiz LTE destekli telefonlara sahibiz. 4g yurda girdiği anda direk kullanmaya başlayacağız. fakat 5g geldiğinde yeni bir 5g destekli cihaz almamız gerekiyor. buda ne demek ? vergi demek? fakat 4g kurulsa biz bu ücreti vergiyi vs zaten ödedik direk kullanmaya başlayacağız ama ne gerek arki 5G ye geçelim millet daha çok telefon alsın daha çok vergi alalım. yok ya ?

jenov

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şuan elimde 4G destekli telefon var fakat bu özellikten yararlanamıyorum. Araştırdığım kadarıyla 5 G teknolojisi dünyada ilk defa 2018 Kış Olimpiyatlarında Güney Kore'de denenecek ve 2020 yılında piyasaya sürülecek. Ülkemize hala 4 G gelememişken 5 G piyasaya çıktıktan ne kadar sonra gelecek peki ? Varsayalım direk 2020 yılında 5 G ülkemize geldi (imkansız) 5 sene çekmeyen 3 G ile devam mı edeceğiz ?
Youtube , twitter , facebook engellemeye benzemez sayın Cumhurbaşkanım. Danışmanlarınız yanlış yönlendirmişler sizi , konuşmak için konuşmayın. :)

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
güzel bir düzmece bence. şuan hemen hemen hepimiz LTE destekli telefonlara sahibiz. 4g yurda girdiği anda direk kullanmaya başlayacağız. fakat 5g geldiğinde yeni bir 5g destekli cihaz almamız gerekiyor. buda ne demek ? vergi demek? fakat 4g kurulsa biz bu ücreti vergiyi vs zaten ödedik direk kullanmaya başlayacağız ama ne gerek arki 5G ye geçelim millet daha çok telefon alsın daha çok vergi alalım. yok ya ?
Belki o an bunu pek dusunmemis olabilirler bana 2023'e hazirlik gibi geldi ancak dedigin dogru yani laf yok :)

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Ülkenin gelişmesi için verginin ödenmesi şarttır. Ama aynı şekilde vergimizin karşılığını alabilmemiz de gerekir. Ama Türkiye'de bu pek mümkün olmuyor.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
sabah okudum aralıksız abartısız bastım kahkahayı cem yılmaz emekli olmalı dedim.
haberi bir daha gördüm bu sefer de güldüm ama daha az, çünkü zaytung haberi değil gerçek bu yahu...
padişahım çok yaşa.ya bir kere de bırak yetkililerimiz konuşsun bu işten ANLAYAN konuşsun sus sayın Cumhurbaşkanı erdoğan. :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

1G büyük olsun seneye de kullanırız...

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
Bende 3.5 g yazıyor.

Reaksiyon puanı
16,118
Daha doğru düzgün 3G yi yapamıyoruz doğru düzgün alt yapımız yok hala 5G nin derdindeler sen ilk önce 3G yi kusursuz yap ondan sonra 5G yi düşün.
nerde doğru düzgün 3g yok? tvler ana haberlerinde 3g'yi çatır çatır kullanıyor bende kullanıyorum sıfır sorun gt-s5360'ın el verdiği oranda canavar.

FBK

Doçent
Reaksiyon puanı
7
3g nin sağlıklı çalıştığını söyleyen kişiler rica ediyorum büyük şehirlerde oturduklarını altına dipnot düşsünler. zira türkiye genelinde başarı oranı %30 3g'nin.

Toughwolf

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Beyler, bayanlar. 5G sisteminde baz istasyonu olmadan, direkt uydudan haberleşebiliyorsunuz dersem, dağda, bayırda, baz istasyonu olmayan yerde 1Gbit/sn hızında internete bağlanabiliyorsunuz desem, yine de "istemezük" diyecek misiniz?

El insaf... Her şeyi siyasete bulaştırmayın artık. 5G sistemleri hazır, var, adamlar hız rekoru kırmaya çalışıyor fantazi yapıyorlar artık ey masum vatandaş...
[MENTION=54792]kosasker[/MENTION] 5G tamamen baz istasyonu sayisini arttirmayi planlayan bir ag. Nasil dagda bayirda bu baglantiyi saglayacak aciklarmisin.
5G hala arastirilan bir teknoloji ve bircok yeni sistem kullaniliyor. Bu yuzden bilmedigim bir teknoloji sisteme eklenmis olabilir. Yanlis anlasilmaya sebep olmamak icin soyluyorum.

Teklif edilen 5G teknolojisi Macro ve micro baz istasyonlarindan olusuyor. Micro baz isyasyonlarinin evlerde, arabalarda, sokak lambalarinda vs. (kisaca internete baglayabilecegin heryerde) bulunmasi planlaniyor. Bu micro baz istasyonlarinin birbirleri ile olusturduklari Ultra Dense Mesh Network ile Macro baz istasyonlari (Su anki sebeke baz istasyonlari) yuksek baglanti hizini sagliyor. Micro baz istasyonlarina 4.5G ile yavastan gecisin baslamasi planlaniyor.

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Şimdi 4G'ye geçelim, 2 yıl sonra 5G'ye. Bunudamı ben söyleyecem...
[MENTION=380082]Vikings[/MENTION]
mP8Qd2.jpg

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Ufak bir bilgi vermek istiyorum. Bunu baz istasyonlariyla ilgilenen birisi soylemisti

Türkiye'nin yer sekillerinden dolayi bazi yerlere bilerek 3g koymuyolarmis. Uygun olmadigi icin. Yani 3g yi halletsinler demeyin olmayinca olmuyormus. Hizi konusunda da laf atanin aklindan suphe ederim her ne kadar 4g gibi olmasada telefonda her isini rahatlikla gorebilicegin hizi alabiliyorsun. Kimse mobil internetle torrentten oyun indirmiyordur heralde.

Reaksiyon puanı
16,118
bu kadar eziklemeyin Turkcell var en iyi 3G onun en iyi 4G LTE de onun gelecekte en iyi 5G de Turkcell olucak.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

o sadece geyik 5g'yi 5gbps yaptık deniyoruz diyor biri öteki ha ha bizde 10gbps gördük...

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Türkiye'ni heryerine adam akıllı 3Gyi versinler, 3Gnin yeteceğini dusunuyorum, Vodafone'ye geçeli 1 yıl olacak daha 3Gnin çektiğini görmedim, çekmedikten sonra 10G ye geçsen ne olacak ? Türkiye'nin her yerine 3Gyi ver sen ondan sonra 4mus 5mis ole düşünürüz.

GenioHablador

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nerde doğru düzgün 3g yok? tvler ana haberlerinde 3g'yi çatır çatır kullanıyor bende kullanıyorum sıfır sorun gt-s5360'ın el verdiği oranda canavar.
Galiba hic baska yerlere gitmiyorsunuz biraz oturdugunuz sehri gezin dolasin mesela istanbul buyukcekmecenin BAZI bolgelerinde saglikli 3g yok

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar büyük şehirlerde oturupta gelip bize 3G çekiyor, güzel felan filan demeyin. gelin Anadolu'ya Doğu'ya öyle konuşun.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
5 G 'yi bırakın 10 G ye geçelim..:)

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
:p

Son Dakika!
Erdoğan: ''Hızlı ve Öfkeli 7'yi izlemeyelim, iki yıl bekleyelim 9'u izleyelim...''

Kaynak