Soru Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi. Eğitimde dev atak!

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
114
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslarası Mesleki ve Teknik Liselerin kurulacağını açıkladı. Bu sayede gençlere iş imkanı da sağlayacağını söyleyen Erdoğan, Çin ve Japonya'yı örnek gösterdi.

Erdoğan'ın açıklamasının bir kısmı ise şöyle;

"Ülkemiz ekonomisinin güçlenmesi için mesleki eğitime önem veriyoruz. Geçmişin hatalarını telafi etmek zaman alır. Mesleki ve teknik alandaki tecrübemizi uluslararası taşımak için yeni adım atıyoruz. Uluslararası mesleki ve teknik liselerle gönül coğrafyamızdan gelecek gençlere mesleki eğitim imkanı sağlayacağız."

"Artık şu gerçeği göreceğiz; Organize sanayi bölgelerinin içinde okullar… Dolayısıyla stajlarını her yönüyle okulundan hemen organize sanayi bölgesindeki işine giderek gerçekleştiren siz gençler… Bunu Çin, Japonya başarıyor… Biz neden başarmayalım? Aynısını biz de yapacağız."

Kaynak; Uluslararası Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni bir projeyi daha devreye alıyoruz

Sizce eğitimde yapılan bu hamle bir işe yarayacak mı?

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Vallahi ilk izlenimlerin olumlu benim yani düşününce evet olabilir tebrik ederim enine boyuna tartışılır o başka