Cisco HD Kamera İşine Girdi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Ecevit BIKTIM

Profesör
Katılım
11 Şub 2009
Mesajlar
2,443
Puanları
0
Cisco, Flip Video sistemini ilk kes IFA fuarında görücüye çıkardı. Flip ultra adlı cihaz, avucunuza sığabilecek küçücük bir HD video kayıt cihazı olmasıyla dikkat çekiyor.

Elinizden daha büyük değil. Oldukça hafif, ergonomik ve HD video çekiyor. Daha da ilginç olanı ise, bu ürünün Cisco markasını taşıması. Ağ donanımları konusunda uzman olan Cisco sonunda tüketici elektroniğe de el attı.
Flip UltraHD (107x55,6x29,7 mm) ve Flip MinoHD (100 x 50 x 16 mm) adlı cihazlar 720p çözünürlüğünde 60 dakika kayıt yapabiliyor. 2 ve 1.5 inç büyüklüklerinde LCD ekranlara sahip olan bu ürünler 4 ve 8 Gbyte kapasiteleri ile donatılmış. Pil durumunda 2.5 saat çalışabilen bu ürünler üzerinde bulunan USB arabiriminden şarj oluyorlar.

Çek ve anında Internet ortamına aktar. Cisco, aktarma derdi ile uğraşmak istemeyen kullanıcılar için Flip serisini tanıttı.

Bu ürünleri kullanmak oldukça kolay. Buna ek olarak çekilen videoları bilgisayara aktarmak benzer ürünlerle kıyasla daha basit. Flip serisi kameralar, FlipShare adlı bir yazılıma sahip. Bu yazılım sayesinde çekilen videolar işlenebiliyor. İsteyen kullanıcılar videoları direkt olarak e-posta'ya aktarabiliyor. FlipShare aynı zamanda Youtube ve MySpace sitelerine direkt olarak bağlantı kuruyor.

::
Cisco'nun bu ürünlerini beğendiniz mi?

Yazan
: Ecevit Bıktım

 
Üst
stat counter