Chrome'da otomatik Gizli Mod nasıl aktif edilir?

Bu konuyu okuyanlar

farukdogan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Chrome'da her seferinde "Yeni Gizli Pencere" yazısına tıklamaktan sıkıldıysanız çözüm çok basit. Masaüstündeki Chrome kısayoluna sağ tıklayın ve Özellikler'e basın, karşınıza gelen ekranda Hedef kısmının sonuna bir boşluk olacak şekilde -incognito ibaresini ekleyin.. Artık Chrome'u her açtığınızda Gizli Mod'da başlayacak

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    40.6 KB · Görüntüleme: 591

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
ctrl+shift+n yapmak daha kolay.

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Bu yöntemle CTRL+Shift+N yapmama bile gerek yok, benim daha hoşuma gitti

Sürekli gizli modda kullanırsan, hiç bir veri depolanmayacağı için. Aynı sayfaları gezerken hep sıfırdan yükleme yapılacaktır. Bu da senin internet veri kullanımını arttırır ve hızını yavaşlatır.

farukdogan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Sürekli gizli modda kullanırsan, hiç bir veri depolanmayacağı için. Aynı sayfaları gezerken hep sıfırdan yükleme yapılacaktır. Bu da senin internet veri kullanımını arttırır ve hızını yavaşlatır.
Olsun arttırsın, ben hiçbir bilgimin depolanmasını istemiyorum.. Bunun bedeli buysa başım üstüne

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Peki sen bilirsin.
Konusu açılmışken ufak bir hatırlatma yapayım. Gizli mod, sizi gizlemez. Yalnızca gizli modda iken ziyaret ettiğiniz siteler ile ilgili veri kullandığınız bilgiayarda depolanmaz. Eğer bir iş yerinde bu şekilde kullanıyorsanız, iş yerinin log tutma yazılımları sizin hangi sitelere girdiğiniz ve yaptığınız işlemleri kayıt altına almaya devam edecektir. Aynı şekilde bağlı olduğunuz isp de kayıt altındadır.

farukdogan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Peki sen bilirsin.
Konusu açılmışken ufak bir hatırlatma yapayım. Gizli mod, sizi gizlemez. Yalnızca gizli modda iken ziyaret ettiğiniz siteler ile ilgili veri kullandığınız bilgiayarda depolanmaz. Eğer bir iş yerinde bu şekilde kullanıyorsanız, iş yerinin log tutma yazılımları sizin hangi sitelere girdiğiniz ve yaptığınız işlemleri kayıt altına almaya devam edecektir. Aynı şekilde bağlı olduğunuz isp de kayıt altındadır.
Teşekkürler hemşerim, şirkette şahsi bilgisayarımı kullanmam ki :) Benim amacım zaten tamda bu, geçmişin falan tarayıcıya kaydolmaması.. Bilgisayar elden ele dolaşınca sevmiyorum öyle, "Facebook'ta şuna bakmışsın, kim bu" deyip duruyorlar sinir oluyorum