Bursaspor kameralarına Yakalanan Güzel bir görüntü

Bu konuyu okuyanlar

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
27007_350515889589_346130309589_3450096_886304_n.jpg

Gerçekten ilginç Türkiyenin Doğu haritası çizilmiş Ve Türk bayrağı aynı kareye denk gelmiş.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Dağlar, taşlar, camlar bile kabul etti. Bu bölücüler kabul edemedi gerçeği. :)

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
süper olmuş :)

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
5369.jpg

kabuL etsinler artık kardeşim : )

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
Türk Bayrağı ilelebet dalgalanacak bu topraklar üzerinde... Herkes kabul etti aslında sadece yediremiyor bazıları :)

Handikap

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Güzel bir paylaşım teşekkürler...:flowers:

Bursaspor bayrağını stadta indirip yakanlar,İstiklal Marşımız çalınırken yerlerinden tenezzül edip bile kalkmayanlar ıslıklayanlar ve yuhlayanların burası başkent dedikleri kendilerine göre çizilmiş bir ülke var sandıkları coğrafyadan, güzel bir görüntü gelmiş ekrana paylaşım için teşekkürler...:flowers:

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
heralde o günün tek güzel anı buydu

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Camın kırılma şeklinde bir tuhaflık farketmiştim; ama bu aklıma gelmezdi.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Geçen günkü tartışmadan sonra forumda yazı yazmama kararı almıştım ancak bu konuyu görünce dayanamadım...

Nedir derdiniz anlayamadım???

Diyarbakır da bu sene kaç maç yapıldı?

Kaçında buna benzer olay yaşandı?

Niye BursaSpor maçında oldu bunlar?

Neden bu olayı PKK düzeyine çekiyorsunuz anlayamıyorum...

Olay PKK olayı olsa Diyarbakır a giden her takım taşlanırdı?

Sadece Bursa mı temsil ediyor Türkiye Cumhuriyetinin Bölünmez Bütünlüğünü?

Olay Bursa da Diyarbakır Spora yapılanlara tepki olarak gerçekleşmiştir...

İstanbulda Beşiktaş Taraftarı da Bursa ya saldırda Beşiktaş da mı PKK sempatizanı olacak?

Bu olay bir futbol olayı bir holiganizm olayıdır...

DİYARBAKIR Türkiye Cumhuriyetinin bir toprağıdır...
Burada Kimsenin Diyarbakır ve halkını ÖTEKİLEŞTİRMEYE HAKKI YOKTUR...

PKK nın yaptığı bölücülükle Diyarbakır ı ötekileştirenlerin yaptığı bölücülük arasında zerre kadar fark yoktur...

İnanın bu yorumlardan sonra ben bir Diyarbakırlı olsam Kafam karışırdı...
Yani nedir Dİyarbakırlı olmak suç mu?
Diyarbakırlıysan illaki Terörist mi olacaksın?

Kimse burda DTP BDP oylarına bakıp Diyarbakır ı bölücü ilan etmesin...
Siz terörden uzak rahat yataklarınızda ahkam keserken onlar Silahın gölgesi altında yaşıyorlar...

APO köpeği HADEP e oy vermeyenin tavuğunu bile öldürün diye talimat veriyor...

O adamlar orada hangi şartlarda yaşıyor bilmeden toptan PKK lı ilan ederek bu ülkeye hizmet ettiğinizi sanıyorsanız yazıklar olsun.... :angry::angry::angry:

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Geçen günkü tartışmadan sonra forumda yazı yazmama kararı almıştım ancak bu konuyu görünce dayanamadım...

Nedir derdiniz anlayamadım???

Diyarbakır da bu sene kaç maç yapıldı?

Kaçında buna benzer olay yaşandı?

Niye BursaSpor maçında oldu bunlar?

Neden bu olayı PKK düzeyine çekiyorsunuz anlayamıyorum...

Olay PKK olayı olsa Diyarbakır a giden her takım taşlanırdı?

Sadece Bursa mı temsil ediyor Türkiye Cumhuriyetinin Bölünmez Bütünlüğünü?

Olay Bursa da Diyarbakır Spora yapılanlara tepki olarak gerçekleşmiştir...

İstanbulda Beşiktaş Taraftarı da Bursa ya saldırda Beşiktaş da mı PKK sempatizanı olacak?

Bu olay bir futbol olayı bir holiganizm olayıdır...

DİYARBAKIR Türkiye Cumhuriyetinin bir toprağıdır...
Burada Kimsenin Diyarbakır ve halkını ÖTEKİLEŞTİRMEYE HAKKI YOKTUR...

PKK nın yaptığı bölücülükle Diyarbakır ı ötekileştirenlerin yaptığı bölücülük arasında zerre kadar fark yoktur...

İnanın bu yorumlardan sonra ben bir Diyarbakırlı olsam Kafam karışırdı...
Yani nedir Dİyarbakırlı olmak suç mu?
Diyarbakırlıysan illaki Terörist mi olacaksın?

Kimse burda DTP BDP oylarına bakıp Diyarbakır ı bölücü ilan etmesin...
Siz terörden uzak rahat yataklarınızda ahkam keserken onlar Silahın gölgesi altında yaşıyorlar...

APO köpeği HADEP e oy vermeyenin tavuğunu bile öldürün diye talimat veriyor...

O adamlar orada hangi şartlarda yaşıyor bilmeden toptan PKK lı ilan ederek bu ülkeye hizmet ettiğinizi sanıyorsanız yazıklar olsun.... :angry::angry::angry:

Olaya Bakış açın farklı Burada sadece Bir resimde Ortaya çıkan kareyi gösteriyor burada kimsede Diyarbakır taraftarına Bir Kırıcı laf etmedi Zaten o gün orada Taşı atanların maksatları belliydi Gerçek Diyarbakırspor taraftarı güllerle karşılama sözü vermişti ancak Gelelimli Maksatları Hainlik olan bir grup işi çığrından çıkarttı Bu taşı atanda Zaten Niyeti belli ama Sen Sırf yorum yazmak için yazmışsın Yorum yazıcaksan daha maksatlı ve dediğin konuyu daha iyi ele alan başka Konular mevcut onlara Gitmeni tavsiye ederim burada Bu konu hakkında Bir konuşma yok. Çokta gereksiz olmuş Bu yorumu bursaspor adlı başka bir konu vardı oraya daha uygun düşebilen bir yorum.

Kimse Kimseyi pkk'lı ilan etmedi.

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Böyle cılız bir örneğe neredeyse "ilahi mesajlar" yüklenerek farklı anlamlar yüklemesi ne kadar doğru? Aslında "dışlamacı" bir yaklaşım içi girenlerin önce düşman yaratıp sonra mahsummuşlarcasına “biz bu ülkeyi çok seviyoruz” deme hakkı olmasa gerek. Görülmek isten Diyarbakır’ın düşman oluşudur. Siz karşı tarafı düşman gördüğünüz sürece oda düşmanlık etmeye devam edecektir.

Maçtan önce açılan pankarttan bazıları şunlardı:
Ülkemizi sizden çok seviyoruz
Bize bir özür borcunuz var
Türk-Kürt kardeştir, ayırım yapan kalleştir
Tenlerimiz ve gözlerimiz farklı renkte olsa da, akan gözyaşlarımızın rengi aynı.

Bu güzel mesajların yapmacık olduğuna, doğru olmadığına inandığınız sürece sizler cam kırıklarına ilahi mesajlar yüklenmeye, diğer taraftan bu ülkede "diğerleri" sınıfına konmuş olanlar ise düşmanlığa devam edeceklerdir.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
@Elbruz46, konuda Diyarbakır adı geçmiyor yahu. Sakin ol biraz. :)

Olayı tam olarak bilmiyorum ama bu konuda önemli olan o kare. Nasıl oluştuğu değil, oluşmuş olması önemli.

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Böyle cılız bir örneğe neredeyse "ilahi mesajlar" yüklenerek farklı anlamlar yüklemesi ne kadar doğru? Aslında "dışlamacı" bir yaklaşım içi girenlerin önce düşman yaratıp sonra mahsummuşlarcasına “biz bu ülkeyi çok seviyoruz” deme hakkı olmasa gerek. Görülmek isten Diyarbakır’ın düşman oluşudur. Siz karşı tarafı düşman gördüğünüz sürece oda düşmanlık etmeye devam edecektir.

Maçtan önce açılan pankarttan bazıları şunlardı:
Ülkemizi sizden çok seviyoruz
Bize bir özür borcunuz var
Türk-Kürt kardeştir, ayırım yapan kalleştir
Tenlerimiz ve gözlerimiz farklı renkte olsa da, akan gözyaşlarımızın rengi aynı.

Bu güzel mesajların yapmacık olduğuna, doğru olmadığına inandığınız sürece sizler cam kırıklarına ilahi mesajlar yüklenmeye, diğer taraftan bu ülkede "diğerleri" sınıfına konmuş olanlar ise düşmanlığa devam edeceklerdir.

Hala Şunu anlamak istemiyorsunuz Burada Kimse Kimseyi kefeye Koymadı. Kusura bakmayın ama Bu cam Sevgi gösterisi yaparken kırılmadı bu cam Yolda Kaçan bursaspor futbolcuların kafasına atıldı Bu taşı atan vatandaşın niyeti belliydi. Herkes biliyor maçtan önce açılan pankartları kimsenin Birşey dediği veya onlara ayrımcılık yaptığı yok Ben bursaspor'unda suçu olduğunu söylüyorum çünkü ilk maçta onlar olayın ateşini fitilledi Buradaki resime İlahi Mesaj yükleyen yok Ortaya çıkan karenin güzelliğini Koydum. Herkesin anlıyıcağı dilden. Ben Kimseyi düşman görmüyorum Burada ''Siz'' diyerek Hitap ediyorsun ama söylediklerin benim fikrimi uymuyor malesef daha önceki konuda asıl yorumumu Yaptım ben orada okuyarak fikrimi ve zikrimi öğrenebilirsin. Bu yorumlarınızın yeri burası değil...

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Sevili TazzzY konuyu sen açtığın için doğal olarak resme gelecek her türlü eleştiriyi üzerine alıyorsun. Buna gerek yok. Zira biz genel konuşuyoruz. Eminim elbuz46’da aynı çekil de konuşmuştur. Ayrıca ben forumda yazılan mesajları takip etmeyi seven ve okurken hiçte sıkılmayan biriyim. Bu yüzden seni mesajlarından tanırım. Böyle bir düşence içinde olmadığını da gayet iyi biliyorum.”Siz” derken seni kendi safımda gördüğümü, o “siz” kelimesinin içine seni dâhil etmediğimden emin olabilirsin:)

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Gerçekten ilginç Türkiyenin Doğu haritası çizilmiş Ve Türk bayrağı aynı kareye denk gelmiş.

Dağlar, taşlar, camlar bile kabul etti. Bu bölücüler kabul edemedi gerçeği. :)

5369.jpg

kabuL etsinler artık kardeşim : )

Türk Bayrağı ilelebet dalgalanacak bu topraklar üzerinde... Herkes kabul etti aslında sadece yediremiyor bazıları :)

Güzel bir paylaşım teşekkürler...:flowers:

Bursaspor bayrağını stadta indirip yakanlar,İstiklal Marşımız çalınırken yerlerinden tenezzül edip bile kalkmayanlar ıslıklayanlar ve yuhlayanların burası başkent dedikleri kendilerine göre çizilmiş bir ülke var sandıkları coğrafyadan, güzel bir görüntü gelmiş ekrana paylaşım için teşekkürler...:flowers:

Bu kadar mesaj sanki DİYARBAKIR için yazılmadı???

Bursa BJK düşmanlığını sokaktaki kedi bile bilir...

BEŞİKTAŞ taraftarı o camı kırmış olsa...

Ve bu kare o zaman yakalanmış olsa...

Hanginiz buna dikkat edecek?

Hanginiz bu yorumları yapacaktınız?

TÜRKİYE nin BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜ

Bir Cam Kırığı ile Gösterimez...

Üstelik o cam kırığının alasını PHOTOSHOP da mükemmel bir şekilde tam Türkiye Haritası çıkacak şekilde yaparım...

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Bursa'nın yaptığı daha da ayıptı. Diyarbakır'ın da o şekilde tepki vermesi gerekmezdi. Astıkları pankartlara uysalardı Bursa taraftarına en büyük ceza olurdu. İstiklal Marşı'nı ıslıklamalarına bakmayın. Bir grup şerefsiz bunu her maçta yapıyor zaten. Bursaspor'lu futbolcuların suçu neydi diyeceksiniz. Diyarbakırlılar seslerini başka nasıl duyuracaklardı. Zaten 30 yıldır onlara öğretilen bu.

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Sevili TazzzY konuyu sen açtığın için doğal olarak resme gelecek her türlü eleştiriyi üzerine alıyorsun. Buna gerek yok. Zira biz genel konuşuyoruz. Eminim elbuz46’da aynı çekil de konuşmuştur. Ayrıca ben forumda yazılan mesajları takip etmeyi seven ve okurken hiçte sıkılmayan biriyim. Bu yüzden seni mesajlarından tanırım. Böyle bir düşence içinde olmadığını da gayet iyi biliyorum.”Siz” derken seni kendi safımda gördüğümü, o “siz” kelimesinin içine seni dâhil etmediğimden emin olabilirsinJ

Öncelikle Kusura Bakma genellemede Kendimide Kattım içime Ama Elbruz ile yazdığınız yorumun adresi aslında Bu konu değil Yorumun Asıl adresi burası Çünkü burada insanlar Yanlış anlamış Diyarbakıra saldırmışlar Burada Samimiyetle sadece bir resim paylaşımında bulundum zaten Buradaki resimde O taşı atan Hainlere Bir cevap niteliğinde Yoksa Maçtan önce Bende Güzel bir atmosfer bekliyordum pankartlarda Çok olumlu mesajlar vardı Ancak ne olduysa maç esnasında bir Grup Kişilerin Olayları kışkırtması ve Yarayı Kaşımasıyla Oldu İşte Bu resim O yarayı Kaşıyanlara Hitaben...

Benim Yorumlarımda Maksat açıkça Bellidir Diğer Şahıslara Ayrıca Açıklama Yapmama Gerek Yok onlar Ne düşünmek isterlerse Düşünsünler Cevap vermeye ve konuyu uzatmaya gerek Yok sayfalarca Yorum yazmaya gerek yok tek bir cümlede anlatılmak istenende Anlatılabilir...

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
Bu kadar mesaj sanki DİYARBAKIR için yazılmadı???

Bursa BJK düşmanlığını sokaktaki kedi bile bilir...

BEŞİKTAŞ taraftarı o camı kırmış olsa...

Ve bu kare o zaman yakalanmış olsa...

Hanginiz buna dikkat edecek?

Hanginiz bu yorumları yapacaktınız?

TÜRKİYE nin BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜ

Bir Cam Kırığı ile Gösterimez...

Üstelik o cam kırığının alasını PHOTOSHOP da mükemmel bir şekilde tam Türkiye Haritası çıkacak şekilde yaparım...

Vatan Kutsaldır...

Vatan ın Kutsallığını göstermek için Cam Kırığını kullanmak saçmalıktır... :hammer:

Pardon pardon pardon???

Bu ülkedeki o bayrağı görmeye tahammül edemeyen kişiler var mıdır? Vardır.. Peki benim mesajımda Diyarbakır ile ilgili herhangi bir şey görüyor musun? Eski mesajlarımı araştır bakalım birde Diyarbakır hakkında ne düşünüyorum onu bir gör istersen. Diyarbakır'ı kastederek yazmıyoruz o mesajları,bölücüleri kastederek yazıyoruz... Sen nasıl bir alaka kurupta Diyarbakır'ın tamamını zan altında bıraktığımızı söyleyebiliyorsun?

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Pardon pardon pardon???

Bu ülkedeki o bayrağı görmeye tahammül edemeyen kişiler var mıdır? Vardır.. Peki benim mesajımda Diyarbakır ile ilgili herhangi bir şey görüyor musun? Eski mesajlarımı araştır bakalım birde Diyarbakır hakkında ne düşünüyorum onu bir gör istersen. Diyarbakır'ı kastederek yazmıyoruz o mesajları,bölücüleri kastederek yazıyoruz... Sen nasıl bir alaka kurupta Diyarbakır'ın tamamını zan altında bıraktığımızı söyleyebiliyorsun?

Pardon Pardon Pardon...

Bu olaylar Bursa Spor Jüpiter Spor maçında yaşandı...

Ve o taşı atan ve o camı Kırarak Türkiye yi bölmek istediğini gösteren BAZILARI Jüpiterliydi...

Kusura bakma

offspring33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bursa'nın yaptığı daha da ayıptı. Diyarbakır'ın da o şekilde tepki vermesi gerekmezdi. Astıkları pankartlara uysalardı Bursa taraftarına en büyük ceza olurdu. İstiklal Marşı'nı ıslıklamalarına bakmayın. Bir grup şerefsiz bunu her maçta yapıyor zaten. Bursaspor'lu futbolcuların suçu neydi diyeceksiniz. Diyarbakırlılar seslerini başka nasıl duyuracaklardı. Zaten 30 yıldır onlara öğretilen bu.
Hala anlamak zor geliyor değil mi çoğunuza? Hala ulusal medyadan duyduğunuz yalanlarla düşünüyorsunuz, uyuyorsunuz. Bursanın ilk maçında orada olanları bir kez bile dinlemeden, maçın başında İstiklal marşı okunurken ayağa kalkmayan ve ıslıklamaya çalışan Diyarbakırspor taraftarlarına tepki gösterildiğini, bunun üzerine Diyarbakırspor taraftarının inşallah ermeniler sizi burada s...ecek şeklinde tezahürat yaptığını, olayların bunun üzerine başladığını bilmeden!
Pkk dışarı denilmiştir evet (yanlış ya da doğru), ama kendi adıma istiklal marşını saygısızlık yapan kimi görürsem ben de veririm aynı tepkiyi. Zor mu bu kadar anlamak?
Sahaya atılan koltukların sadece yeşil renkli olduğunu ve bunun sadece misafir tribününde olduğunu, Bursaspor taraftarının da beyaz koltuklu kısımda olduğunu anlamak zor mu?
Uyumayın artık Yeter!

diyardiyara4.jpg
diyardiyara5.jpg

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
Pardon Pardon Pardon...

Bu olaylar Bursa Spor Jüpiter Spor maçında yaşandı...

Ve o taşı atan ve o camı Kırarak Türkiye yi bölmek istediğini gösteren BAZILARI Jüpiterliydi...

Kusura bakma
3-5 tane mankafa bölücüyü tüm Diyarbakır'a sayıyorsan o senin bileceğin iş.Ben bütün Diyarbakır'ı kastetmiyorum...Sanırım anlatabildim.

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Bursa'daki olayları sadece üstünkörü biliyorum. Ayrıntılarına bir bakayım…

offspring33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bursa'daki olayları sadece üstünkörü biliyorum. Ayrıntılarına bir bakayım…
İnan bence şu an o maça gitmeyen Bursasporlular dahil herkes öyle biliyor. Ben 90dk maçtaydım. Sonrasında İstanbul basınında söylenenlere yemin ediyorum inanamadım. Maça gitmesem ben de çoğu gibi düşünürdüm belki. Hala o olaylarla, tahrik üzerine yapılan ve anlatıldığı gibi 90dk sürmeyen sadece beş dk süren pkk dışarı tezahüratıyla diyarbakırda yaşananları bir tutanları anlayamıyorum. O gün sahadaki on üç bin kişinin neredeyse 10 bini ıslıkladı marşımızı hepimiz gördük. Bursaspor futbolcuların binlerce kişi tarafından taşlandığını da biliyoruz. Lütfen artık sırf milliyetçi diye, sırf vatan bölünmez diyor diye Bursaspor taraftarını bunlarla aynı kefeye koymayın..

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Bu ülkede Terör Bitmez kardeşim...

Çünkü terörün bitmesi için dağda terörist öldürmek yetmez...

Aynı zamanda dağa çıkmaları da durdurmak gerek...

Devlet 1 milyon $ Harcayıp 1 Terörist öldürüyor...

Birisi çıkıp ırkçı milliyetçi ötekileştirici laflar konuşup bir tanesini dağa yolluyor...

İnsan dediğiniz varlık duyguları olan GURURU olan inancı olan bir varlıktır...

Siz bu adamın GURURUNU durmadan ayaklar altına alırsanız bir gün bu adam YETER L*N diyecektir...

Durmadan bilinçaltında her Kürt PKK lı
Her Diyarbakırlı PKK lı...

Bu adamlar PKK çağırıyor...
Bizim kiler de PKK nın kucağına itiyor...
Çünkü Diyarbakırlı ya illaki Terörist olacak...
Kürt ya illaki Terörist olacak...

Devletimiz dünya kadar para harcıyor...
Parayı yemişim...
O kadar Mehmetçik ŞEHİT oluyor...

Allah Aşkına sizin bu mücadeleye katkınız bu mu?
Irkçılık yapmak mı?

Ötekileştirmek mi?
Ötekileştirip uzaklaştırmak mı?
Uzaklaştırıp Düşmanlaştırmak mı?

Unutmayın bu terör bitmediği sürece...
Bu terörün beslendiği kaynaklara böyle BİLİNÇSİZCE Hizmet ettikçe...
O Şehitlerimizin vebali boyunlarınızdadır...

Yapıcı olmak ZORDUR...
O Kürt vatandaşımızı Kazanmak ZORDUR...

Yıkıcı olmak kolaydır...
Bir Kürt ü durmadan bölücü olmakla suçlayarak o adamı bölücülerin kucağına itmek kolaydır...

Siz Kolay olanı mı Zor olanı mı BU DEVLET İÇİN TERCİH EDECEKSİNİZ ONA KARAR VERİN...

Burda sabahtan akşama kadar Kürtlere Küfretmekle Bela Okumakla Lafta Defolsunlar demekle bir tane bile Kürt Yok olmaz defolmaz Allah da belalarını vermez...

Ama Burada Kürtlerin de Bu ülkenin vatandaşı olduğunu söyleyerek... Onların da bu ülkenin sahipleri olduklarını söyleyerek belki ilerde terörün kucağına düşecek bir KÜRT ü daha mantıklı düşünmesine vesile olabilirsiniz...

Siz zennediyor musunuz ki bu forumda herkes TÜRK
Hiç mi yok sessizce bu yazdıklarınızı okuyan KÜRT
Okuduklarını dost ortamında Konuşan?
Gizlide gizliye bu ülkeye düşmanlık duymaya başlayan?

Çoğunuzun soyunda belki bir yerden bir Kürtlük bir Kürtle akrabalık vardır...
1000 lerce sene Kürtlerle beraber bu topraklarda siz beraber yaşadınız...
Kim kime karıştı bellisiz...

Benim soyunda zerre kadar Kürt yok... 1 tane bile Kürt akrabam yok...
Ama Ben Empati kuruyorum... Kürt olsam şu an bu okuduklarım karşısında ne düşünürdüm onu düşünüyorum...

Allah aşkına burda atacağınız milliyetçi bir sloganın nereye gideceğini ne sonuç doğuracağını 1 dakika düşünün de öyle yazın...

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
şu bi gerçektirki; zamanında DOĞUYA (sadece Diyarbakır değil) gereken önem verilseydi
şimdi ne açılım olurdu
ne PKK olurdu
Ne kavga çıkardı
Ne apo olurdu
ne o olurdu ne bu olurdu
bu onun ya da bunun hatası değil
ortada bi hata varsa bu hepimizin hatasıdır

ama ortada bi gerçek vardır
eğer sen bi ülkede yaşıyosan ve o ülkeyi sevmesen bile!
onun kurallarına,kanunlarına,yasalarına uycaksın!!!!
onun atasına! marşına! bayrağına! saygı duycaksın...

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Çoğunuzun soyunda belki bir yerden bir Kürtlük bir Kürtle akrabalık vardır...
1000 lerce sene Kürtlerle beraber bu topraklarda siz beraber yaşadınız...
Kim kime karıştı bellisiz...

Benim soyunda zerre kadar Kürt yok... 1 tane bile Kürt akrabam yok...
Ama Ben Empati kuruyorum... Kürt olsam şu an bu okuduklarım karşısında ne düşünürdüm onu düşünüyorum...

Allah aşkına burda atacağınız milliyetçi bir sloganın nereye gideceğini ne sonuç doğuracağını 1 dakika düşünün de öyle yazın...

Ne güzel tespit yapmışsın çoğumuzun soyunda kürtlük vardır,kime karıştığımız belli değildir.Ama senin soyunda hiç yoktur.

Benim soyumdada yok.

Empati kurmaya gerek yok bu konuda,Milli marş ıslıklandığı zaman ne düşünüyorsun bu önemli,Milli marş ıslıklayan adamhakkında iyi şeyler düşünmem ben.

Beşiktaş taraftarıyla Bursa taraftarı da düşman birbirilerine doğru ama nedense İstiklal marşının ıslıklandığını duymadım ben?Holiganlık başka,bölücülük başka...

Gelen takım Bursa ama onlara göre karşılarında Türkiye var,hınçlarınıda İstiklal marşını ıslıklayarak alıyorlar akıllarınca.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Ne güzel tespit yapmışsın çoğumuzun soyunda kürtlük vardır,kime karıştığımız belli değildir.Ama senin soyunda hiç yoktur.

Benim soyumdada yok.

Empati kurmaya gerek yok bu konuda,Milli marş ıslıklandığı zaman ne düşünüyorsun bu önemli,Milli marş ıslıklayan adamhakkında iyi şeyler düşünmem ben.

Beşiktaş taraftarıyla Bursa taraftarı da düşman birbirilerine doğru ama nedense İstiklal marşının ıslıklandığını duymadım ben?Holiganlık başka,bölücülük başka...

Gelen takım Bursa ama onlara göre karşılarında Türkiye var,hınçlarınıda İstiklal marşını ıslıklayarak alıyorlar akıllarınca.

Diyarbakır Galatasaray Maçında neden yaşanmadı bu olaylar?

Galatasaray Bursa kadar bu ülkenin takımı değil mi?

Yoksa Galatasaray Kürt takımı mı?

Açık konuşalım burda BURSA ya yapılan BURSA ya yapılmıştır...

Eğer mesele Türkiye meselesi olsa Diyarbakır a giden her Türk takımına aynı muamele yapılırdı...

Bir de şu genellemeleri bırakmak gerek...
O gün Diyarbakır taraftarının % 90 ı İstiklal marşını Islıklamışsa dahi siz geri kalan % 10 u PKK lı diye genelleyemezsiniz...

Ve hala şunu diyorum SİLAH gölgesinde yaşamayanlar bazı şeyleri anlamakta güçlük çekerler...

O gün Diyarbakrı taraftarı arasına karışmış 1000 lerce PKK sempatizanı vardır...
Onlar İstiklal Marşını Islıklarken sen Islıklamadığında Sen niye ıslıklamıyorsun diye sorduğunda orada 1000 lerce PKK lıyı karşısına alacak çok az babayiğit vardır...

Herşeyi dışardan baktığınızla yorumlamayın...

PKK o bölgede...

PKK nın elinde silah var...

Bu gün devlet nasıl vatandaşını fişliyorsa şu şucu bu bucu diyorsa PKK da aynı şekilde orada Kürtleri fişliyor...

Sen orada silah gölgesi altında yaşarken Bu devlet senin güvenliğini garanti edemezken kolay değildri PKK nın yap dediğini yapmamak...

Doğuda PKK dükkanları kapatın diyor....
Esnaf kapatmak zorunda kalıyor...

Esnaf dükkan kapatında biz rahat evlerimizde küfrediyoruz PKK lılar diye...

Ama bir tanesi geçen işte dükkanımı kapatmayacağım dedi adamın dükkanını yaktılar...

Devlet o PKK ya direnen dükkanın açan esnafı koruyabildi mi?

Dışardan bakıp da insanları yaftalamak çok kolay...