Bulut Cloud

Bu konuyu okuyanlar

ahmetshaban

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bulut servislerini inceliyorum fakat hangisi daga güvenilir ve kullanıldı bilmiyorum yardım lütfen

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Valla hangisi hacklenmesse o daha güvenilir.
Bulut servislerinin çoğu amerikan ancak yandex disk bana daha guvenilir geliyor ne yalan söyleyeyim kendim ise box kullanıyorum

Tagedhon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu konuda en iyisi bence Yandex Disktir.Kendim kullanıyorum kullanımı da oldukça basit.

norm_life

Doçent
Reaksiyon puanı
54
bende yandex.disk kullanıyorum. şimdilik iyi hacklenmeyene kadar :D

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Bu soru çok saçma olmuş. Hangi firmaya hanginiz daha güvenli desek kesinlikle biziz der. Forumdakiler karar versin diyorsan eğer forumdakilerinde ilgili bulut platformlarını inceleme, kaynak kodlarını görme, donanımlarını görme şansı yok. Yorum yapan herkes boşa yapmış olur :) Çıplak fotoğraflarını yada trilyonluk projelerimi cloud a atacağım diyorsan atma zaten :p Onun haricinde arayüzlerine bak bence hangisi en çok hoşuna gidiyorsa onu kullan.

RedDevil

Profesör
Reaksiyon puanı
19
@ahmetshaban bence fark etmez hangisini kullanırsan kullan illa ki bir yere kadar gider. Sonra oda nasibini alır. Özel foto,proje vb. için kullanırsan kullan adamlar kalkıp bizim gibi vatandaşın yaptıklarını paylaşacak değil ya :)

guven5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yandex diski public ftp gibi kullanmayı düşünmeyin, çünkü trafik belli bir limiti aştımı linki kapatıyorlar yada hesabı, hostingten alacaksanızda limitlerden kaynaklanan güvenlikle ilgili ciddi problemleri var, saldırı geldimi sonra şapa oturursunuz.

Tagedhon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=31156]sdelta[/MENTION] aslında çok doğru söylemiş elbet hangisini kullanırsan kullan o da elbet bir gün hacklenecek bunu sakın aklından çıkarma ve bu yüzden bulut hesaplarına özel fotoğrafları atma bence.

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Dropbox hacklendi. Dropbox'da 2 aşamalı Authentication aktif olanlar hacklenmemiş.

Tavsiye: 1. Bütün güvenlik önlemlerini ön üst seviyede kullan. Yeni bir cihaz bağlanacak ise bu durumda cep telefonuna mesaj filan iste...
2. Sistem seni zorunlu kılmasa da büyük harf, küçük harf, rakam ve noktalama işaretlerini karışık olarak kullan. Mesela Orası Muştur'u şifre yapıyor isen soyle hale getir 0ra51_Mu5tur gibi...
3. google ve Microsoft daha güvenilir duruyor, firmalara güvendiğimden değil, daha büyük olduklarından...

İYi günler,

mertf16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cia ajani olup sonradan bu kuruma ihanet ettigi soylenen eski ajan Edvard Snowden dropbox kullabmayin spideroak kullannin diye tavsiye vermis

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Google Drive. Açın iki adımda doğrulamayı bakın keyfinize :p

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Bulut depolama sağlayıcınız sekiz adımda doğrulama sunsa bile, O hizmeti sunan kuruluşun bir sahibi(sahipleri) var. Ve de hizmet veren ve bakım yapan çalışanları var. Onlar hiç bir şifre veya başka bir engellemeye takılmadan tüm dosyalarınızı görebiirler. Banka'daki hesabınızıda o Banka'da çalışan her çalışan görebildiği gibi. Hatta rahatlıkla sizin adınıza işlem bile yapabiliyorlar. sadece yasal güvence olarak, sizden imza atmanız isteniyor. Bulut depolama hizmetleri için her hangi bir yasal sorumluluk yok, benim bildiğim. Kimse bir konrat imzalamıyor. Üstelik bu hizmetler başka bir ülkede veriliyor ve yasal işlem yapmak isteseniz dahi, önce vize alıp, o ülkeye seyehat etmeniz gerekecek. Ve de iyi bir Avukat ve mahkeme süresi boyunca, kalacak bir Otel' ihtiyacınız olacak.

Benim de en değerli duvar kâğıtlarım bir bulut depolama servisinde yedeklenmiş olarak saklı duruyor. Bu yazıyı okurken, ve de olabilecekleri düşünürken, birden aklıma geldi. Acaba, çalışanlardan biri, benim duvar kağıtlarımı kendi bilgisayarına yüklemiş ve kullanıyor olursa, bundan benim nasıl haberim olacak?

ysnozclk

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
çok özel dosyalarını insanlar neden bulutta tutar anlamam.

Normal seviyede bir kullanıcı isen bence yandex gayet başarılı