#Bu sistem uygun mudur?

Bu konuyu okuyanlar

Melikesayarla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
...
Merhaba arkadaşlar.

- SİSTEM -

nWNNZg.png

Evet arkadaşlar sistem budur.

Darboğaz yapar mı?
Parçalar sağlam mıdır?
Parçalar F/P ürünü müdür? (Yani işlevi bakımından)
Yerlerine tavsiyeniz varsa tavsiyeleriniz?

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.
...

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Gayet iyi olmuş. Ama benim önerim ekran kartı fiyatlarının düşmesini bekleyip 6gb 1060 almanız tarafında.

Melikesayarla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Gayet iyi olmuş. Ama benim önerim ekran kartı fiyatlarının düşmesini bekleyip 6gb 1060 almanız tarafında.
Ne kadar bir süre bekleme bu? Birde HDD ve SSD sağlam mıdır sizce? F/P ürünü müdür? Sorun çıkarırlar mı? Yerlerine tavsiyeniz vs. varsa çünkü HDD ve SSD seçerken çok arada kaldım. Birde kasa öneriniz var mıdır? 3.000'e tamamlayacak şekilde. Havalı böyle :)

~BozKurt

Doçent
Reaksiyon puanı
307
SSDyi Samsung,işlemciyi İ5 7400 yapabilirsiniz dolar düşünce.

~BozKurt

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Samsung kalite açısından önemli.Bilirsiniz Kaliteyi ucuza alamazsınız.

~BozKurt

Doçent
Reaksiyon puanı
307
SSDyi başka zaman alabilirsiniz ;) ;
Screenshot_2017-07-25-12-38-08.jpg

--- Gönderi Güncellendi ---
Onlarda kaliteli ama Samsung daha çok kullanılıyor diye biliyorum.

Melikesayarla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

~BozKurt

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Gelecekte buraya gelip işlemcim neden kötü diye konu açmak isterseniz İntel alabilirsiniz.Ryzen güncel,oyunlara optimizasyon gelecek Ryzen gücünü gösterecek,AMD AM4 soketini 2020ye kadar destekleyecek.Ve yeni intel işlemci almak istediğinizde soket degistireceksiniz;
Screenshot_2017-07-25-12-44-01.jpg

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Ne kadar bir süre bekleme bu? Birde HDD ve SSD sağlam mıdır sizce? F/P ürünü müdür? Sorun çıkarırlar mı? Yerlerine tavsiyeniz vs. varsa çünkü HDD ve SSD seçerken çok arada kaldım. Birde kasa öneriniz var mıdır? 3.000'e tamamlayacak şekilde. Havalı böyle :)
Pratikte gözle görülür bir fark dahi olmayacaktır.

Melikesayarla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Gelecekte buraya gelip işlemcim neden kötü diye konu açmak isterseniz İntel alabilirsiniz.Ryzen güncel,oyunlara optimizasyon gelecek Ryzen gücünü gösterecek,AMD AM4 soketini 2020ye kadar destekleyecek.Ve yeni intel işlemci almak istediğinizde soket degistireceksiniz;
Ekli dosyayı görüntüle 25756
Bilemem ama ben AMD A10 7890K apu aldım ve lanet olsun yani o derece. Oyun içini geçtim tam bir fiyasko hiçbir işe yaramıyor kuru fazlalık. Ryzen'i test etmedim inceleme videolarından gördüklerimi söylüyorum doğru olabilir dedikleriniz. Birde ben kesin değil ama galiba 6 ay sonra vs. alacam o zamana yenisi çıkma ihtimali olabilir mi?
Pratikte gözle görülür bir fark dahi olmayacaktır.
Ekran kartına bağlı RAM isteyen oyunlarda açık etkili olacaktır bence :)

~BozKurt

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Bilemem ama ben AMD A10 7890K apu aldım ve lanet olsun yani o derece. Oyun içini geçtim tam bir fiyasko hiçbir işe yaramıyor kuru fazlalık. Ryzen'i test etmedim inceleme videolarından gördüklerimi söylüyorum doğru olabilir dedikleriniz. Birde ben kesin değil ama galiba 6 ay sonra vs. alacam o zamana yenisi çıkma ihtimali olabilir mi?

Yok hocam.Ryzen 3 çıkacak okadar.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Samsung kalite açısından önemli.Bilirsiniz Kaliteyi ucuza alamazsınız.
Hocam her parçanın en iyisini mi alıyoruz da en kalitelisi Samsung, ondan başka alma diyebilelim şimdi :D Üstelik sistemi SSD'ye kurması gerek değil mi ? Performansını almak için. Kısaca SSD almazsa sonra yedeklemeyle, formatla uğraşacak. Faydası olacak olabilir ama uğraş verdirecek bir şey gibi geldi bana :D
AMD AM4 soketini 2020ye kadar destekleyecek.
Bunu bilmiyordum. Teşekkürler :)
Ekran kartının hafızasını meşgul eden şeyler poligonlardır. Bunlar misal Ultra ayarda ve efektler açıkken çok artacaktır. Çimen detayı poligonun artamasıyla oluşur misal. Dolayısıyla o seviyede farkı hissedebilirsin. Çok büyük (devasa) bir haritada farkı hissedebilirsin eğer tek bir bütün halinde yükleniyorsa. Ama sadece CS:GO için 6 GB ile 3 GB farkı hissedemezsin. Overwatch'ta, Paladins'te, LoL/DOTA'da, bunları hissedemezsin. Dying Light'ta bile hissedemezsin. Çünkü senin göremediğin yer aslında render edilmiyor. Misal bir duvarın arkasını göremeyeceğin için onu render'layarak kaynaklarını sömürmeleri gibi bir şey sana karşı sadistlik olur sanırım ? Harran haritasının tamamını render'ladığını düşünebiliyor musun ? O kadar fazla ram isteyen oyun büyük ihtimalle kötü bir geliştirici tarafından geliştiriliyordur.

Melikesayarla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Çok garip. İzlediğim birkaç Türk videosunda 130'un üstüne çıkmıyordu.
Hocam her parçanın en iyisini mi alıyoruz da en kalitelisi Samsung, ondan başka alma diyebilelim şimdi :D Üstelik sistemi SSD'ye kurması gerek değil mi ? Performansını almak için. Kısaca SSD almazsa sonra yedeklemeyle, formatla uğraşacak. Faydası olacak olabilir ama uğraş verdirecek bir şey gibi geldi bana :D

Bunu bilmiyordum. Teşekkürler :)

Ekran kartının hafızasını meşgul eden şeyler poligonlardır. Bunlar misal Ultra ayarda ve efektler açıkken çok artacaktır. Çimen detayı poligonun artamasıyla oluşur misal. Dolayısıyla o seviyede farkı hissedebilirsin. Çok büyük (devasa) bir haritada farkı hissedebilirsin eğer tek bir bütün halinde yükleniyorsa. Ama sadece CS:GO için 6 GB ile 3 GB farkı hissedemezsin. Overwatch'ta, Paladins'te, LoL/DOTA'da, bunları hissedemezsin. Dying Light'ta bile hissedemezsin. Çünkü senin göremediğin yer aslında render edilmiyor. Misal bir duvarın arkasını göremeyeceğin için onu render'layarak kaynaklarını sömürmeleri gibi bir şey sana karşı sadistlik olur sanırım ? Harran haritasının tamamını render'ladığını düşünebiliyor musun ? O kadar fazla ram isteyen oyun büyük ihtimalle kötü bir geliştirici tarafından geliştiriliyordur.
O zaman 6GB gereksiz.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Çok garip. İzlediğim birkaç Türk videosunda 130'un üstüne çıkmıyordu.
Yanlış ayarlar, abuk subuk ve gereksiz programlar, virüsler, hepsi olabilir. Ama o kadar düşük FPS'i o donanımda almak da bir başarı o arkadaşa bir madalya verin :D

O zaman 6GB gereksiz.
Çoğu durumda evet. İstisnaları bilmem ama rakamlar yalan söylemez. Bir ekran kartının ram'inin fazla olması onu daha hızlı yapmaz. FPS artışı için hız artışı lazım. 3GB'ı hiç kullanmayacaksa niye bedavadan al ?

Melikesayarla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
6 ay sonrasına Oyun/İş tam bir F/P ürünü olacak şekilde 4.000 TL'ye bir sistem tavsiyesi yapabilir misiniz? Hani şuan 5-6 milyara toplanabilir dersiniz ama 6 ay sonra 4 milyara geriler dersiniz vs. bunlarıda düşünerek.