Bu işletim sistemi desteklemiyor sorunu

Bu konuyu okuyanlar

yusufatc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Selamün Aleyküm, intel i5-8300 işlemcim var 630 graphics kullanıyor ve Downloads for Intel® UHD Graphics 630 indiriyorum sürümünü güncellemek için desteklediği işlemcilere bakıyorum benimkide var fakat indirip kurarken bu işletim sistemi desteklemiyor hatası alıyorum nasıl çözebilirim ?
68912

yusufatc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
64 bit hocam şimdide böyle bir hata alıyorum sürücü imzası zorlamasını devre dışı bıraktım biostan anlayamıyorum birtürlü
68914

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
win 10 işletim sistemi orjinal mi yoksa modifiye edilmiş olmasın...? Genelde bilgisayar mağazaları daha hızlı yüklensin diye hazır modifiye veya sürücülerin önceden yüklenmiş olduğu kalıpları yüklerler... Burda da hatalar oluşur.

yusufatc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
win 10 işletim sistemi orjinal mi yoksa modifiye edilmiş olmasın...? Genelde bilgisayar mağazaları daha hızlı yüklensin diye hazır modifiye veya sürücülerin önceden yüklenmiş olduğu kalıpları yüklerler... Burda da hatalar oluşur.
vallaha hocam bilmiyorum en son laptop oynarken sarjı bitmişti 3-5 gün açmayıncada diskimde sorun oluşmuştu garantiye yollamıştım orada harddiski değiştirip bana imaj attıklarını söyledirler. Bu arada win10 home orjinal lisanslı kullanıyorum.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
vallaha hocam bilmiyorum en son laptop oynarken sarjı bitmişti 3-5 gün açmayıncada diskimde sorun oluşmuştu garantiye yollamıştım orada harddiski değiştirip bana imaj attıklarını söyledirler. Bu arada win10 home orjinal lisanslı kullanıyorum.
Kesin işte, kendi imaj dosyaları da sorunlu çünkü güncel değiller ve sadece anı kurtarmaya yarıyolar... Modifiye windows onlar temiz format atmalısın kesinlikle.

yusufatc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
hocam peki ben bilgisayarı yurt dışından (Amerikadan) almıştım ve win10 home yüklü gelmişti. lisans anahtarımı nasıl görebilirim tekrar kullanabilirim bir bilgilendirebilir misiniz ? Hocam ve intel dirver ve support Assinstant ile ( Intel® Driver & Support Assistant ) taratıyorum bilgisayarı intel graphics en son sürümüne güncel diyor (bendeki 6292) fakat internette baktığımda daha ileri sürümü var ( 6577)
68932

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Öncelikle yapmanız gereken “Komut İstemi’ni” açmaktır. Windows+R tuş kombinasyonu ile yada görev çubuğunda yer alan arama çubuğuna cmd yada komut istemi yazarak bu kısıma ulaşabilirsiniz.

Uygulamayı açtıktan sonra wmic os get “SerialNumber” kodunu kopyalayıp, uygulama içerisinde her hangi bir yere sağ tıklayın. Kod otomatik olarak işlenecek ve işletim sisteminizde kullanılan ürün anahtarını size gösterecektir.

ALINTIDIR...

yusufatc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle yapmanız gereken “Komut İstemi’ni” açmaktır. Windows+R tuş kombinasyonu ile yada görev çubuğunda yer alan arama çubuğuna cmd yada komut istemi yazarak bu kısıma ulaşabilirsiniz.

Uygulamayı açtıktan sonra wmic os get “SerialNumber” kodunu kopyalayıp, uygulama içerisinde her hangi bir yere sağ tıklayın. Kod otomatik olarak işlenecek ve işletim sisteminizde kullanılan ürün anahtarını size gösterecektir.

ALINTIDIR...
Hocam ve intel dirver ve support Assinstant ile ( Intel® Driver & Support Assistant ) taratıyorum bilgisayarı intel graphics en son sürümüne güncel diyor (bendeki 6292) fakat internette baktığımda daha ileri sürümü var ( 6577) ileri sürümü olmasına rağmen niye driver güncel veriyor aklıma takıldı
68935

68933

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Windows kaynaklı bi çakışma olabilir, temiz formatla birlikte düzelme olasılığı var.

Reaksiyon puanı
16,109
keye ihtiyacın yok home kur key yok ile devam et outlook ile aç internet bağlayınca etkinleşicek benim ki öyle ...

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,370
Hocam ve intel dirver ve support Assinstant ile ( Intel® Driver & Support Assistant ) taratıyorum bilgisayarı intel graphics en son sürümüne güncel diyor (bendeki 6292) fakat internette baktığımda daha ileri sürümü var ( 6577) ileri sürümü olmasına rağmen niye driver güncel veriyor aklıma takıldı
Ekli dosyayı görüntüle 68935
Ekli dosyayı görüntüle 68933
Intel Driver Support Assistant ne diyorsa, doğrudur. Sistemin için en yeni, en güncel sürücü odur. ;) Intel arayüzünde veya erişiminde sıkıntı yaşıyorsanız, aygıt yöneticisinden Intel graphics'i kaldırın, bilgisayarı baştan başlatın, bir sonraki açılışta grafik sürücüsünü aygıt yöneticisi üzerinden diğer/bilinmeyen aygıt listesinden sürücü yazılımını güncelleştir>güncel sürücü yazılımını otomatik olarak arayın ve yüklenmesini bekleyin, sonra ayarlardan > Windows güncellemelerini denetleyiniz.

ahmetsaitc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aga sen bios girip ekran kartını kapatmış olabilirmisin
Mesaj otomatik birleştirildi:

bende de aynı hatayı verdi nedeni inteli kapattım heralde rtx 2060 ekrankartı calışıyor sadece tam performans için