Bu Çikolata Alkollü Mü?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

ShiftBoss

SDN Okuru
Yasaklı
Arkadaşlar Almanya'dan bir yakınım çikolata göndermiş bir sürü, lakin fotoğrafını eklediğimde biraz anason gibi bir tad var :) Alkollü olmasından şüphelendim bilen var mı?

Halktan Biri

ßlamer™
Yönetici
Moderatör

_X_

Tüm Hakları Yalnızlığıma Aittir!
Arkadaşlar Almanya'dan bir yakınım çikolata göndermiş bir sürü, lakin fotoğrafını eklediğimde biraz anason gibi bir tad var :) Alkollü olmasından şüphelendim bilen var mı?

alkollü . zaten yukarda köşede yazıyor :)m
Aynen son resimdeki gözüken yazıda "alkol içerir" yazıyor.
--- Gönderi Güncellendi ---
enthält alkohol Türkçesi - Google Translate

Zaten üzerinde kocaman olarak bizzat yazıyor arkadaşlar.
Rum Trauben Nuss diye.
Rum bir alkol çeşididir.

Bende de var bir abi Almanya' dan getirmiş. İçinde domuz yağı filan vardır diye yiyemiyorum. Duruyor bir köşede. :)

kmurat

Profesör
Çikolatanın içinde domuz yağı olmaz ama kapaklı kutularda gelen çikolatalarda şarap ve likör olur genelde.

errno

Doçent
Yasaklı
Merhaba,

Jamaika Rum var içerisinde. Yani evet alkollü. Ayrıca bazı çukulatalarda domuz yağı yerine domuz jelatini kullanılıyor. Yağ yok ama jelatin var. Hemen hemen bütün şekerlemelerde veya şekerlemeler için kullanılan hammaddelerde var. Genelde çoğunda ucuz ve dayanıklı olmasından dolayı domuz jelatini kullanılıyor. Birçok üreticinin de tercihi bu yönde. Ancak bazı firmalar müslüman alıcı kesimini de göz ardı etmemek için özellikle üzerine dana jelatini kullandıklarını yazıyorlar. Hatta web sitelerinde veya herhangi bir şekilde duyurusunu yapıyorlar. yani üzerinde sadece jelatin yazdığında, dana mı yoksa domuz jelatini mi derseniz domuz jelatinidir. Pastalarda dahildir buna. Hatta domuz kemiğini şeker ve tuzlarda da kullanmaktadırlar bazı firmalar..

Saygılarımla

burada genelde o içkiye rom diyorlar korsan jack'in favori içkisi de çikolata'ya niye koyuyorlar ki?

F1kan

Profesör
Baba geçen çikilüta yiyordum sonra gözümü bir açtım ay biliv ayken fılay yani

stat counter