Bu cezada neyin nesi?

• Konuyu başlatan Deleted member 216045
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
Aracı alalı 1 hafta olmadı ama böyle bi ceza var. sıfır aldım
LPj2Qb.jpg

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
bu konudan çok anlamam ama tahminim sahte plakadan. biri senin kullandığın plakanın sahtesiyle ceza yemiştir. yük sana binmiştir.

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Senin aracına takılan plakanın önceki sahibine aittir. Trafik şube md. lüğüne Satın alma evrakların ile gidip, kendine ait olmadığını anlat, bir yol göstereceklerdir.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bulunduğun bölgenin sulh ceza mahkemesine başvurman gerekiyormuş..

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
Senin aracına takılan plakanın önceki sahibine aittir. Trafik şube md. lüğüne Satın alma evrakların ile gidip, kendine ait olmadığını anlat, bir yol göstereceklerdir.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bulunduğun bölgenin sulh ceza mahkemesine başvurman gerekiyormuş..
trafik şubeye uğrıcam bugün eyw hocam

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
kardeşim aynı sorun bizim başımıza geldi. Bizim sattışını verdiğimiz tarihten sonra adam ceza yemiş ceza bizim üzerimize gözüküyordu.Satış belgesi ni götürüp cezayı kendi üzerinden düşürebilirsin.

Tabiki ceza senin aracı aldığın tarihten daha önce kesildiyse bu borcu sildirebilirsin.

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
kardeşim aynı sorun bizim başımıza geldi. Bizim sattışını verdiğimiz tarihten sonra adam ceza yemiş ceza bizim üzerimize gözüküyordu.Satış belgesi ni götürüp cezayı kendi üzerinden düşürebilirsin.

Tabiki ceza senin aracı aldığın tarihten daha önce kesildiyse bu borcu sildirebilirsin.
aracı 1 hafta oldu alalı ama ceza tarihi 2009
ceza zaten benim üzerime değil
İ***** V**** nin üzerine ama plakamın üstünde

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
aracı 1 hafta oldu alalı ama ceza tarihi 2009

Pardon aracı sıfır aldığını gözden kaçırmışım satın alma ve faturan ile trafik şubeye git borç düşer sakın ödeme.
Tamam seni ırgalamaz zaten borç adamın üzerine gözüküyor. Ama sen yinede git fatura ve diğer evrakları da yanına al işini garantiye al.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278

o araçta 2006 da ceza kesmişler 2006 dan sonra alındı ise yine faturalar v.s. satın alma belgesi ile trafik şubeye giderseniz gerekli işlemi veya gerekli yolu size gösterirler. Araç 2006 dan sonra alındı ise borcu ödemenize gerek yok çünkü borç siz aldıktan önce kesilmiş gözükmekte.

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
o araçta 2006 da ceza kesmişler 2006 dan sonra alındı ise yine faturalar v.s. satın alma belgesi ile trafik şubeye giderseniz gerekli işlemi veya gerekli yolu size gösterirler. Araç 2006 dan sonra alındı ise borcu ödemenize gerek yok çünkü borç siz aldıktan önce kesilmiş gözükmekte.
hocam bugün trafik şubeye gittim vergi dairesine git dediler.
vergi dairesine gittim trafik bilmem neye git dediler küçükköyde bende boşverdim eve gittim eve ceza ile ilgili bilgi gelirse o zaman uğraşırım

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
hocam bugün trafik şubeye gittim vergi dairesine git dediler.
vergi dairesine gittim trafik bilmem neye git dediler küçükköyde bende boşverdim eve gittim eve ceza ile ilgili bilgi gelirse o zaman uğraşırım

Biz 2. el sattığımız araçta başımıza geldi. Aracı sattıktan sonra alan arkadas hiçbir vergi ödememiş ve borcu bize yazıyorlar bunu öğrendik aracın satış belgesini alıp direk vergi dairesine götürdük aracın sattıktan sonra oluşan vergi borcunu sildiler.

Belli ki herkes başından sağmaya çalışmış. Sen tüketici hakem heyetine git, ozaman da böyle başlarından salsınlar görelim.

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
Biz 2. el sattığımız araçta başımıza geldi. Aracı sattıktan sonra alan arkadas hiçbir vergi ödememiş ve borcu bize yazıyorlar bunu öğrendik aracın satış belgesini alıp direk vergi dairesine götürdük aracın sattıktan sonra oluşan vergi borcunu sildiler.

Belli ki herkes başından sağmaya çalışmış. Sen tüketici hakem heyetine git, ozaman da böyle başlarından salsınlar görelim.
tmm hocam boş vakit bulduğumda gidicem

Bakinci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşım Panik yapma.

Mecidiyeköy trafik tescile gidecen. Onlara oradaki referans numarasınıda verebilirsin ama fark etmez plakadan görüyorlar.
Senin plakan daha önce başka araca kayıtlıymış. ve bu onun cezası. Seni bağlamaz. O ceza katlamış zaten uzun zamandır ödenmediği için. ( büyük ihtimalle aşırı hızdan yemiş ) Seni ruhsatındaki trafik tescil tarihinden sonraki cezalar bağlar. İçin rahat olsun, ama yinede bir uğra tam net bilgi al. Şunuda yapabilirsin, bir bankaya gidip plakanı verip bu cezayı yiyenin ismini öğrenebilirsin. Nerden mi biliyorum :) aynısını yaşadım.

TatR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zaten araçin borcu olsa noterde satışı alamazdin hiç gitme bile ben böyle biliyorum