Bir Laptop'un Bip Sesi Çıkarabileceği Nasıl Anlaşılır?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

çok yakında denek notebook elime geçicek katkılarından dolayı @Hakkı Alkan 'a çok teşekkür ederim...

KindElephant480

Asistan
Benim eski laptop'ta bip sesi gelmiyordu. Linux kurulu cihazda bunun nedenini araştırdım ve farklı bir ses sürücüsü kurulunca gelmeye başladı. Şimdikinde denemedim, araştırmadım.
Bu sorundan bende de var. İşin en garibi Windows 10'a BeepXP64 denen bir yazılımı (bu aygıttan bip sesi çıkartan bir yazılım) kursam bile bu aygıttan bip sesi gelmiyor. Linux'ta ses sürücüsü olarak bildiğim kadarıyla sadece PulseAudio var.💻🔊🔇🐧

Son düzenleme:

KindElephant480

Asistan
o notebook tamire gitti mi? bazı tamirciler buzerı gereksiz bulup söküyor...
hiç tamir gördü mü? bios güncellendi mi? bios resetlenince buzer disable olmuş olabilir içinde buzer gördün mü?
Bugün kardeşim SSD ve RAM takmak için dizüstü bilgisayarı söktü ve ben de anakartı inceledim. Anakartta şüpheli aygıtlar buldum. Anakart ağzına kadar aygıtlar ile doluydu. Bu yüzden tamircinin Buzzer'ı sökmesi neredeyse imkansız (çok istese bile).

KindElephant480

Asistan
sene 2008 sonu aralık ayında teknosa'dan msi vr601 aldık o boot öncesi test kısmında bipliyor grundig gnb 1562 a1i3 biplemiyor sahibi de iplemiyor zaten...
Konumu açalı neredeyse 2 yıl oldu, konumu hortlattım. Laptop Megabook ise bu serinin bip sesi çıkardığından haberim bile yok (Çünkü neredeyse 5 yıldır kayıp bu yüzden bip sesi çıkarttırma şansım yok).

KindElephant480

Asistan
Bazı anakartlarda led panel vardır, beep durumunda ses gelmediğinde led paneldeki led ışığının yanıp sönme durumuna göre anlaşılabilir fakat anakartta led panel yoksa eğer beep hatasını verdiğine dair başka hiç bir yerden göremezsin.
Bu konuyu açtıran laptopta hem Caps Lock LED'i hem de buzzer bulunuyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hiç tamir gördü mü? bios güncellendi mi? bios resetlenince buzer disable olmuş olabilir içinde buzer gördün mü?
Konuyu açalı neredeyse 2 yıl oldu. Geçen ay yanlışlıkla bu görüntüleri çektim. Anakart çok karmaşık ama sanki bir yerde bir buzzer var. Bu görüntüleri çekmemden 3 ay önce BIOS güncellemesi yaptım, buzzer hâlâ çalışıyor.

Benim eski laptop'ta bip sesi gelmiyordu. Linux kurulu cihazda bunun nedenini araştırdım ve farklı bir ses sürücüsü kurulunca gelmeye başladı. Şimdikinde denemedim, araştırmadım.
Linux'ta nasıl farklı ses sürücüsü kuraağım?

Linux'ta nasıl farklı ses sürücüsü kuracağım?

Linux'ta nasıl farklı ses sürücüsü kuracağım?

Son düzenleme:
stat counter