Binada Ortak adsl Kullanımı??

Konusu 'İnternet Servis Sağlayıcıları' forumundadır ve cobra11 tarafından 6 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. cobra11

cobra11 Profesör

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    38

- Binada Ortak adsl Kullanımı??

Arkadaşlar bizim binadaki arkadaşlar 4 kişiyiz gelin ortak net çekelim sınırsız 2mb alalım 60 tl 15 er 15er öderdir yarı yazrıya gelir hemde sınırsız rahatça sömürürüz dedi :) aslında fena fikir deil ama internette okuduğum kadarıyla hız hepsinde aynı olmuyo. ztn hız yawaş olursa uyuz uyuz nette kullanılmaz. şimdi bizde çksek böyle bi sorun olurmu o kadar masraf yapıpta sonrada boşa gitmesin bunlar. binada ortak kullanan arkadaşlar lütfen yardım edin. nasıl bi bağlantı kurmamız gerekir bilen arkadaşlar yardın etsin...

NOT: suç olduğunu biliyorum ama ttnetin bu fiyatları bizi buna itti napalım ;)

2. yusher

yusher Profesör

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    iyi bir modem alırsanız ve kablo uzunluğunuz 50 metreyi geçmezse hız konusunda sorun yaşamazsınız.

3. cobra11

cobra11 Profesör

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    38
    iş asıl olarak modemde bitiyo o zmn? modem kalitelisinden alırsak tmm o zmn

4. NikeSteeL

NikeSteeL Dekan

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    0
    4 Kişiyseniz 8 Megabit Sınırsız Alın Hızda Problem yaşamassınız . Ama Ağdaki Biri Sürekli torrent Açarsa o zaman işiniz Yaş Torrent tüm Bağlantıyı Kitliyor

5. LaWa

LaWa Profesör

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer 4 kişide interneti sürekli kullanacaksınız hele o arada da bir şeyler indiriyorsanız bence pek tadı olmaz.Ama ttnet hak ediyor vurun gözüne:D

6. cobra11

cobra11 Profesör

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    38
    kayseride daha altyapı yok ;) sadece üni çevresine yeni fiberoptik kabloları döşüyolar 1 yıl içinde gelir inş

7. cobra11

cobra11 Profesör

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    38
    sürekli kullanamazlar 3üde çalışıyo gündüz ben sömürürüm akşamda bişey yapmam yeter bana gündüz :D

8. mr_rain

mr_rain Guru

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    83
    Ben 3 yıldır 2 komşumla birlikte 1 mb/s hızı paylaşıyorum. 80 metreye kadar kablo uzunluğu sorun olmaz. Switch dağıtımı çok güzel yapıyor, hissetmiyosun bile. 2 mb/s olması da ayrıca güzel ancak şikayet olursa abonelik iptal olur !!!

9. cobra11

cobra11 Profesör

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    38

kim şikayet edecekki ya bende ortak oluyum diyen gelir :D teşekkürler cevap için

10. mr_rain

mr_rain Guru

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    83
    Öyle deme. Karşı apartmanda bi arkadaşımın başına geldi. alt komşusu şikayet etmiş. iptal ettiler. Normalde yasak çünkü paylaşım..o yüzden iptal ediyolar

11. YoungClever

YoungClever Profesör

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    biz aynı evde 2 kişi zor paylaşıyoruz.. bence ilk başta iyi gibi görünse de, sonradan torrent'e veya rapid'e dadanan birisi olursa arada hır gür çıkabilir.. ayrıca rapidden veya diğer dosya paylaşım sitelerinden bir dosya indirmen gerekirse aynı ip üzerinden bağlanıldığı için diğerlerini beklemen gerekir..

12. cobra11

cobra11 Profesör

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    38

hmm napalım bizde kimseye duyurmadan yaparız kaplolarıda gece atarız gözükmeyecek yerlerden gören olmaz inş. eyw saolasın

13. cobra11

cobra11 Profesör

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    38
    doğru ama onada katlanırız ztn abartacak halimiz yok belli günler belli kişiler indirir onu anlaşır ayarlarız. böyle kotalı olunca youtube a girip rahatça vide bile seyredemiyorum hiç yoktan rahatça gezer dolaşır bişeyler yaparım illa rapide dayanmayız

14. mr_rain

mr_rain Guru

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    83
    Şakası yok gerçekten. Söylemeyin kimseye. Ben evin içindeki tv anteni borularından çektim kabloyu diğer komşulara. Kimsenin ruhu bile duymadı. Cinsin biri çıkar şikayet eder uğraş dur artık

15. hakanarin

hakanarin Asistan

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Paylaşım konusunda önemli nokta bunun ticari olarak yapılıp yapılmadığıdır. Zira 4 daire birbiri arasında ethernet kablosu çekip ağ kurdular diye TTNet aboneliği iptal edemez. Ancak bir dairenin diğer 3 daireye aboneliği sattığına kanaat getirir veya ispatlarsa o zaman kesmekte haklıdırlar.

Dediğim gibi işin içinde ticaret olmadığı sürece bu TTNet'in buna hiçbirşey demeye hakkı yok.

16. cobra11

cobra11 Profesör

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    38
    doğru diyon memlekette cins mi yok!

17. mckenzie

mckenzie Asistan

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    TTnet Bişey Demez Sen Çaktırmadıkça Ayrıca hızda Bir Problem Olmaz Sadece Download Yaparken Hızda Düşme Olur

18. cobra11

cobra11 Profesör

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    38
    doğru diyon kardeş. kesmezde para cezası verir en kötü

19. cobra11

cobra11 Profesör

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    38
    yani download yapana hızı biraz daha fazla verir.

20. mr_rain

mr_rain Guru

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    83
    Ticari olup olmaması önemli deil ki burda. TTnet 4 daireye de abonelik satmak istiyor. Ama sen diğerleriyle paylaşarak mani oluyorsun buna. O da cezalandırıyor seni. Arkadaşımın internetini bu yüzden kestiler. Karşı daire ile paylaşıyordu sadece. Hem neyle ispatlayacak ticari olduğunu? Fiş mi var fatura mı :)

Sayfayı Paylaş