Bill Gates'in Ctrl+Alt+Delete pişmanlığı!

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Bill Gates'in Ctrl Alt Delete pişmanlığı!

Bill Gates, Ctrl Alt Delete tuş kombinasyonunu hata olarak nitelendiriyor. Peki Microsoft, neden Windows görev yöneticisi için böyle bir yola başvurdu?

Ctrl Alt Delete tuş kombinasyonu ile ilgili olarak ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:
D

Deleted member 216045

SDN Okuru
tek tuşa atanması benim işime gelmezdi açıkcası. yanlışlıkla windows tuşuna basılıyor diye özel bi klavye aldım windows tuşu farklı yerde olan.
düşünsenize oyundasınız yanlışlıkla o tuşa basıyorsunuz ve görev yöneticisi açılıyor. çok işlevsiz olurdu.

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
eski bilgisayarla için velinimettir ancak yenileri için tabi ki gereksiz kalıyor biraz. yine de teknolojinin bu kadar geliştiği günümüzde eskiye nazaran pişmanlık olarak nitelendirilebilir :D CTRL+ALT+DELETE forever

tahir40

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Görev yöneticisini Ctrl+Alt+Del açmaz, Ctrl+Shift+Esc açar. Böyle abuk subuk kısayollar yerine neredeyse kullanmadığım Başlat tuşuna kısayollar atansa daha güzel olurdu...

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Bence Bill Gates ve Microsoft son 7 senedir, firmayı ve kendilerini sabote ediyorlar. Bunun altında var bir şeyler.

Önce kendilerini Lumia ile rezil ettiler, Windows 7'den sonra ise tamamen rezalet işletim sistemleri çıkardılar, yenilik ve kullanım kolaylığı adı altında.

Mecbur kalmasam Microsoft ürünlerini kullanmayacağım ancak işte Türkiye şartları.

ABD'de yaşasam alacağım tek cihaz mac olacaktır.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,369
Hay beyinsizler şimdi mi geldi aklınıza değiştirmek niye bunu 5 yıl önce yapmadınız

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Olay şu, zamanında Microsoft donanım üreticilere benim işletim sistemi için bir görev yöneticisi tuşu koyun diye istedi, üreticiler de dinlemediler. Neden o zamanlar o kadar işletim sistemi var iken tek bir işletim sistemi şirketi istedi diye bir tuş koysunlar ki ? Bugün bütün klavyelerin üstünde logolarının olması yetmiyor mu ? Tekelcilik manyağı kapitalistler...